Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
5 9 10
14
19 20 21 22 24
31
3 4 6 7

 

 

Naujienos

Prisiminimais apie 1991 m. sausio įvykius dalijasi Virginijus Vilkelis
2021.01.12
img

Sausio 13-ąją okupacinės valstybės ginkluotosioms pajėgoms užėmus svarbiausius Lietuvos objektus buvo įrodyta koks svarbus yra piliečių susitelkimas, kovojant už valstybingumo išsaugojimą. Kauno reikšmė šioje kovoje taip pat buvo didelė – čia ne tik buvo saugomi svarbūs strateginiai objektai, bet Kaune būrėsi ir didelė dalis savanorių, kurie ne tik gynė minėtus objektus, bet vyko ir į Vilnių. Savo prisiminimais apie tuometinius įvykius dalijasi mūsų direktorius atsargos plk. ltn. Virginijus Vitalijus Vilkelis.

null
Pilietiškumo pamoka – vebinaras Laisvės gynėjams atminti
2021.01.11
img

Per 30 metų Parlamento gynyba ir pasipriešinimas okupantui 1991 metais apaugo įvairiais mitais, kurių dalis yra nukreipti į abejonės mūsų sąmonėje sukėlimą. Abejonės, ar už ,,tokią“ Lietuvą mes kovojome, ar Parlamento gynyba buvo planuotas ar spontaniškas veiksmas, ar Lietuvos vadovai siekė civilių aukų, ar sausio 13-ąją Vytautas Landsbergis pasitraukė iš Parlamento slaptu tuneliu... Vis dar kyla klausimų, kodėl Aukščiausioji Taryba vadinama antraisiais Pilėnais, kokiais ginklais buvo rengiamasi kautis su sovietų kariuomene (ar tikrai turėjome lazerį, pjaustantį ir deginantį bet kokį taikinį?), kas buvo jauniausiu Parlamento gynėju ir ar žmogaus amžius gali būti pretekstas neginti savo valstybės?

null
Prisiminimai: Lietuvos širdies gynyba
2021.01.08
img

Prieš 30 metų beginklė Lietuva kovojo už savo teisę būti laisva, nepriklausoma ir demokratine valstybe. Kaip taikūs Lietuvos piliečiai pasipriešino Sovietų Sąjungos siekiams brutalia jėga užimti Parlamento pastatą geriausiai mena Parlamento gynėjai.

Kviečiame į susitikimą su mūsų departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėju, kovojusiu Laisvės gynėjų gretose ir 1991 m. sausį gynusiu Aukščiausiąją Tarybą, Lietuvos kariuomenės kūrėju savanoriu, atsargos majoru Albertu Daugirdu: 
https://youtu.be/NCIW0sF_vuY?t=5
null
Sveikiname nacionalinio jaunimo plakatų konkurso „Apgynę laisvę“ nugalėtojus
2021.01.07
img

 

Sveikiname nacionalinio jaunimo plakatų konkurso „Apgynę laisvę“ nugalėtojus.
Vertinimo komisija skyrė šias prizines vietas:
5–8 klasių amžiaus grupėje:
1 vietą – Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos 7 kl. mokinės Saulės Songailaitės plakatui „Laisvos Lietuvos (at)gimimo (at)mintis“,
2 vietą – Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Viešintų daugiafunkcio centro 7 kl. mokinės Mėtos Macijauskaitės plakatui „Apgynėm, išsaugosim!“,
3 vietą – Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 8 kl. mokinės Smiltės Vaikutytės plakatui „1991 m. sausio mėnesio įvykiai“.

 

null
Sausio 13-osios herojai: Aukščiausiąją Tarybą gynęs Albertas Daugirdas apie sprendimą ginti šalį tėvams pranešė tik po dešimtmečio
2021.01.06
img

 

Po savaitės minėsime tragiškų 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį. Kviečiame žiūrėti LRT parengtą reportažų ciklą su to meto herojais, gynusiais Lietuvos laisvę. Pirmasis susitikimas – su savanoriu, Aukšiausiosios Tarybos gynėju (o šiandien – mūsų kolega) ats. mjr. Albertu Daugirdu: https://bit.ly/35lAttK.

 

null
Sveikiname artėjančių švenčių proga
2020.12.23
img

Sveikiname artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Būkite sveiki ir saugūs.

null
Pagalbą pandemijos metu turi teikti tik tinkamai apmokyti savanoriai
2020.12.21
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Gynybos paramos fondu kviečia pagalbos organizacijas ir savanorius praeiti saugaus pagalbos teikimo pandemijos metu mokymus. „Pilietinės iniciatyvos, kurias sveikinu ir palaikau, bus saugios ir efektyvios tik tuomet, jei pagalbą teiks profesionaliai parengti, saugos procedūrų griežtai besilaikantys asmenys“, sako Virginijus Vilkelis, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo prie KAM direktorius. 

 

null
Kviečiame balsuoti už konkurso „Apgynę laisvę“ darbus
2020.12.17
img

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM drauge su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir Nepriklausomybės gynėjų sąjunga 1991 m. sausio įvykių artėjančių 30-ųjų metinių proga surengė Nacionalinį jaunimo plakatų konkursą „Apgynę laisvę“ . Šiuo projektu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį. Konkursas sulaukė virš šimot dalyvių, kurie apmąstydami mūsų valstybės istorinius įvykius, nuoširdžiai stengėsi perteikti savitą jų vertinimą meninėmis formomis. Kviečiame konkurso komisijai padėti išrinkti geriausius darbus ir, atiduodant savo balsą, taip paskatinti mūsų jaunuosius Lietuvos piliečius: https://bit.ly/39fNDcD .

null
Džiugu gauti apdovanojimą, ypač kai jis – netikėtas
2020.12.12
img

Kiekvienų metų gruodį apdovanojami labiausiai ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje pasižymėję Krašto apsaugos sistemos darbuotojai, ir šiemet mūsų entuziastinga veikla buvo pastebėta. Dirbdami Tėvynės labui apie „medalius“ nesusimąstome, tad labai smagu sulaukti įvertinimo.

Ačiū visam kolektyvui – kiekvieno iš Jūsų indėlis padėjo pasiekti puikių rezultatų.
null
Priimančiosios šalies paramos skyriaus specialistai pasidalino žiniomis su Vytauto Didžiojo Karininkų kursų kursantais
2020.12.04
img

2020 m. gruodžio 4 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus specialistai pasidalino žiniomis su Vytauto Didžiojo Karininkų kursų kursantais. Karininkai iš įvairių NATO šalių – kapitonai ir majorai, gilinantys savo žinias logistikos srityje, nuotoliniu būdu klausėsi paskaitos apie Priimančiosios šalies paramos koncepciją, teisinį reglamentavimą ir jo įgyvendinimą nacionaliniu lygmeniu.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 20 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media