Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
9
15
25
27 28 2

 

Naujienos

Krašto apsaugos sistemos darbuotojai atnaujino civilinės saugos žinias
2017.11.13
img

Civilinės saugos mokymai – neatsiejama pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms dalis, todėl civilinės saugos žinias svarbu nuolat atnaujinti. Lapkričio 10 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengėme civilinės saugos seminarą Krašto apsaugos sistemos darbuotojams. Naudingais patarimais, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos atveju, su mumis dalinosi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo skyriaus vedėja Renata Baniulienė. Buvo naudinga prisiminti svarbiausius dalykus. Rekomenduojame tą padaryti ir jums!

null
Mobilizacinio mokymo seminare tobulinosi Plungės, Telšių, Mažeikių ir Joniškio savivaldybių darbuotojai
2017.11.10
img

Lapkričio 9 d. Plungės rajono savivaldybėje surengėme mobilizacinio mokymo seminarą Plungės, Telšių, Mažeikių ir Joniškio savivaldybių darbuotojams. Seminaro metu su dalyviais aptarėme pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo klausimus, kalbėjomės apie piliečių vaidmenį ginant šalį bei NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą Lietuvoje.

null
Kauno technologijos universiteto bendruomenei – apie atsparumą priešiškai propagandai
2017.11.10
img

Lapkričio 9 d. Kauno technologijos universitete surengėme dvi seminarų sesijas žvalgybos, pilietinio pasipriešinimo ir informacinio karo Lietuvoje temomis. Sesijų metu drauge su kolegomis iš Valstybės saugumo departamento bei Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento universiteto bendruomenei – senato ir rektorato nariams bei dėstytojams, darbuotojams ir studentams  – kalbėjome ir dalijomės praktiniais patarimais, kaip išsiugdyti atsparumą manipuliavimui informacija ir kaip išsaugoti kritinį mąstymą nūdienos informacinio karo aplinkoje.

null
Alytuje – mobilizacinis seminaras savivaldybės darbuotojams
2017.11.09
img

Lapkričio 8 d. lankėmės Alytuje, kur surengėme mobilizacinio mokymo seminarą Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams. Seminaro metu aiškinomės pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo klausimus, kalbėjomės apie piliečių vaidmenį ginant šalį bei NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą Lietuvoje.

null
Su šauliais ir studentais – apie tai, kaip atpažinti propagandą
2017.10.26
img

Šiandienos karas remiasi apgavyste ir melu, nes daug lengviau ir paprasčiau nugalėti ne kovojant mūšyje, o palaužiant priešininko valią priešintis be kovos. Apie tai, kaip atpažinti melo mašinos skleidžiamą apgaulės rūką, drumsčiantį protus, spalio 25 d. Lietuvos šaulių studentų korporacijos „SAJA“ kvietimu Vilniaus universiteto Matematikos ir Informatikos fakultete su studentais ir Lietuvos šaulių sąjungos nariais kalbėjosi mūsų departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė. Diskusija sulaukė didelio jaunimo susidomėjimo ir netgi nekantraujančio kauniečių studentų kvietimo surengti panašią diskusiją ir Kaune.

null
Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente – naujas vadovas
2017.10.25
img

Krašto apsaugos ministerija, įvertinusi galiojančią mobilizacijos sistemą Lietuvoje, imasi mobilizacijos sistemos pertvarkos: darbą pradėjo naujas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento (MPPD) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas, rengiama nauja Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo redakcija, taip pat ketinama išgryninti ir iš esmės atnaujinti valstybės gyvybinių funkcijų ir mobilizacinių užduočių sąrašą, ypatingą dėmesį skiriant visų sistemos dalyvių įsitraukimo užtikrinimui.

null
Forume diskutuota, kaip išugdyti jaunimo atsparumą priešiškai propagandai
2017.10.17
img

Šiandien, kai jaunimo atsparumo priešiškai propagandai klausimas yra itin aktualus, džiaugiamės Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietimu dalyvauti jų organizuotame Nacionaliniame darbo su jaunimu forume "Ateik. Išgirsk. Dalinkis" ir galimybe būti išgirstiems į forumą susirinkusių beveik keturių šimtų specialistų ir entuziastų, dirbančių su Lietuvos jaunimu. Šia proga mūsų kolegė Luka Lesauskaitė diskutavo su forumo dalyviais, kaip paruošti jaunimą tinkamai reaguoti į propagandą, išmokant ją pastebėti, informuoti ir stabdyti. Ypač tai svarbu dirbant ne tik su aktyviu, pilietišku, iniciatyviu jaunimu, bet ir su pasyviais, linkusiais į radikalizmą ir viskuo nusivylusiais jaunuoliais, nes šie yra itin pažeidžiami propagandos.

null
Šiaulių medikai pagilino žinias apie mobilizaciją ir savo, kaip piliečių, vaidmenį valstybės gynyboje
2017.10.16
img

Spalio 13 d. šiauliečių medikų kvietimu lankėmės Šiaulių Respublikinėje ligoninėje, kur gausiam ligoninės darbuotojų kolektyvui surengėme seminarą valstybės gynybos tema. Seminaro metu jungtinė specialistų komanda (Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė ir Lietuvos Kariuomenės strateginės komunikacijos specialistai) medikams skaitė pranešimus ir diskutavo su klausytojais apie mobilizaciją, pilietinę gynybą bei informacinius karus.

null
Diskusijos „Krašto gynyba: ką gali kiekvienas?“ dalyviai ieškojo atsakymų į kiekvienam piliečiui aktualius klausimus
2017.10.12
img

Spalio 11 d. dalyvavome Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje diskusijoje tema „Krašto gynyba: ką gali kiekvienas?“.  Diskusijoje buvo nagrinėjamas piliečių vaidmuo ginant šalį, siekiant įvardinti būdus, kaip paprasti gyventojai gali pasirengti karinėms grėsmėms, buvo kalbama apie socialinių medijų reikšmę, fake news atpažinimą, pilietiškumo ugdymą. Su mumis diskutavo Rytų Europos studijų centro analitikas, direktoriaus pavaduotojas Vytautas Keršanskas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė Auksė Ūsienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Artūras Jasinskas, Lietuvos Šaulių Sąjungos narys, verslininkas Kristijonas Vizbaras. Diskusiją moderavo verslo teisės advokatų kontoros TRINITI vadovaujantysis partneris Linas Sabaliauskas.

 

null
„Būkite šiandienos herojais“ – kviečia Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“
2017.10.03
img
Spalio 3 d. su šūkiu „Pažink Laisvę!“ startavo jau tradicija tapęs trečius metus vykstantis Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Konkurso tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir skatinti istorijos pažinimą, pasitelkiant žinias bei kūrybiškumą. Jungtinė organizatorių komanda – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas bei Istorijos mokytojų asociacija kviečia visus Lietuvos gimnazistus Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga padovanoti geriausią dovaną savo šaliai. Atraskite, pažinkite, atskleiskite ir papasakokite mūsų istoriją!
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media