Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
10
15 17
19 21 23 24
26 29 30 31

 

 

Naujienos

Pasirengimas nenumatytoms situacijoms patikrintas dar vienų pratybų metu
2020.10.08
img

Covid pandemija dar kartą patvirtino, kad iš anksto tinkamai pasirengti grėsmėms ir vieningai veikti derinant veiksmus yra itin svarbu, o tai geriausiai galima padaryti pratybų metu. 2020 m. spalio 8 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistai dalyvavo valstybės lygio civilinės saugos nuotolinėse stalo pratybose „Civilinės saugos subjektų veiksmai esant epizootijai", kurias organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Penkiasdešimt dalyvių iš įvairių valstybės institucijų modeliavo ir sprendė įvairaus sudėtingumo situacijas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso plitimo atveju Vilniaus rajono, Elektrėnų ir Kaišiadorių rajono savivaldybių teritorijose. Kai veikiama nedelsiant ir išvien – bręstanti ekstremali situacija gali būti sėkmingai suvaldyta.

null
Pilietiškumo pamoka Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniams
2020.10.07
img

2020 m. spalio 6 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie KAM apsilankė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių delegacija. Departamento darbuotojai (direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis, Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė, specialistai dr. Ramūnas Trimakas ir Arnoldas Kulikauskis drauge su atvykusių mokinių mokytoja Audrone Pileckiene pravedė jiems pilietiškumo pamoką, su mokiniais apsilankydami paminklo Adolfui Ramanauskui - Vanagui atidengimo ceremonijoje Lietuvos valstybės vadovų panteone Antakalnio kapinėse. Čia mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su prof. Vytautu Landsbergiu.

null
Pilietinio pasipriešinimo kurse tobulinosi Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai
2020.10.05
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM dirba net ir savaitgaliais: saugiai, atsižvelgiant į sveikatos specialistų rekomendacijas 2020 m. spalio 3 d. departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas surengė mokymus Šiauliuose, Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-ojoje rinktinėje. Atsižvelgiant į pandemijos sukeltus specifinius reikalavimus, šiauliškiai užsiėmimams įrengė lauko klasę ir sukvietė optimalaus dydžio šaulių grupę, tad šeštadienį daugiau kaip 20 šaulių susirinko pasitobulinti Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kurse Nr. 1.

null
Paskaitos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos magistrantams
2020.09.30
img

2020 m. rugsėjo 29 d. departamento Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM specialistai dalinosi žiniomis su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomene. Akademijos magistrantams ir dėstytojams Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis skaitė paskaitą apie pasirengimą mobilizacijai, ekstremaliųjų situacijų ir mobilizacijos valdymo skirtumus ir panašumus, o Priimančiosios šalies paramos skyriaus vedėjas Domas Alekna pristatė priimančiosios šalies paramos teikimo organizavimo ypatumus.

null
Pagerbtas Kazio Škirpos atminimas
2020.09.28
img

2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienį, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė drauge su Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos ir Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos atstovais dalyvavo pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio, politiko, visuomenės veikėjo, diplomato Kazio Škirpos minėjimo renginyje – jo gimtajame Namajūnų kaime, Saločių seniūnijoje, prie paminklinio akmens pasodindami ąžuolyną. Vėjyje plazdenant vėliavoms ir skambant patriotinėms dainoms, ąžuolai buvo pasodinti taip, kad sudarytų Gedimino stulpų kontūrus. Ąžuolyno sodinime dalyvavo vietos bendruomenė, šauliai, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos, Pasvalio krašto muziejaus darbuotojai, o Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai renginyje išskleidė septynerius metus mokyklos saugomą sostinės Gedimino bokšte plazdėjusią vėliavą.

null
Utenos šauliai pagilino žinias apie galimus pilietinio pasipriešinimo būdus
2020.09.26
img

2020 m. rugsėjo 26 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas pagal iš anksto sudarytą planą lankėsi Utenoje, Pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-ojoje rinktinėje. Beveik 40 šaulių susirinko pasitobulinti, kaip kovoti pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo fronte. Kadangi auditorijoje buvo ir IV pakopos šauliai, ir jaunoji karta, ir vidutinės amžiaus grupės atstovai bei senjorai, mokymuose pateikiama medžiaga buvo papildoma pačiais įvairiausiais pavyzdžiais ir įžvalgomis. Mišri skirtingų kartų auditorija produktyviai praturtino temą apie pilietinio pasipriešinimo būdus, kai itin griežti kovos metodai neįmanomi, tačiau chaotiški veiksmai taipogi gali būti neefektyvūs ar netgi pavojingi. Tai vis dar ne paskutinis susitikimas su šauliais šiais metais – laukia dar 5 kursai įvairiose Lietuvos vietovėse.

null
Aptartos savivaldybių resursų panaudojimo ir priimančiosios šalies paramos teikimo galimybės
2020.09.25
img

2020 m. rugsėjo 25 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus specialistai susitiko su Kaišiadorių ir Jonavos rajono savivaldybių, „Jonavos vandenų" ir Lietuvos kariuomenės atstovais aptarti savivaldybių turimų ir valdomų resursų panaudojimo galimybes krizės atveju, teikiant priimančiosios šalies paramą.

null
Susitikime su Vilniaus universiteto vadovybe – apie artimiausius bendros veiklos žingsnius
2020.09.24
img

„Studentija visais laikais buvo revoliucijų ir permainų lokomotyve. Tai aktyvioji žmogiškųjų resursų dalis, kurią pravartu turėti omenyje kalbantis apie mūsų visų išlikimą ir kovą su nežinia. Krizių bei karinių grėsmių iššūkių fone, tada kai baigiasi funkcionalių specialistų gebėjimai, istorijoje visada atsiranda nauji lyderiai ir vedliai. Neabejotinai išgyvenimo kurso ir kovos už idealus švietiejiška investicija į jaunuomenę atsipirks dešimteriopai. Tik reikia ateiti ir kalbėtis, nes instrukcijos, nurodymai, normatyvai nekalba.“ – įsitikinęs Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. Šių minčių vedami pasikalbėti apie artimiausius bendros veiklos žingsnius departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė bei to paties skyriaus specialistas Ramūnas Trimakas 2020 m. rugsėjo 23 d. susitiko su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. dr. Rimvydu Petrausku ir studijų prorektoriumi dr. Artūru Vasiliausku.

null
Aptartos bendradarbiavimo su Mykolo Romerio universitetu perspektyvos
2020.09.24
img

2020 m. rugsėjo 23 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis ir Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė susitikime su Mykolo Romerio universiteto rektore prof. dr. Inga Žalėniene ir MRU Viešojo saugumo akademijos dekane prof. dr. Snieguole Matuliene aptarė bendradarbiavimo perspektyvas akademinės visuomenės švietimo ir specialiojo parengtumo klausimais. Šiame universitete Valstybės sienos apsaugos ir Policijos veiklos katedros rengia būsimus viešojo saugumo statutinius pareigūnus, kuriems ypač svarbu giliau susipažinti su veiksmais ir priemonėmis mobilizacijos ir karo padėties atveju. Susitikimo metu abipusiai sutarta sutelkti jėgas imituojant, planuojant ir pražaidžiant įvairias galimas situacijas ir taip padedant jiems pasirengti nenumatytoms situacijoms būsimoje tarnyboje.

null
Memorialo Lietuvos partizanams atidaryme pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę
2020.09.22
img

Rugsėjo 20 d. Kryžkalnyje, Raseinių rajone, atidengtas memorialas visiems už Lietuvos laisvę kovojusiems ir žuvusiems partizanams bei ryšininkams. Svarbiausi memorialo simboliai – lietuviško kalavijo formos obeliskas su Vyčio kryžiumi viršūnėje ir apie 20 000 partizanų įamžinanti atminimo siena su žuvusių partizanų vardais ir pavardėmis bei nežinomo partizano kapas. Memorialo atidarymo iškilmėse dalyvavo ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus atstovai drauge su Lietuvos gynybinius pajėgumus padedančių stiprinti nevyriausybinių organizacijų koordinacinės tarybos (NOKT) nariais, taip pagerbdami visus žuvusius ir nukankintus partizanus, prisimindami jų kilnią ir pasiaukojančią kovą už Lietuvos laisvę.

 

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 19 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media