Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Krašto apsaugos ministrės kalba, pasakyta Šiluvoje rugsėjo 8 d.

2010.09.08

Mieli susirinkusieji,


Šie metai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės 20-mečio ženklu. Minėdami šią sukaktį, mąstydami apie praeitą laiką, vis geriau suvokiame, kad Kovo 11-oji buvo naujo, ilgo, nelengvo kelio pradžia. Nors daug žmonių tikėjosi ją būsiant savaiminiu „gausybės ragu", be jokių pastangų teikiančiu vien laimingą ir sotų gyvenimą.


Lietuvos vyskupai 2010-uosius paskelbė Padėkos už laisvę metais. Jų proginiame laiške yra daug įsimintinų minčių, iš kurių vieną noriu dar kartą sau ir visiems priminti. „Įžengę į laisvę, gyvename visiškai kitokioje tikrovėje, kurios net neįmanu gretinti su sovietiniu slogučiu. Kaipgi lyginti prižiūrėtojo skirtą kaliniui davinį su laisvo žmogaus savarankiškomis pastangomis pelnyta duona. Todėl pagrįsti mūsų norai turėti daugiau labo, sulaukti teisingesnio atlygio, sąžiningesnių teismų, išmintingesnio valdymo, nuoširdžios atjautos silpniesiems. Juk nusižiūrime į, regis, ranka pasiekiamą sočią ir ramią turtingiausių šalių buitį. Tik supraskime, kad išaugusius norus dera atsverti išaugusia atsakomybe, kad visi be išimties dalijamės valstybės ugdymo pareiga. Maža to, niekas be mūsų Lietuvos gyvenimo nepakeis, nepraturtins ir nepadarys visiems patogaus, nes kitų šalių gerovę sukūrė patys tų kraštų žmonės."


Per tuos 20 metų įvyko daug svarbių, esminių, mūsų krašto ateitį galbūt šimtmečiams nelėmusių lūžių: tapome NATO ir Europos Sąjungos nariais. Tai jau tapo mūsų šalies kasdienybe ir jauniems žmonėms atrodo, lyg savaime suprantami dalykai.


Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų diena, skirta maldai už Lietuvos karius, partizanus, laisvės kovotojus, yra proga geriau suvokti laiko tėkmę ir pamąstyti apie atsakomybę už tą trumpą istorijos atkarpą, kurią Aukščiausiasis skyrė mums, šiandien čia gyvenantiems. Džiaugiuosi, kad Lietuvos kariuomenėje yra daug labai atsakingų žmonių, žinančių, kodėl jie čia ir gerai suvokiančių savo pareigą. Iš visos širdies jiems už tai dėkoju. Tačiau nerimą kelią atsiradusios properšos ryšiuose tarp kariuomenės ir nemažos dalies mūsų tautos, kuri mano, kad krašto saugumas, šalies gynyba tėra tik keleto tūkstančių karių reikalas arba net svarsto, kad gynybai dėmesio ir lėšų skirti iš viso nebereikia - tegul tą naštą prisiima kiti. Turime atvirai kalbėti ir sutarti, kad saugi tauta bus tik tada, kai dauguma jos žmonių supras, kad visi turime norėti ir mokėti ginti savo laisvę, kurią atsikovojome prieš 20 metų. O jeigu reikės - iš tikrųjų pajėgti ginti savo kraštą.


Šie metai pažymėti ir kitu svarbiu įvykiu, tiesiogiai susijusiu su Lietuvos kariuomene - pasikeitė kariuomenės ordinarai. Ši diena, šis visų mūsų susibūrimas yra pati geriausia proga nuoširdžiai padėkoti Jo Ekscelencijai vyskupui Eugenijui Bartuliui už jo nuoširdumą, už pastangas skelbti Dievo žodį ir krikščioniškas vertybes mūsų kariams. Nuoširdus ačiū. To pačiu noriu palinkėti kuo geriausios kloties naujajam ordinarui Jo Ekscelencijai Gintarui Grušui. Tikiu, kad šiame darbe Jus lydės Dievo palaima, Jūsų bendražygių kapelionų, visų karių ir krašto apsaugos sistemos žmonių pagarba ir parama. Dėkoju už šias iškilmingas Šv Mišias ir noriu palinkėti mūsų vadams, visiems kariams - ir eiliniams, ir generolams, šauliams, kariūnams visokeriopos sėkmės, o mūsų partizanams - geros sveikatos ir ilgų gyvenimo metų. Visi kartu saugokime savo Nepriklausomybę!

2010-09-16 15:37

well

Puikia ministre turim,
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media