Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai

2018.08.29
image

Rugpjūčio 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje ceremonijoje buvo akredituotas naujasis Lenkijos gynybos atašė Lietuvai majoras Piotras Sadysas (Piotr Sadyś), kuris pareigose pakeitė nuo 2015 m. Vilniuje rezidavusį pulkininką Miroslawą Wojciką (Mirosław Wójcik).

 

Pasikeitimo ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas padėkojo kadenciją baigusiam plk. M. Wojcikui už puikų darbą stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir svarų indėlį į regioninio saugumo didinimą. Buvusiam Lenkijos gynybos atašė viceministras įteikė Lietuvos krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

 

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje jau yra tapęs sektinu pavyzdžiu visame Aljanse. Lietuva labai vertina ir dėkoja Lenkijai už reguliarų dalyvavimą NATO Baltijos oro policijos misijoje ir, tikimės, kad prie Baltijos šalių oro erdvės saugumo užtikrinimo prisidėsite ir ateityje“, – sakė viceministras V. Umbrasas.

 

Ceremonijoje dalyvavusi Lenkijos ambasadorė Urszula Doroszewska taip pat pasidžiaugė nuosekliu ir abipusiai naudingu Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimu saugumo ir gynybos srityje, palinkėjo sėkmės naujajam gynybos atašė mjr. P. Sadysui toliau stiprinti esamą šalių bendradarbiavimą.

 

Pareigas iš trejus metus Lietuvoje Lenkijos kariuomenei atstovavusio plk. M. Wojciko perėmęs mjr. P. Sadysas iki atvykimo į Vilnių dirbo Lenkijos gynybos ministerijoje, karininkas yra baigęs Varšuvos karo akademiją.

 

Apie Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Karinis bendradarbiavimas su Lenkija yra labai svarbus tiek Lietuvos, tiek regiono saugumui. Lietuva plėtoja intensyvius santykius su Lenkija karinėje srityje nuo 1993 metų.

 

Lenkija yra viena aktyviausių NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių šalių. Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti jau septynis kartus nuo 2005 metų.

 

Lietuva ir Lenkija kartu dirba NATO gynybos planavime, plėtojant 5-o straipsnio pajėgumus. Taip pat bendradarbiauja planuojant NATO pratybas regione.

 

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenės plėtoja nuolatinį įvairaus lygmens štabų, karinio mokymo įstaigų ir karinių vienetų bendradarbiavimą. Intensyvus bendradarbiavimas vystomas tarp Lietuvos mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos 15-osios „Giżycka“ brigados, Lietuvos ir Lenkijos kariai kartu dalyvauja tarptautinėse pratybose.

 

Lietuva su Lenkija ir Ukraina nuo 2014 m. vysto bendrą karinį projektą – trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG, kuri formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį.

 

Nuo 2003 m. Lietuva dalyvauja Lenkijoje esančio NATO Šiaurės-Rytų korpuso veikloje. Korpusas yra arčiausiai Lietuvos esantis NATO karinis korpusas (Ščecine), du kartus jis buvo dislokuotas Afganistane.

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media