Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
6 8 9 10 11
12 14 18
21
26 29

 

 

„Baltijos šeimininkas 2010“

Lietuva dalyvauja tarptautinėse priimančios šalies paramos pratybose
„Baltijos šeimininkas 2010"

 

FOTOGALERIJA

 

Pratybų scenarijus

 

Klausimai – atsakymai 

 

Pranešimai spaudai:

 

 

Baigėsi gegužės 31-birželio 4 d. vykusios didžiausios šiais metais priimančios šalies paramos stalo pratybos „Baltijos šeimininkas 2010" (Baltic Host 2010) Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Pratybose buvo tikrinami nacionaliniai pajėgumai priimant sąjungininkų pajėgas vienos ar dviejų brigadų dydžio.

 

Preliminariai konstatuota, kad pratybų tikslai pasiekti. Dalyvavę pratybų vertintojai vėliau pateiks detales išvadas, rekomendacijas.

 

Pagrindinis pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

Lietuvos teritorijoje pagal išgalvotą pratybų scenarijų buvo priimta apie 2000 karių, sunkiosios ir ratinės technikos, beveik 60 tankų. Pasirengta priimti dar vieną brigadą. Taip pat iš kaimyninės šalies, atsidūriusios ties pilietinio karo slenksčiu, priimta daugiau nei 1000 pabėgėlių ir pasirengta priimti iki 3000 prieglobsčio prašančiųjų nuo smurto protrūkio savo šalyje.

 

Pratybų metu buvo įvedami nauji įvykiai siekiant nustatyti esamus trūkumus, išsiaiškinti infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis ir didinti sąveikumą. Pvz.: dingsta elektra, nutraukiamas dujų tiekimas dėl sprogimo, užblokuojami keliai, geležinkelio avarija, nuo Molotovo kokteilio užsiliepsnojančios transporto priemonės, lėktuvas nuslysta nuo nusileidimo tako ir daugelis kitų.

 

Pratybose kartu su trimis Baltijos šalimis dalyvavo EUCOM (JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė, angl. United States European Command) ir STRIKFORNATO-SFN (NATO greitojo reagavimo pajėgų, angl. Naval Striking and Support Force NATO) atstovai.

 

Pirmą kartą šiose pratybos dalyvavo Danija, Lenkija, Norvegija ir Vokietija. Taip pat pirmą kartą jose dalyvavo beveik visų Lietuvos ministerijų, daugelio savivaldybių atstovai, kartu dirbo Klaipėdos jūrų uosto, AB „Lietuvos geležinkeliai", VĮ „Oro navigacija" ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos deleguoti asmenys. Iš Lietuvos dalyvavo apie 90 atstovų.

Lietuvoje už šių pratybų planavimą ir organizavimą atsakingas Mobilizacijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos. Pirmą kartą pratybos „Baltijos šeimininkas" Baltijos šalyse vyko 2009 m. Tartu, Estijoje. Dalyvaujančios šalys sutarė, kad tokie mokymai turi būti organizuojami kasmet. Šių metų pratybų šeimininkė - už planavimą ir organizavimą atsakinga šalis - yra Latvija, o kitais 2011 m. planuojama, kad vadovaus Lietuva.


Priimančiosios šalies parama - civilinė ir karinė pagalba, kurią esant taikai, ekstremalioms situacijoms, krizei ar konfliktui suteikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms ir organizacijoms, dislokuotoms ir veikiančioms priimančiosios šalies teritorijoje arba vykstančioms per ją tranzitu. Tokios pagalbos pagrindą sudaro pasirašyti susitarimai tarp atitinkamų priimančiųjų šalių ir „siunčiančiųjų šalių " ir (arba) NATO vadovybės.


Priimančiosios šalies parama yra labai svarbi užtikrinant visų rūšių sąjungininkų pajėgų veiksmus, užtikrinant mūsų šalies saugumą ir gynybą, realizuojant NATO kolektyvinės gynybos principus.


Naujos Priimančiosios šalies paramos koncepcijos, apimančios visų šalies institucijų veiklą, patvirtinimas ir kasmetiniai priimančiosios šalies paramos mokymai įtraukti į Lietuvos respublikos Vyriausybės programą.

 

Informacija atnaujinta 2010.06.04
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media