Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
6 8 9 10 11
12 14 18
21
26 29

 

 

Kariuomenės ir visuomenės šventė 2011

Vaizdo medžiaga

 

Šventės fotokaleidoskopas

 

Šventės Fotosalone darytos nuotraukos 

 

Šeštadienį, gegužės 14 d. Kauno Santakoje vyko Kariuomenės ir visuomenės šventė, kurioje tradiciškai visuomenei prisistatė visos keturios kariuomenės pajėgų rūšys, buvo eksponuojama karinė technika ir ginkluotė, vyko karinės operacijos, veikė specialios stovyklos, kariniai atrakcionai, buvo prisiminta karinė istorija, garavo kareiviška košė. Taip pat pirmą kartą šventėje pasirodė šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Prancūzijos kariai, šventės dalyvius pasveikinę ir dviejų naikintuvų "Mirage 2000" drauge su Lietuvos karinių oro pajėgų lengvosios atakos lėktuvu L-39 ZA skrydžiu virš Santakos parko.

 

Šventės įžanga – teatralizuota istorine eisena nuo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios link Santakos, kur vyko pagrindiniai šventės renginiai. Šioje eisenoje – XIV amžiaus Lietuvos kariai, Vytautas Didysis su viduramžių riterių palyda, 1831 m. sukilėliai ir karžygė Emilija Pliaterytė, 1918 m. savanoriai, pokario partizanai ir nūdienos kariai.

 

 

 

Vienas pagrindinių šiųmetinės šventės akcentų – karinė operacija, kurios metu kariams teko vaduoti diversantų į nelaisvę paimtą žurnalistę, operacijos kulminacija – diversantų stovyklos šturmas.

 

Šiemet Kauno Santakoje įsikūrė didelė savanorių stovykla „Tapk savanoriu vienai dienai“. Netoli jos – tarptautinių operacijų stovykla, kur apie Lietuvos misiją Afganistane pasakojo ne tik kariai, bet ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

 

Šventės svečiai galėjo pabendrauti su kariais, apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV su ginkluote, sunkvežimius SISU, UNIMOG, artilerijos pabūklus, prieštankinių sistemų JAVELIN simuliatorių, priešlėktuvinę raketinę sistemą STINGER, lengvuosius šaulio ginklus, sraigtasparnį MI-8, povandeninių veiksmų komandos įrangą, dykumos džipą su įranga ir ginkluote, kt.

 

 

 

Šventėje buvo galima išbandyti jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose. Karo inžinieriai pademonstravo išminavimo roboto Teodoro sugebėjimus. Taip pat buvo galima apžiūrėti karo lauko ligoninę, vandens valymo įrangą, susipažinti su karo kartografijos galimybėmis.

 

Šventėje kariai pakvietė svečius sužaisti šachmatų simultaną su didmeistriu 2011 metų Lietuvos šachmatų čempionu ir tarptautiniu didmeistriu Šarūnu Šulskiu, stebėti Garbės sargybos kuopos, karinių orkestrų pasirodymus. Kaip ir visuomet per šią šventę buvo galima pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

 

Kariuomenės ir visuomenės šventėse jau kelerius metus pabrėžiama karinės istorijos svarba. Šių metų naujovė – šventėje prisimintas 1831 m. sukilimas ir jo dalyvė, viens iš sukilimo vadų, grafaitė Emilija Pliaterytė. Taip pat šventėje – pernai didelio atgarsio susilaukęs Žalgirio mūšio paminėjimas ir Vytautas Didysis su savo raita palyda, buvo demonstruojamos istorinės ekspozicijos.

 

Jau trečius metus iš eilės ypatingas dėmesys šventėje buvo skiriamas pokario laikų partizaninės kovos temai. Santakos parke vėl įsikurė partizanų giraitė su bunkeriais ir inscenizuotu 1945 – 1953 m. partizanų gyvenimu. Partizanų giraitėje galėjote pamatyti to meto buitį, partizanų ginklus, uniformas, kitus partizaninės ekipuotės elementus. Buvo galima pažiūrėti dokumentinius filmus, apžiūrėti parodą apie partizaninį karą. Partizaninio pasirodymo kulminacija – partizanų operacija prieš NKVD pajėgas.

 

Šiemet šventėje gausu buvo ir kariuomenės draugų. Tai net keturi karo istorijos klubai: „Vilkatlakai“, „Viduramžių pasiuntiniai“, „Kauno karo istorijos klubas“, „Grenadierius“. Taip pat Užsienio reikalų ministerija, Raitoji policija, E. Pliaterytės draugija, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugija, internetinis klubas www.penelopiuklubas.lt, Lietuvos skautija, Ateitininkų federacija, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Nacionalinis kraujo centras, Atsargos karininkų sąjunga, modeliuotojų klubas „Modeliuok LT“, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija.

 

Šventė nebūtų buvusi tokia spalvinga be geranoriško įvairių organizacijų požiūrio ir jų paramos. Dėkojame Kauno miesto savivaldybei, Raitajai policijai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos valdybai, UAB „Kauno švara“ ir kitiems mus rėmusiems.

 

Šventės informacinis rėmėjas "Kauno diena"

Informacija atnaujinta 2011.05.18
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media