Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 29 30
4 9
16
24 26 30
2 3 4 5 6

 

Naujienos

Pratybų „Perkūno Bastionas 2018“ seminare – apie mobilizaciją ir pilietinį pasipriešinimą
2018.09.14
img

Rugsėjo 13 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vykso Lietuvos kariuomenės pratybų „Perkūno Bastionas 2018“ seminaras, kuriame žiniomis bei patirtimi dalinosi ir Mobilizacijos ir  pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai: Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis, vyr. specialistas Domas Alekna ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr. specialistas Rokas Jašinskas pratybų dalyviams papasakojo apie karo padėties teisinį reguliavimą bei hibridinio karo galimas grėsmes bei paskaitė pranešimus mobilizacijos, pilietinio pasipriešinimo, priimančiosios šalies paramos klausimais.

null
Pasirengta pratyboms Lazdijų rajone
2018.09.13
img

Rugsėjo 12 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai drauge su partneriais iš KASP Alytaus rinktinės lankėsi Lazdijuose – susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės bei seniūnijų atstovais, aptarė bendradarbiavimo stiprinimo ir pasiruošimo artėjančioms KASP pratyboms „Plėšrus vanagas“, vyksiančioms rugsėjo 14-16 dienomis Veisiejų ir Leipalingio apylinkėse, bei gyventojų informavimo apie šias pratybas klausimus.

null
Mobilizacinio mokymo seminaras Plungėje
2018.09.11
img

Rugsėjo 7 d. Plungės rajono savivaldybėje vyko mobilizacinio mokymo seminaras, kurį organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai – Mobilizacijos skyriaus vyr. specialistė Laura Naidunaitė, Priimančiosios šalies paramos skyriaus vyr. specialistas Domas Alekna ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Siniauskienė, jame dalyvavo savivaldybės kontroliuojamų įmonių, įstaigų vadovai, darbuotojai bei jų kolegos iš savivaldybės administracijos. Seminaro metu buvo pristatyta pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo, piliečių vaidmens ginant šalį svarba, aktualumas, tikslai, būdai, priemonės, aptartos pasirengimo tam galimybės ir svarbiausi etapai.

null
Festivalyje „Būtent“ – ir apie valstybės gynybą
2018.09.10
img

Rugsėjo 7 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovai dalyvavo Birštone diskusijų festivalyje „Būtent!“, Europietiškos Lietuvos palapinėje, vykusioje diskusijoje su Krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu tema „Ar Europai reikalingos ginkluotosios pajėgos?“. Diskusijoje buvo siekiama atsakyti į klausimus, kokio vaidmens gynybos srityje turėtų imtis Europos Sąjunga; ar nepakanka to, ką šiuo metu daro valstybės narės; kaip užtikrinti, kad Europos iniciatyvos nedubliuotų NATO; ar gali Europa turėti bendras ginkluotąsias pajėgas ir, jei taip, kas joms vadovautų; koks yra nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) tikslas ir kokie yra su tuo susiję Lietuvos interesai.

null
Mobilizacinio mokymo seminaras Mažeikių rajono savivaldybėje
2018.09.07
img

Rugsėjo 6 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vyr. specialistai Laura Naidunaitė, Domas Alekna ir Arvydas Čepukėnas Mažeikių rajono savivaldybėje surengė mobilizacinio mokymo seminarą, į kurį buvo sukviesti ne tik savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai, bet ir savivaldybės kontroliuojamų įmonių, įstaigų vadovai bei darbuotojai. Seminare buvo aptarti svarbiausi pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo, piliečių vaidmens ginant šalį klausimai.

null
Mobilizacinio mokymo seminaras Rietavo savivaldybėje
2018.09.07
img

Rugsėjo 6 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai lankėsi Rietavo savivaldybėje. Departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis šiltai ir dalykiškai pabendravo su Rietavo meru Antanu Černeckiu ir administracijos direktoriumi Vytautu Dičiūnu apie mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo iššūkius, žmonių susitelkimo būtinybę karinės grėsmės ar ekstremalių situacijų atveju, padėkojo miesto administracijai už tai, kad savivaldybės vadovai jaučia pareigą rūpintis savo miestu ir rimtai rūpinasi gyventojų saugumu. Vėliau departamento specialistai savivaldybės kontroliuojamų įmonių, įstaigų vadovams, darbuotojams bei jų kolegoms iš savivaldybės administracijos surengė mobilizacinį seminarą, kuriame buvo diskutuojama pasirengimo mobilizacijai, priimančiosios šalies paramos teikimo ir piliečių vaidmens ginant šalį temomis.

null
Mobilizacinio mokymo seminaras Visagine
2018.09.05
img

Rugsėjo 4 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovų komanda lankėsi Visagino savivaldybėje. Vizito metu departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susitiko su Visagino savivaldybės mere Dalia Štraupaite bei administracijos direktoriumi Sergejumi Mickevičiumi ir aptarė bendradarbiavimo ir kitus aktualius klausimus, o departamento specialistai savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų darbuotojams surengė mobilizacinio mokymo seminarą.

null
Apdovanojimas „Kaunas Photo Star 2018“ XV tarptautinio fotografijos festivalio nugalėtojui – iš mobilizatorių rankų
2018.09.03
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja Luka Lesauskaitė rugsėjo 1 d. įteikė apdovanojimą „Kaunas Photo Star 2018“ XV tarptautinio fotografijos festivalio, skirto artėjančiam Lietuvos kariuomenės šimtmečiui, nugalėtojui vokiečių fotomenininkui Simon Menner už jo darbą „Kamufliažas“.

null
Idėjų festivalio „Laisvės piknikas 2018“ dalyviai domėjosi departamento veikla
2018.08.27
img

Rugpjūčio 25 d. Kaune, Nemuno saloje, vykusiame idėjų festivalyje „Laisvės piknikas 2018“ dalyvavo ir departamento atstovai. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė iki pat vakaro gyvai bendravo su į šalia Vytauto Didžiojo karo muziejaus stendo įsikūrusią Lietuvos kariuomenės palapinę užsukusiais lankytojais, pristatydama jiems departamento veiklą, diskutuodama su jaunimu apie pilietiškumo prasmę ir pilietinės valios galią.

null
Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimo kursas pedagogams
2018.08.24
img

Rugpjūčio 20-22 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko kvalifikacijos tobulinimo kursai mokytojams „Nacionalinio saugumo ir pilietiškumo nuostatų stiprinimas ugdyme“, kurią organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM kartu su Ugdymo plėtotės centru. Kursų metu keturiasdešimt mokytojų iš visos Lietuvos tris dienas gilinosi į Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos bendrąją programą, kurią nuo pernai metų gali pasirinkti kiekvienas gimnazistas savo mokykloje. Šis trijų dienų kursas mokytojams padėjo įgyti daugiau žinių bei praktinių įgūdžių, kurie užtikrins efektyvesnį pilietiškumo mokymą mokyklose.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 19 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media