Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
6 8 9 10 11
12 14 18
21
26 29

 

 

Klausimai-atsakymai

Klausimai-atsakymai apie tarptautinės pratybas „Baltijos šeimininkas 2010"

 

Koks yra pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" tikslas?

„Baltijos šeimininkas 2010" yra stalo pratybos. Jų tikslas - didinti Baltijos valstybių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas, priimant jungtines pajėgas ir humanitarinę pagalbą iš kitų šalių.

 

Kokia pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" nauda?

„Baltijos šeimininkas 2010" pagerins sąveiką tarp Baltijos šalių ir sąjungininkių, padės nustatyti ateityje galinčias iškilti problemas vykdant priimančios šalies paramos, logistines operacijas. Kartu stiprins bendradarbiavimą tarp karinių ir civilinių institucijų teikiant priimančiosios šalies paramą, ir patikrins, kaip šalyse galiojantys įstatymai ir procedūros veika teikiant priimančiosios šalies paramą.

 

Kas tai yra „Priimančios šalies parama"?

Priimančiosios šalies parama - civilinė ir karinė pagalba, kurią esant taikai, ekstremalioms situacijoms, krizei ar konfliktui suteikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms ir organizacijoms, dislokuotoms ir veikiančioms priimančiosios šalies teritorijoje arba vykstančioms per ją tranzitu. Tokios pagalbos pagrindą sudaro pasirašyti susitarimai tarp atitinkamų priimančiųjų šalių ir „siunčiančiųjų šalių " ir (arba) NATO vadovybės.

 

Kuo „Baltijos šeimininkas 2010" skiriasi nuo anksčiau rengtų panašaus tipo pratybų?

Tokios pratybos Baltijos šalyse vyks antrą kartą, nuo „Baltijos šeimininkas 2009" jos labiausiai skirsis tuo, kad vyks visose trijose Baltijos šalyse vienu metu. Taip pat pratybose dalyvaus daugiau civilinių organizacijų ir stebėtojai iš kitų NATO šalių. Taigi ir Baltijos šalių atsakomybė pratybose „Baltijos šeimininkas 2010" didesnė.

 

Kurios šalys, padaliniai ir organizacijos dalyvaus pratybose „Baltijos šeimininkas 2010"?

Dalyvaus trys Baltijos šalys, EUCOM (JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė, angl. United States European Command) ir STRIKFORNATO-SFN (NATO greitojo reagavimo pajėgų, angl. Naval Striking and Support Force NATO) atstovai. Taip pat beveik visų Lietuvos ministerijų atstovai, saviavaldybės bei Klaipėdos jūrų uosto, AB „Lietuvos geležinkeliai" ir VĮ „Oro navigacija" deleguoti asmenys.

 

Ar ateityje numatomos priimančiosios šalies paramos lauko pratybos?

Padaliniai, teikiantys priimančiosios šalies paramą dalyvaus kasmetinėse tarptautinėse karinėse pratybos „Baltijos operacijos" (angl. Baltic Operations BALTOPS) 2010 m. birželio mėn. O pratybų „Kardo kirtis" (angl. Sabre Strike) metu planuojama, kad į tris Baltijos šalis realiai atvyks kariai ir karinė technika.

 

Ar Baltijos šalims užtektų pajėgumų priimti sąjungininkių pagalbą ir suteikti priimančiosios šalies paramą, jei susiklostytų reali situacija?

Visos trys Baltijos šalys yra identifikavusios nacionalinius pajėgumus priimančiosios šalies paramai teikti. Pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" metu bus tikrinami šie pajėgumai ir sprendžiamos problemos, jei iškiltų. Praėjusiais metais vykusios pratybos parodė, kad didelių sunkumų priimant jungtines pajėgas neturėtų kilti, tačiau kyla įvairių spręstinų klausimų.

 

Kiek karių ir technikos pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" scenarijuje priima Baltijos šalys?

Pagal pratybų scenarijų kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių yra priimamas brigados dydžio vienetas.

 

Pagal kokį scenarijų vyks „Baltijos šeimininkas 2010"?

Pratybose Baltijos šalių ginkluotųjų pajėgų štabai mokinsis teikti priimančiosios šalies paramą tarptautinės krizės aplinkybėmis. Scenarijų sudaro įvairūs išgalvoti įvykiai, kai konkrečiame rajone susidaro artima krizei situacija.

 

Kiek pratybos „Baltijos šeimininkas 2010" kainuos Baltijos šalims?

Kadangi tai yra vadinamosios stalo pratybos, kurių metu nedislokuojamos tikros pajėgos, o pratybų dalyviai naudoja įprastas darbo priemones, todėl pratybų išlaidos minimalios.

Informacija atnaujinta 2010.06.01
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media