Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
4 5
10 11 12
17 18 20 23
24 25 27 29 30
2 4 5

 

 

Naujienos

Juozo Lukšos-Daumanto skaitymai
2021.05.07
img

Minint Juozo Lukšos-Daumanto 100-ąsias gimimo ir 70-ąsias žūties metines, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM kartu su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu 2021 m. gegužės 14 d. organizuoja Juozo Lukšos-Daumanto skaitymus, kurių tikslas – paminėti Pilietinio pasipriešinimo dieną bei priminti visuomenei pilietinio pasipriešinimo reikšmę Lietuvos valstybingumui.

null
Leidinio „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė. Patarimai, kaip kovoti be ginklų“ pristatymas
2021.05.06
img

Kovoti už savo valstybę, už savo gyvenimo būdą, vertybes reikia pradėti jau taikos metu, o susidūrus su agresoriumi – tik pritaikyti naujas kovos formas. Viena iš jų yra prieinama bet kuriam Lietuvos gyventojui – tai nesmurtinis pilietinis pasipriešinimas. 

2021 m. gegužės 14 d. Vilniaus dailės akademijos prieigose (Malūnų g. 5, Vilniuje) vyks Pilietinio pasipriešinimo dienos paminėjimas ir mokomojo leidinio „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė. Patarimai, kaip kovoti be ginklų“ pristatymas. Tokio pobūdžio leidinys per 30 metų yra išleistas pirmą kartą, sujungus Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus dailės akademijos bendruomenės jėgas.

null
Konferencija „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“
2021.05.05
img

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, siekdamas paminėti Pilietinio pasipriešinimo dieną bei priminti visuomenei pilietinio pasipriešinimo reikšmę Lietuvos valstybingumui, 2021 m. gegužės 12 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje organizuoja mokslinę konferenciją „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“. Konferencijos tikslas – remiantis kovos už Lietuvos laisvę dalyvių prisiminimais ir pilietinio pasipriešinimo tematikos tyrinėtojais panagrinėti, kas paskatino žmones kovoti pilietinio (pogrindinio) pasipriešinimo fronte, kokį poveikį ši kova turėjo okupacinei sistemai, bei pasidalinti įžvalgomis dėl šiandienos visuomenės ir valstybės visuotinio pasirengimo atremti galimas grėsmes.

 

null
Švelnėjant karantinui vėl rengiami pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursai
2021.05.04
img

Šviesdami visuomenę pilietinio pasipriešinimo klausimais, nuo 2019 m. pabaigos parengėme ir vedame Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr. 1 (toliau – PPK1). Nors mokymo ritmą ir sutrikdė pandemija, tačiau nuo šio pavasario kursai užsisuka su nauja jėga. Puikiu startu tapo gegužės 4 d. baigęsis nuotolinis PPK1, kuriame išreiškė norą mokytis Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Vilniaus Mato Šalčiaus 1015-oji šaulių mokomoji kuopa, kurią dalyvauti mokyme paragino ir įkvėpė kuopos vado pavaduotojas Darius Palilionis. Per tris vakarines paskaitas, kurios dėl gausybės klausimų išsitęsdavo iki 2 val. trukmės, kursą su užduotimis sėkmingai įveikė 101 šaulys.

 

null
Šiemet minime Lietuvai pagražinti draugijos 100-mečio jubiliejų
2021.05.03
img

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus yra paskelbęs Lietuvai pagražinti draugijos 100-mečio jubiliejaus metais, o Vyriausybė yra patvirtinusi šios sukakties minėjimo programą. Šia proga gegužės 1 d. su bičiuliais iš Lietuvai pagražinti draugijos jos vadovo Juozo Dingelio kvietimu dalyvavome pirmajame draugijos šimtmečio minėjimo renginyje, šv. Mišiose ir sodinome ąžuoliukus.

 

null
Net ir turėdami tvirtą užnugarį, apleisti pilietinio pasipriešinimo idėjų negalime
2021.04.25
img

Lietuvos krašto apsaugos sistemai – 31-eri. Sudėtingomis sąlygomis 1990-ųjų balandį ryžtingai prasidėjusi Krašto apsaugos departamento veikla padėjo pamatus tam, kuo galima didžiuotis dabar – pajėgia kariuomene ir NATO sąjungininkų pripažinimu. Nors nueitas ilgas kelias, krašto apsaugos sistemą kūrę bei iki šiol joje (mūsų departamente) dirbantys Virginijus Vitalijus Vilkelis ir Arnoldas Kulikauskis sutinka – net ir turėdami tvirtą užnugarį, nusiraminti ir apleisti pilietinio pasipriešinimo idėjų negalime, nes šalies saugumo situacijos šeimininkai visuomet esame mes patys.

null
Kiekvienam Lietuvos šaulių sąjungos nariui – po Pilietinio pasipriešinimo abėcėlę
2021.04.13
img

2021 m. balandžio 13 d. įvyko vienas reikšmingesnių žingsnių pilietinio pasipriešinimo žinių platinimo fronte pastaraisiais metais – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM perdavė Lietuvos šaulių sąjungai 20 000 knygelių ,,Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė. Patarimai, kaip kovoti be ginklų“. Lietuvos kariuomenės Karo kartografijos centre dar rašalu kvepiančias knygeles Lietuvos šaulių sąjungos štabo viršininkui ats. mjr. Židrūnui Šadauskiui įteikė MPPD prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas, o dalį tiražo pargabeno ir Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-ajai rinktinei.

null
Mokomieji pilietinio pasipriešinimo leidiniai tampa pasiekiami vis daugiau tikslinių grupių
2021.03.24
img

Jau nuo vasario mėnesio platiname specialią mokomąją literatūrą. Dar 2019 m. pabaigoje Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursų dalyviams buvome pažadėję, kad pagrindinę mokomąją medžiagą išleisime patogiomis knygelėmis. Pandeminiai apribojimai sulėtino, bet nesustabdė šio sumanymo, ir kai tik Lietuvos kariuomenės Karo kartografijos centras atspausdino mūsų leidinius – ledai pajudėjo. Vakar mokomąją medžiagą perdavėme net trims mūsų draugams – Asociacijai Narsiečių bendruomenė“, Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjui ir Lietuvos šaulių sąjungai. Vieninteliam sukarinto tipo licėjui Lietuvoje nuvežėme daugiau kaip 1000 egz. leidinių „Išgyvenimo atmintinė“, „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė. Patarimai, kaip kovoti be ginklų“ ir „Rimti patarimai linksmai“ – tokiu būdu visi Licėjaus kadetai turės po asmeninę knygelę, o mokytojai ir instruktoriai galės kokybiškiau organizuoti mokomąjį procesą. Lietuvos šaulių sąjungai taip pat perdavėme kovinių būrių šauliams skirtus 300 vnt. „Išgyvenimo atmintinių“.

null
Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Lai mūsų vėliavos plazda!
2021.03.11
img

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.


null
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu
2021.03.04
img

2021 m. kovo 3 d. pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu. Dėkojame instituto direktorei prof. dr. Aušrai Martišiūtei-Linartienei ir direktorės pavaduotojai mokslo reikalams doc. dr. Žydronei Kolevinskienei už šiltą priėmimą. Džiaugiamės užsimezgusia dar viena partneryste, suteiksiančia galimybę drauge vykdyti visuomenės švietimo bei tautinės savimonės, nepriklausomybės vertybių puoselėjimo ir pilietiškumo ugdymo projektus.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 22 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media