Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
5 9 10
14
19 20 21 22 24
27 28 31
3 4 6 7

 

 

2020 m. išleisti leidiniai

 

 

 

 

 

 

Lietuvos kareivio knyga parengta pagal Bazinio kario kurso (toliau – BKK) programos mokomąją medžiagą ir yra šio kurso metu suteikiamų žinių santrauka.

Knyga pirmiausia skirta nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau – NPPKT) kariams ir naudojama kaip kurso vadovėlis, tačiau gali būti naudojama ir kaip bazinių karybos žinių atmintinė visiems Lietuvos kariuomenės kariams, nepriklausomai nuo pajėgų ir tarnybų ir statuso (kareiviams (jūreiviams), puskarininkiams, karininkams, rezervo kariams, kariams savanoriams), taip pat šauliams ir visiems kitiems, kurie domisi karyba.

Atsisiųsti

KIBERNETINIS SAUGUMAS IR VERSLAS

Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas

 

Leidinys skirtas padėti smulkioms ir vidutinėms įmonėms rūpintis savo kibernetiniu saugumu. Kaip ir kiti tokio tipo dokumentai pasaulyje, šis vadovas pateikia esmines (bazinio saugumo lygio) rekomendacijas įmonėms, kurios dar netaiko sistemingo požiūrio į kibernetinį saugumą, siekiant kelti jų kibernetinio saugumo kultūrą ir stiprinti jų atsparumą grėsmėms. 

 

Atsisiųsti

 

Albertas Daugirdas

IŠGYVENIMO ATMINTINĖ

 

Ši atmintinė yra pagalbinė priemonė gilinant žinias ir tobulinant įgūdžius tiems, kurie nėra abejingi savo ir savo artimųjų saugumui. Dėl greito šiuolaikinio gyvenimo tempo turbūt ne visi randame laiko dalyvauti išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis kursuose, todėl buvo parengtas šis leidinukas. Jis suteiks Jums žinių ir įgūdžių (jei treniruositės praktiškai), kaip ekstremalioje situacijoje taikos ar bet kokios krizės metu efektyviai panaudoti standartines, žmogaus pagamintas priemones, kurias galima įsigyti, pasiruošti iš anksto arba tiesiog rasti savo aplinkoje. Išmokus tai padaryti, vėliau galima mokytis panaudoti gamtos teikiamas galimybes.

 

Atsisiųsti

 

Brošiūra GRĖSMIŲ NACIONALINIAM SAUGUMUI VERTINIMAS 2020

NATIONAL THREAD ASSESSMENT 2019

(Leidinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis)

Valstybės saugumo departamento ir AOTD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas teikiamas visuomenei kasmet. Dokumente vertinami įvykiai, procesai, tendencijos, darę didžiausią įtaką šalies saugumui. Remiantis jais, taip pat ilgalaikėmis nacionalinį saugumą veikiančiomis tendencijomis, dokumente pateikiami svarbiausių artimoje perspektyvoje Lietuvos nacionaliniam saugumui kilsiančių iššūkių vertinimai.

Atsisiųsti LT; ENG 

 

LITHUANIAN ANNUAL STRATEGIC REWIEW 2019.
17 TOMAS

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Strateginių tyrimų centras drauge su partneriais Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose pristato 17-tą  „Lietuvos metinės strateginės apžvalgos“ anglų kalba tomą, kuriame publikuojamos 2019 metais parengti Lietuvos ir užsienio tyrėjų studijos ir mokslo straipsniai, skirti Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumo ir gynybos aktualijoms.

Atsisiųsti

 

NACIONALINIO KIBERNETINIO SAUGUMO BŪKLĖS ATASKAITA. 2019

 

Ketvirtoji ataskaita yra detalus šalies kibernetinio saugumo būklės paveikslas. 2019-ieji buvo svarbių sprendimų, sustiprinusių kibernetinį saugumą, metai. kibernetinės grėsmės aktualios ne tik valstybinėms institucijoms, verslui, tačiau ir kiekvienam Lietuvos gyventojui. Ypač daug dėmesio skirta naujoms hibridinėms grėsmėms, informacinėms atakoms, rinkimų saugumui užtikrinti.

Atsisiųsti

 

CRRT/. GOVERNANCE RULES

Cyber Rapid Response Teams and Mutual Assistance in Cyber Security.

 

Governance rules for Cyber Rapid Response Teams and Mutual Assistance in Cyber Security project

Atsisiųsti

 

Nuotraukų albumas LIETUVOS KARIUOMENĖ LAIKINOJOJE SOSTINĖJE 1919-1940 M.

 

Šis albumas skirtas Laikinosios sostinės metams paminėti. Jo tikslas – pristatyti ikonografinę medžiagą, kurioje atsispindi Lietuvos kariuomenės kūrimas ir gyvavimas Kaune Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu. Didžioji dalis albume publikuojamos ikonografinės medžiagos saugoma Vytauto Didžiojo karo muziejaus Fotografijų ir Negatyvų rinkiniuose. Rengiant albumą naudotasi ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) foto dokumentais.

Atsisiųsti

 

Parodos katalogas 1918–1940 M. LIETUVOS KARIUOMENĖS IR ŠAULIŲ SĄJUNGOS SPORTO PRIZAI IR DOVANOS VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJUJE

 

Kataloge pristatomi 129 Lietuvos kariuomenės ir LŠS iškovoti sporto prizai ir atminimo dovanos. Tai taurės, bokalai, plaketės, pagaminti iš paprastų ir tauriųjų metalų, skulptūros, dekoratyvinės lėkštės ir laikrodžiai, dirbiniai iš medžio, keramikos bei rago.

Atsisiųsti

 

Edukacinė pratybų knygelė ATRASK! PAŽINK! PATIRK!  9-12 KL. MOKINIAMS

 

Tai gidas, kuriuo naudodamiesi lankytojai nepasiklys muziejuje ir ras atsakymus į rūpimus klausimus. O atsakymus padės rasti išmanusis telefonas ir QR kodų skaitytuvas.

Atsisiųsti

 

VYTAUTO DIDŽIOJO KARO MUZIEJAUS EDUKACINĖS PROGRAMOS

 

VDKM leidinyje pristatoma Lietuvos kovų ir kariuomenės istorija bei siūloma dalyvauti edukacinėse programose, kuriose galima išbandyti senovės ir šių dienų Lietuvos karių ginklus, šarvus ir aprangą, išnarplioti karines mįsles ir įgyti vertingų žinių per unikalią asmeninę patirtį.

Atsisiųsti

 

Lankstinukas apie nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) sąlygas

 

Atsisiųsti

 

PĖSTININKŲ KUOPOS TAKTIKA

(eksperimentinis vadovėlis)

 

Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyboje parengtame vadovėlyje aptariami pėstininkų kuopų ir kartu su jomis veikiančių įvairios paskirties vienetų taktikos pagrindai, veiksmų atlikimo technika, procedūros, taktinis judėjimas, gynybos, puolamieji, stabilizavimo, taktiniai įgalinamieji veiksmai, tiesioginės ugnies valdymas, parama manevrui, aprūpinimas ir kiti su pėstininkų kuopų panaudojimu ir veiksmais susiję dalykai. Vadovėlyje pateikiamos bendrosios pėstininkų kuopos panaudojimo nuostatos.

Atsisiųsti

 

CHALLENGES TO NATIONAL DEFENCE IN CONTEMPORARY GEOPOLITICAL SITUATION CNDCGS 2020

International Conference and Live Firing Show‘2020

 

Abstracts of the 2th International Scientific conference edited by S. Bekešienė and S.Hoskova-Mayerova.

Atsisiųsti

 

Brošiūra 10 FAKTŲ, KURIŲ NEŽINOJAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ

Serijos „Žinoti smagu“ 3 dalis

 

Knygelė skirta jauniesiems VDKM lankytojams. Naudodamiesi knygelėje esančiomis nuorodomis, informacinėmis technologijomis, jie gali sužinoti daug įdomių faktų apie Lietuvos kariuomenę 1920-1940 m.

Pirmoji knygelė, išleista 2018 m., buvo skirta Lietuvos nepriklausomybės kovoms 1919–1920 m., antroji - 2019 m.  – Lietuvos partizanų kovoms 1944–1953 m.

Atsisiųsti

   
   
   
   
   
   
   
Informacija atnaujinta 2020.08.06
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media