Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
9
15
25
27 28 2

 

2017 m. informacija

 

Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ artėja prie finalo

2017 m. spalio 27 d.

 

Artėja Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“ rezultatų pristatymo diena.

Komisija jau išrinko gražiausiais nuotraukas, kurios pateks į parodą ir bus publikuotos kataloge.  Taip pat jau žinomi ir konkurso laureatai.   

 

Šįmet parodoje ir kataloge pristatysime ypatingą rubriką – Ukrainos projektą „Kariuomenė. Atgimimas“. Tai unikali ir jautri naujos Ukrainos kariuomenės ir visuomenės istorija Ukrainos fotografų, kurie dokumentavo įvykius ir žmonių istorijas prie fronto linijos, akimis.

 

Dar vienas intriga – atsinaujinęs, solidesnis ir reprezentatyvesnis  parodos katalogas, kurį dovanų gaus visi konkurso dalyviai ir parodos atidarymo  svečiai.  

 

Visus Jus pakviesime į parodos atidarymo ir nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją š.m. lapkričio 22 d., trečiadienį, 16.30 val.  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, (Katedros aikštė 4,  Vilnius).  Planuokite Lietuvos kariuomenės dienos išvakares skirti  smagiai pasibūti Valdovų rūmuose ir pasidžiaugti gražiausiais kariuomenę įamžinusiais kadrais.

 

M. Lysenko nuotr.

 

Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“

2017 m. spalio 5 d.

 

Dėkojame visiems konkurso dalyviams, atsiuntusiems savo nuotraukas Tado Dambrausko fotokonkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017". Konkurse dalyvauja 53 autoriai, iš viso vertinimui pateikę 545 nuotraukas.

 

Darbus vertins ir geriausias nuotraukas atrinks ekspertų komisija, vadovaujama Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko. Susipažinkite su komisijos nariais:

Valdas Kopūstas, naujienų portalo 15min Fotoskyriaus vadovas;

Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas;

Stanislovas Žvirgždas, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;

Oleksandras Klymenko (Oleksandr Klymenko), karo fotografas, laikraščio „Ukrainos balsas“ fotožurnalistas.

 

Parodai „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017" bus atrinkta apie 60 geriausių ir įdomiausių nuotraukų. Jos taip pat bus išspausdintos reprezentaciniame parodos kataloge.

 

Parodos pristatymas ir autorių pagerbimo ceremonija planuojama Vilniuje lapkričio viduryje. Sekite informaciją mūsų interneto svetainėje.

 

Skelbiamas tradicinis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016–2017“

 

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau tryliktąjį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“, skirtą karo fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti.

 

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje esančius sąjungininkų ir partnerių karius, peržvelgti savo praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis, atrinkti geriausius ir įdomiausius kadrus ir siųsti juos konkursui. Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventinėse ceremonijose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria ir kt.

 

 

Šiemet, kaip ir pernai, konkurso dalyvių nuotraukos bus skirstomos ir vertinamos keturiose kategorijose:

 

I kategorija – nuotraukos, kurias pateikia krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai;

 

II kategorija – nuotraukos, kurias pateikia visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS;

 

III kategorija – nuotraukos, kurias pateikia KAS dirbantys profesionalūs fotografai, kurie varžysis dėl „KAS profesionaliausio kadro“;

 

IV kategorija – „Linksmas kadras“. Šiai kategorijai nuotraukas gali pateikti visi konkurso dalyviai (išskyrus III kategorijai priskirtus fotografus).

 

Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 800 eurų premijų fondą (premijų fondo padalinimo tvarka kategorijoms yra nurodyta konkurso nuostatuose).

 

Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2017 m. lapkričio mėnesį Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.

 

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti ne vėliau kaip iki šių metų rugsėjo 15 d. el. paštu: kamfotokonkursas@gmail.com. Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos interneto puslapyje čia.

 

Pasiteirauti: Vaida Ilginytė, vaida.ilginyte@kam.lt, tel.: 8 5 264 8547

 

 

Apie Tadą Dambrauską

 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

 

Tekste – 2016 m. metų fotokonkurso laimėtojos L.Ambroževičiūtės nuotrauka, aukščiau – T. Dambrauskas (KAM archyvo nuotr.).

 

Informacija atnaujinta 2017.11.16
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media