Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
6 9
17
24
30

 

Naujienos

Mokiniai išmėgino jėgas lyderystės užduotyse
2017.06.12
img

Penktadienį, birželio 9 d., Riešės gimnazijos mokinių prašymu surengėme jiems pilietiškumo pamoką Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Atvykusi gimnazistų komanda susipažino su kariūnų studijų programa ir gyvenimo sąlygomis, išmėgino jėgas ir lyderystės įgūdžius akademijos psichofizinio rengimo instruktorių sumodeliuotose situacijose.

null
Pelkėtame miške išgyvenę pedagogai šia patirtimi pasidalins su mokiniais
2017.06.08
img

Beveik savaitę įvairių Lietuvos mokyklų mokytojai gyveno iššūkių kupinomis sąlygomis. Kaip mažiau nukentėti tapus pagrobimo auka ar įkaitu? Kaip užsimaskuoti, kad išliktum nepastebėtas persekiotojo? Kaip orientuotis naktį nepažįstamoje pelkėtoje vietovėje, atpažinti valgomus augalus ir susikurti laužą, kai degtukai šlapi arba jų neturi, išsivirti vakarienę ir išsidžiovinti drabužius? Arba parankinėmis priemonėmis pasigaminti vandens filtrą ir pasiruošti geriamojo vandens, išfiltruojant gamtinio telkinio vandenį? O kaip iš šakų susiręsti užuovėją nakvynei? Šias gyvybiškai svarbias situacijas turėjo išspręsti vasaros kursų Lietuvos mokyklų ir progimnazijų mokytojams dalyviai, birželio 5–8 d. realioje išgyvenimo programoje Klaipėdoje, padedami Lietuvos kariuomenės instruktorių. Ir jiems pavyko!

null
Sėkmės formulė: suremti pečius, matyti bendrą tikslą ir dirbti komandoje
2017.06.05
img

Glaudaus bendradarbiavimo su kolegomis ir partneriais dėka sėkmingai užbaigę nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirto ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą, „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dienų“ ciklą, šį pirmadienį aplankėme Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną, norėdami padėkoti žmonėms, kurie daug prisidėjo prie sėkmingo šio projekto įgyvendinimo.

null
Jaunimui įdomi Lietuvos nepriklausomybės kovų ir valstybės gynybos istorija
2017.06.02
img

Penktadienį apdovanojome išradingiausius pilietiškumą ugdančių ir istorinę atmintį lavinančių žaidimų kūrėjus – nacionalinio žaidimų kūrimo konkurso, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, dalyvius.

null
Įvyko jau penktosios pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos
2017.05.31
img

Šį antradienį Kaune, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centre, drauge su šio centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos specialistais organizavome pasirenkamojo kūno kultūros modulio "Krašto gynyba" varžybas, į kurias išmėginti jėgas įvairiose rungtyse suvažiavo septynių šalies mokyklų aukštesnių klasių mokinių komandos.

null
Stalo pratybos - puikus būdas įvertinti pasirengimą mobilizacijai
2017.05.17
img

Gegužės 16 d. Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tyrinėjamosios mobilizacijos stalo pratybos, kurių tikslas – įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės pasirengimą atlikti numatytus veiksmus ir priemones, vykdant valstybines mobilizacines užduotis, ir nustatyti tobulintinas sritis. Pratybas organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM drauge su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atstovais. Pratybose dalyvavo Ukmergės rajono meras, savivaldybės mobilizacijos valdymo grupės nariai, Lietuvos Šaulių sąjungos, Ukmergės rajono policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Ukmergės ligoninės, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo, valdančio didžiąją dalį rajone esančių maisto parduotuvių, restoranų ir duonos kepyklų, atstovai. Stebėtojais buvo pakviesti kolegos iš aplinkinių Vilniaus apskrities savivaldybių.

null
Apdovanota konkurse „Praeities stiprybė dabarčiai“ III-ąją vietą laimėjusi mokinių komanda
2017.05.12
img

Kupini gerų emocijų penktadienį grįžome iš susitikimo su 3-iąją vietą nacionaliniame mokinių konkurse "Praeities stiprybė dabarčiai" iškovojusia Ignalinos rajono Didžiasalio "Ryto" gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus komanda, kuriai įteikėme jau tradicija tapusį apdovanojimą - įspūdingą keramikės Irenos Šliuželienės sukurtą ir konkurso simbolika papuoštą darbą.

null
Mobilizacinio mokymo seminare tobulinosi Vilniaus apskrities savivaldybių darbuotojai
2017.05.11
img

Gegužės 10 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM surengė įvadinio mobilizacinio mokymo seminarą Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, o taip pat Trakų ir Šalčininkų rajonų savivaldybių darbuotojams.

null
Apdovanota I-ąją vietą konkurse „Praeities stiprybė dabarčiai“ laimėjusi mokinių komanda
2017.05.09
img

Gegužės 8 d. aplankėme Riešės gimnazijos komandą, kuri savo kūrybiniu darbu „Hipiai“ nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė - dabarčiai“ iškovojo I-ąją vietą. Su mumis drauge mokinių pasveikinti vyko ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas dr. Norbertas Černiauskas, mokiniams padovanojęs pilietiškumo istorijos paskaitą. Departamento patarėjas Marius Jatautas mokiniams įteikė konkurso diplomą ir keramikės Irenos Šliuželienės sukurtą ir konkurso simbolika papuoštą darbą.

null
Užpalių gimnazistai susirungė protmūšyje valstybės saugumo ir gynybos tema
2017.05.04
img

Gegužės 2 d. buvome labai šiltai priimti Užpalių gimnazijoje, Utenos rajone, kur lankėmės šeimininkų kvietimu. Džiugu, kad gimnazistai susidomėję klausėsi pranešimų apie informacinį karą ir piliečių vaidmenį šalies gynyboje, klausinėjo ir diskutavo su lektoriais, kaip neprarasti budrumo ir atpažinti priešišką propagandą, ir ką reikėtų daryti, kaip elgtis, jei Lietuva patirtų karinę agresiją. Aptarę aktualius pilietinės gynybos klausimus, mokiniai žinias apie kariuomenę, valstybingumą ir istorinius įvykius įtvirtino susirungdami mūsų kolegės Lukos Lesauskaitės surengtame protmūšyje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media