Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
5 9 10
14
19 20 21 22 24
31
3 4 6 7

 

 

Veiklos programų finansavimas

Kviečiame teikti 2021 m. veiklos programų paraiškas iki vasario 25 dienos

  

Patvirtintos šios 2021 metų bendradarbiavimo su asociacijomis ir viešosiomis įstaigomis prioritetinės temos (2021 m. sausio 20 d. ministro įsakymas Nr. V-37):

 

1. Pilietinio pasipriešinimo ir atsparumo šiuolaikinėms grėsmėms stiprinimas.

2. Reikšmingiausi Lietuvos kariuomenės įvykiai, asmenybės, sukaktys ir jų paminėjimas 2021 m.

3. Tarnybos metu sužeistų karių reintegracijos skatinimas.

 

Laukiame asociacijų ir viešųjų įstaigų paraiškų Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente iki 2021 m. vasario 25 d.

 

Pateiktų 2021 m. veiklos programų turinį, jų galimą efektyvumą prisidėti prie krašto apsaugos sistemos stiprinimo ir visuomenės parengimo gynybai vertins komisija (2021 m. sausio 22 d. ministro įsakymas Nr. V-50), vadovaudamasi Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto asignavimų Nuostatais, patvirtintais Lietuvos respublikos krašto apsaugos ministro 2019 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. V-511. Nuostatus *, paraiškų*, sutarčių* ir atsiskaitymo* formas rasite paspaudę nuorodas.

Šiais metais krašto apsaugai svarbu nuosekliai ugdyti pilietines vertybes, gebėjimą priešintis įtakoms, pažinti šiuolaikines grėsmes. Karybos ir laisvės kovų istorija šiemet gausi jubiliejų, minėsime iškilias asmenybes ir įvykius – Juozo Lukšos Daumanto šimtmetį, Jono Karolio Chodkevičiaus, Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metus, prieškariu atkurtos Lietuvos karinės diplomatijos pradžią, kaip ir pagrindinių Lietuvos kariuomenės padalinių kūrimą, lemtingus įvykius neramiais 1991-aisiais. Ypač aktualus šių dienų kariuomenės poreikis – visuomenės pagalba integruotis tarnybos metu sužeistiems kariams.

 

Paraiškas prašome siųsti elektroniniu paštu Rasa.Jusioniene@kam.lt, pasirašytas ir nuskanuotas.

Jei tokios galimybės nėra – paraiškas atneškite arba atsiųskite į ministeriją paprastu paštu, pažymėję kad skirta KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentui. Prašytume pildyti nustatytą paraiškos formą, būtinai pasirašyti ir pridėti išvardintus paraiškos formoje priedus.

 

Kviečiame aktyviai ir kūrybingai dalyvauti.

 

Informaciją teikia Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jusionienė (Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 2 735 685), Rasa.Jusionienė@kam.lt.

 

*Atkreipiame bendradarbiaujančių organizacijų dėmesį į pagrindines dalinio programų finansavimo KAM lėšomis sąlygas:

 

Visi programoje numatyti darbai vykdomi tik šiais metais, nes metų pabaigoje jau reikės atsiskaityti. Didelės apimties sumanymus siūlome padalinti dalimis ir paraiškoje rašyti tiek darbų, kiek įveiksite šiemet.

 

Svarbi paraiškos dalis – tiksli darbų sąmata. Vienai programai vykdyti ministerija gali skirti ne daugiau, kaip 10 000 Eur ir finansuoti ne daugiau, kaip 70 procentų programai vykdyti reikalingų išlaidų. Numatytiems darbams būtina turėti mažiausiai 30 procentų savo arba kitų rėmėjų lėšų. Komisija neretai skiria lėšų tik daliai darbų pagal Jūsų pateiktą lėšų poreikį iš KAM, tačiau programą vis tiek reikia įvykdyti visą, kaip numatyta, t.y. rasti papildomų išteklių.

 

Komisijos atrinktoms programoms vykdyti skiriamas dalinis finansavimas vieneriems finansiniams metams ir, jei organizacija gali visą programą įvykdyti lygiai taip, kaip numatyta paraiškoje, pasirašoma dvišalė sutartis su ministerija.

 

Programos vykdymo metu organizacija teikia ministerijai informaciją apie darbų eigą, krašto apsaugos atstovai žiūri, kad programoje numatyti darbai būtų įgyvendinti taip, kaip išdėstyta paraiškoje ir sutartyje. Jei programos įvykdyti kaip numatyta sutartyje nepavyko – ministerijos lėšos grąžinamos į biudžetą.

 

Metų pabaigoje (dvišalėje sutartyje numatytu laiku, ne vėliau kaip lapkričio 15 d.) reikia atsiskaityti, kad lėšos panaudotos tiksliai pagal sąmatas ir pagrįstos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais. Krašto apsaugos ministerijos skirtos lėšos gali būti naudojamos tik nuo sutarties pasirašymo dienos iki sutartyje numatytos programos vykdymo pabaigos, netinkamai panaudotas lėšas tenka grąžinti. Atsiskaitant reikia pateikti ir apskaitos dokumentus apie programai vykdyti išleistas kitų rėmėjų arba organizacijos lėšas.

 

Daugiau skaitykite nuostatuose. Laukiame gerų sumanymų.

 

Informaciją teikia Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jusionienė (Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. (8 5) 2 735 685), Rasa.Jusionienė@kam.lt.

 

Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimas 2020 m.

 

Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimas 2019 m.

 

Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimas 2018 m.

 

Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimas 2017 m.

 

Asociacijų ir viešųjų įstaigų veiklos programų finansavimas 2016 m.  

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2021.01.22
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media