Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
6 8 9 10 11
12 14 18
21
26 29

 

 

Aviacijos šou "Plieno sparnai 2012"

Devynių NATO šalių karinės oro pajėgos ir profesionaliausi Lietuvos civiliai lakūnai dalyvaus gegužės 26 d. vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje, šiemet pirmą kartą rengiamoje Šiauliuose. Pagrindinis šventės akcentas – tarptautinis aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“, kuriame laukiama apie 20 pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais, – nuo retro iki naujausių, šiuolaikinių.

 

„Labai vertiname tai, kad tiek daug NATO šalių sutiko dalyvauti mūsų šventėje su savo karine aviacija. Tai ne tik įrodymas, kad esame vieningos organizacijos nariai, tai taip pat mums tikra dovana Karinių oro pajėgų 20-ies metų atkūrimo proga“, – sakė Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis.

 

Čekija, Estija, Danija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Latvija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai ir Vokietija – šalys, su kurių karine aviacija galėsime susipažinti šventėje.

 

Lenkijos karinės oro pajėgos dalyvaus su akrobatinio skraidymo grupe Bialo Czerwone Iskry ir parodomąją programą demonstruos su reaktyviniais treniruočių lėktuvais TS-11. Ši grupė savo pirmą pasirodymą atliko 1971 m. Debline (Lenkija), nuo tada yra gerai žinomi visoje Europoje. Lenkijai taip pat atstovaus ir šiuo metu Baltijos šalių oro policijos misiją atliekančios Lenkijos karinės oro pajėgos su naikintuvais Mig-29.

 

Pirmoji Baltijos šalyse įkurta Latvijos lengvųjų atakos orlaivių akrobatinio skraidymo grupė Baltic Bees Jet Teamsavo meistriškumą demonstruos su penkių lėktuvų L-39C Albatros parodomąja programa. „Baltijos bitės“ išsiskiria savitu stiliumi, ne tik orlaivių apipavidalinimo ir lakūnų rūbų dizainu, bet ir savo pasirodymo programomis, nes lakūnai susibūrę į šią grupę išskirtinai buvę kariškiai, turintys tūstančius skrydžio su kariniais orlaiviais valandų.

 

Akrobatinio skraidymo grupė Baby Blue T-17 iš Danijos karališkųjų oro pajėgų skraidys su orlaiviais T-17 Saab Supporter. Svečiai iš Danijos savo pasirodymu džiugins šventės svečius penkių propelerinių orlaivių rikiuotėje atliekamais viražais.

 

Parodomąsias programas ore demonstruos Estijos karo lakūno pilotuojamas lėktuvas L-39C Albatros, Čekijos karo lakūno pilotuojamas lengvasis atakos lėktuvas L-159 ALCA. Parodomoje programoje taip pat matysite Lietuvos Karinių oro pajėgų parodomąsias programas transporto lėktuvais An-2, L-410, C-27 J Spartan, sraigtasparniu Mi-8.

 

„Labai džiaugiamės, kad šventėje sutiko dalyvauti ir geriausi Lietuvos aviacijos atstovai. Šių metų kariuomenės ir visuomenės šventėje pamatysime, kad Lietuva – tikra aviacijos šalis,“ – sakė gen. mjr. E. Mažeikis.

 

Šventėje savo meistriškumą demonstruos ne tik pasaulinio lygmens akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys, bet parodomosiomis programomis žiūrovus džiugins ir Lietuvos aeroklubai, aviamodeliai, senovinės lėktuvų replikos.

 

Aviaciją bus galima pažinti ne tik iš oro, bet ir ant žemės. Orlaivių alėjoje prisistatys NATO šalių Karinių oro pajėgų kariai su savo orlaiviais C 27J Spartan , JAS 39 Grippen, F-16, Mig-29. Iš viso ekspozicijoje laukiama orlaivių iš septynių užsienio valstybių ir Lietuvos karinės bei civilinės aviacijos. Orlaivių alėjoje – daugiau kaip 20 skirtingų orlaivių tipų iš visų dalyvaujančių valstybių, nuo retro iki atstovaujančias naujausias technologijas.

    

 

 Krašto apsaugos ministras

Arvydas Anušauskas 

  

       DARBOTVARKĖ

 

dronai, bepiločiai,

Informacija atnaujinta 2012.05.22
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media