Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7 8
21 22
23 24 25 26 27
2 3 4

 

Naujienos

Klaipėdos krašto gydymo įstaigose atlikta paslaugų teikimo atvykstančioms NATO sąjungininkų pajėgoms galimybių patikra
2018.07.19
img

Liepos 16 - 18 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai drauge su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovais surengė priimančiosios šalies paslaugų teikimo galimybių patikrą Klaipėdos krašto gydymo įstaigose. Jungtinė specialistų darbo grupė lankėsi Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos stotyje ir VšĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“ bei šios ligoninės Palangos departamente, bendravo su gydymo įstaigų vadovais ir personalu. Susitikimų metu buvo pristatytos ligoninių ir įstaigų teikiamos paslaugos ir turimi pajėgumai, apsitarta dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atvykstančioms NATO sąjungininkų pajėgoms.

null
Po susitikimo su Lietuvos Caritas vadovais užsimezgė dar viena svarbi partnerystė
2018.07.18
img

2018 m. liepos 17 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis ir Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis lankėsi Kaune, kur susitiko su vienos didžiausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje – Lietuvos Caritas vadovais. Ši tarptautinė katalikiška organizacija, telkianti ir vienijanti geros valios asmenis socialinei paramai teikti, kasmet suteikia pagalbą beveik pusei milijono Lietuvos piliečių. Šių žmonių tylus kasdienis darbas ir pasiaukojimas yra geriausias pilietiškumo ir meilės artimui įrodymas. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos Caritas ir jos savanorių pagalbos piliečiams teikimo galimybės ištikus krizei ar karo atveju.

null
Dalijamės patirtimi su kolege iš Australijos
2018.07.18
img

Nuo 2018 m. liepos 17 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie Krašto apsaugos ministerijos vieši viešnia iš Australijos Irena Kapočius, dirbanti Australijos gynybos sistemoje. Į Lietuvą I. Kapočius atvyko kaip Global Lithuanian Leaders programos We Connect Lithuania kandidatė. Ši programa išeivijos lietuvius skatina pažinti modernią, inovatyvią Lietuvą, atliekant mėnesio trukmės stažuotes įvairiose Lietuvos institucijose ir organizacijose. Taip siekiama kurti Lietuvos gerosios valios ambasadorių pasaulyje tinklą, matančių Lietuvą kaip modernią šalį. I. Kapočiussavo stažuotei pasirinko Krašto apsaugos sistemą, nes jai įdomu viskas, kas susiję su šalies gynyba ir piliečių valia priešintis. Liepos 17 d. I. Kapočius departamento darbuotojams pristatė išsamų pranešimą apie Australijos gynybos sistemą ir jai tenkančius iššūkius.

null
Su Jonavos rajono vadovais – apie mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo iššūkius
2018.07.13
img

Liepos 11 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje. Departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis šiltai ir dalykiškai pabendravo su šio rajono administracija apie mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo iššūkius karinės grėsmės atveju ir su tuo susijusias kasdienes rajono problemas ir rūpesčius, kurie, jei liktų neišspręsti, ekstremalios situacijos atveju dar labiau paaštrėtų. Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis nuoširdžiai pasidžiaugė, kad mūsų direktoriui Virginijui Vitalijui Vilkeliui šalies saugumas ir ateitis – ne tušti žodžiai, o mes džiaugiamės, kad buvome išgirsti ir suprasti, nes tik kalbėdamiesi galime efektyviau išspręsti daugybę gyvybiškai svarbių klausimų.

null
Kėdainių rajonas stiprins pasirengimą mobilizacijai
2018.07.12
img

Liepos 11 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis drauge su Mobilizacijos skyriaus vyr. specialiste Jūrate Šakėne aplankė Kėdainių rajono savivaldybę, kur atviram pokalbiui apie mobilizaciją (kaip jai pasirengti, ką kiekvienas turime žinoti, ką turime daryti patys ir ko tikėtis iš kitų, jeigu mobilizacija būtų paskelbta) susirinko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir atsakingi specialistai, įmonių ir įstaigų vadovai.

null
Vyriausybės nutarimuose – esminiai mobilizacijos sistemos reformos pokyčiai
2018.07.04
img

Vyriausybė liepos 4 d. patvirtino iš esmės naujus Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų ir Valstybinių mobilizacinių užduočių valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms sąrašus. Tai užtikrins mobilizacijos sistemos veikimą, sprendimų priėmimo greitį ir lankstumą mobilizacijos paskelbimo atveju.

null
Paminėtos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 99-osios metinės
2018.07.03
img

Pirmadienį, liepos 2-ąją, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 99-ųjų metinių šventė, kurią organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus kuopų šauliai drauge su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos. Šventėje dalyvavo daug išeivijos šaulių, tad departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Generolo T. Daukanto Čikagos jūrų šaulių kuopos vadui Vytautui Jurevičiui įteikdamas departamento plaketę su departamento ženklu – Lietuvos kontūru ir vidur jo skambinančiu varpu, šaukiančiu tautą, simboliškai perdavė šį budrumo ženklą visiems šauliams išeivijoje.

null
Visuomenę vienijantis veiksnys – bendros vertybės
2018.07.02
img

Birželio 29 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Jo ekscelencija Vilniaus arkivyskupu metropolitu dr. Gintaru Grušu. Su gerbiamu arkivyskupu departamento direktorius kalbėjosi apie visuomenės susitelkimą, meilę Dievui, artimui ir Tėvynei, apie kiekvieno piliečio ir krikščionio neatsiejamas vertybes – tikėjimą, laisvę, pareigą ir atsakomybę.

null
Valstybės ateitis – pilietiško jaunimo rankose
2018.06.29
img

Birželio 25–30 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Pilietiškumo, demokratijos ir teisės problemų centru ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Alytaus rajone surengė tarptautinį renginį jaunimui, į kurį gvildenti pilietiškumo problemų susirinko daugiau kaip pusšimtis aktyvių 16–18 m. jaunuolių iš tautinių bendrijų, projekto „Gyvenu laisvai!“ aktyvistų, jaunųjų šaulių, skautų, ateitininkų, jaunuolių iš Lenkijos (Punsko) ir Vakarų Ukrainos, taip pat iš Didžiosios Britanijos. 

null
Užuot atostogavę šalies mokytojai nusprendė įgyti žinių apie nacionalinį saugumą ir šalies gynybą
2018.06.29
img

Stiprinant visuomenės ir kiekvieno piliečio vaidmenį valstybės kūrimo, šalies saugumo ir gynybos užtikrinimo procese, pilietinio ugdymo klausimai, susiję su šalies gynyba, tampa vis aktualesni. Džiugu, kad šiemet birželio 26-29 dienomis Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuojamame vasaros kurse pedagogams „Pilietis ir šalies gynyba: nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“ dalyvauti panoro dvigubai daugiau pedagogų nei praėjusiais metais.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 17 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media