Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
4 5
10 11 12
17 18 20 23
24 25 27 29 30
2 4 5

 

 

Aktualijos

Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Siekiame didesnio JAV pajėgų buvimo Lietuvoje“
2021.05.05
img

Gegužės 5 d. Krašto apsaugos ministerijoje apsilankė Jungtinių Amerikos Valstijų laivyno Europoje ir Afrikoje vado pavaduotojas kontradmirolas Jeffrey Spivey. Su juo susitikęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius padėkojo JAV už lyderystę ir paramą užtikrinant regiono saugumą bei didinant atgrasymą.

null
Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas Briuselyje dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime
2021.05.05
img

Gegužės 6 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.

null
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Didžiausias poreikis šiuo metu yra kibernetinio saugumo pajėgumų kūrimas ES mastu“
2021.05.05
img

Gegužės 5 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius nuotoliniame susitikime su ES kibernetinio saugumo agentūros ENISA direktoriumi Juhan Lepassaar aptarė nacionalinius ir ES kibernetinio saugumo darbotvarkės klausimus, didžiausią dėmesį skiriant bendradarbiavimo tarp ES valstybių narių ir ENISA svarbai.

null
Reagavimo į orlaivių skrydžius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: balandžio 26 – gegužės 2 d.
2021.05.03
img

Balandžio 26 – gegužės 2 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
Saugi Lietuva saugioje Europoje: aktyvus bendradarbiavimas leidžia formuoti ES gynybos politikos kryptį
2021.05.01
img

Gegužės 1-ąją Lietuva švenčia įstojimo į Europos Sąjungą 17-ąsias metines. 2004-aisiais tapusi visateise ES nare, Lietuva gavo galimybes ir paskatas būti stipria ir modernia valstybe, o to atspindys matomas ir šalies gynybos politikoje. Minint svarbią valstybei dieną, krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius papasakojo, kokia yra bendradarbiavimo ES formatuose reikšmė Lietuvos ir visos Europos saugumui.

null
Lietuva kartu su sąjungininkais pradeda karių išvedimą iš Afganistano
2021.04.30
img

NATO sąjungininkams priėmus sprendimą nuo gegužės 1 d. pradėti karių atitraukimą iš operacijos „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“) Afganistane, Lietuvos kariuomenė pradeda savo karių išvedimą. Išvedant karius NATO sąjungininkai, taip pat ir Lietuva, imsis visų būtinų saugumo priemonių. Vykstant atsitraukimo procesui nebus atskleidžiama informacija apie tikslius grįžtančių karių skaičius ar datas.

null
Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybai – 20 metų
2021.04.30
img

„Logistika, gal ir nematoma, bet gyvybiškai svarbi, tai tarsi plaučiai, užtikrinantys gyvybiškai svarbių funkcijų vykdymą. Nors Logistikos valdyba yra vienas jauniausių padalinių Lietuvos kariuomenėje, bet stiprus ir efektyviai veikiantis padalinys, užtikrinantis krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių logistinį aprūpinimą ir paramą Lietuvoje bei už jos ribų – „nuo sandėlio iki kario“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, balandžio 30 d. sveikindamas į Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos 20-ųjų įkūrimo metinių minėjimą atvykusiuosius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje.

null
JAV skirs ypatingą dėmesį vystant kibernetinį bendradarbiavimą su Lietuva
2021.04.30
img

Balandžio 30 d. krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius nuotoliniame susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Gynybos departamento sekretoriaus pavaduotoja Kibernetinės gynybos politikos klausimais Mieke Eoyang aptarė bendradarbiavimą, kaip stiprinti pajėgumus, siekiant atremti Rusijos ir Kinijos veikimą kibernetinėje erdvėje.

null
Keičiasi NATO oro policijos misiją atliekančių šalių pajėgos
2021.04.29
img

Vaizdo medžiaga iš ceremonijos

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose keičiasi NATO oro policijos misiją atliekančių šalių pajėgos. Ispanijos naikintuvai keičia Italijos pajėgas. Balandžio 29 dieną įvyko oficiali kontingentų pasikeitimo ceremonija.

null
Ratifikuotas Lietuvos ir Vokietijos susitarimas dėl ginkluotųjų pajėgų narių atvykimo
2021.04.29
img

Balandžio 29 d. LR Seimas ratifikavo Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių susitarimą dėl šalių ginkluotųjų pajėgų narių laikino buvimo kitos valstybės teritorijoje. Šis susitarimas nustato Lietuvos ir Vokietijos ginkluotųjų pajėgų laikino buvimo viena kitos teritorijoje sąlygas šalių kariams atvykstant dalyvauti pratybose ir mokymuose, vykstant tranzitu sausuma, vykdant humanitarinės pagalbos teikimo bei paieškos ir gelbėjimo operacijų atvejais, kt.

 

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media