Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2017-10)

Trišalei Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai bus suteiktas didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio vardas
2017.10.04
img

Spalio 5 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Liubline kartu su Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicz ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepan Poltorak pasirašys Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lenkijos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos ministrų kabineto 2014 m. rugsėjo 19 d. sudaryto susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lenkijos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos ministrų kabineto dėl bendro karinio vieneto, brigados LITPOLUKRBRIG, įsteigimo pakeitimą.

null
Seimo vadovybė stebėjo nacionalines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2017“
2017.10.04
img

Spalio 4 d. besibaigiančias Lietuvos nacionalines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2017“ stebėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Seimo nariai kartu su pratybose dalyvaujančių viešojo ir privataus sektorių institucijų ir įmonių atstovais susipažino su pratybų eiga ir susitiko su vienos iš 15 komandų kibernetinio saugumo specialistais.

null
Pratybos „Kibernetinis skydas 2017“ – egzaminas Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandai
2017.10.03
img

Spalio 2 d. Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandai prasidėjo nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2017“. Komanda, sudaryta iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo karių, šiose nacionalinėse kibernetinio saugumo pratybose dalyvauja pirmą kartą.

null
Lietuvos kariuomenės padaliniuose prasideda Krašto apsaugos dienos renginiai
2017.10.03
img

Spalio 3 d. į Lietuvos kariuomenės Karines jūrų pajėgas atvyko 50 vyresniųjų klasių moksleivių iš 7 mokyklų – tai Krašto apsaugos dienos renginių pirmieji dalyviai. Jie ne tik susipažins su Karinėmis jūrų pajėgomis, naudojama įranga, technika, laivais, bet ir stebės povandeninių veiksmų komandos parodomąją programą, patys mokysis rišti jūrinius mazgus, ragaus kariškų vaišių bei dalyvausi įvairiuose kariškuose užsiėmimuose.

null
15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017”
2017.10.03
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Spalio 2-4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetnio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. Pratybose dalyvaujančius Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus atstovus Kauno technologijos ir Vilniaus universitetuose antradienį aplankė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir pratybų vadovas plk. Darius Adomaitis.

null
Krašto apsaugos viceministras E. Kerza: „Pratybos „Kibernetinis skydas“ – unikali proga viešajam ir privačiajam sektoriams dirbti kartu“
2017.10.02
img

Vaizdo medžiaga: youtu.be/Y9G3t1sEhOc

 

„Džiaugiuosi, kad pratybose „Kibernetinis skydas“ dalyvauja Lietuvos kibernetinio saugumo elitas tiek iš viešojo, tiek privataus sektoriaus – tai unikali proga dirbti kartu. Šios pratybos yra neišvengiamos, norint, kad kibernetinio saugumo kokybė ir atsparumas šalyje gerėtų“, – sakė spalio 2 d. prasidėjusias nacionalines kibernetinio saugumo pratybas atidaręs krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
Akredituotas Ukrainos sausumos pajėgų atašė Lietuvai
2017.10.02
img

Spalio 2 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas Ukrainos sausumos pajėgų atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Andrii Stepanov.

 

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas sveikindamas atašė pabrėžė, kad „Ukraina nebus palikta viena kovoti už mūsų visų laisvę ir vertybes, mes vertiname Ukrainos žingsnį dėl sausumos pajėgų atašė skyrimo kaip mūsų paramos ir bendradarbiavimo pripažinimą ir tęsime paramą šalies kovoje už nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą“.

null
Netradicine spaudos konferencija prasideda mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“
2017.10.02
img

Spalio 3 d. netradicine spaudos konferencija – „Laisvės pusryčiai“ prasideda Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuojamas Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė - dabarčiai“.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 07 03-09
2017.10.02
img

Rugsėjo 25 – spalio 1 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos ministras susitiko su Lenkijos naująja ambasadore
2017.10.02
img

Spalio 2 d. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su naująja Lenkijos ambasadore Urszula Doroszewska bei Lenkijos gynybos atašė pulkininku Miroslaw Wojcik ir aptarė tolesnį dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje. Lenkijos ambasadorė pabrėžė, kad saugumo klausimai yra vienas iš jos darbo Lietuvoje prioritetų. Tiek ministras, tiek ambasadorė sutarė, kad esant dabartinei saugumo situacijai regione šalių artimi ryšiai ir bendradarbiavimas yra itin svarbūs, todėl ir toliau bendromis pastangomis bus siekiama didinti saugumą regione. Ministras padėkojo ambasadorei už Lenkijos dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje, kurios oro kontingentas misiją vykdė birželio-rugpjūčio mėn. Savo ruožtu, ambasadorė padėkojo Lietuvai už ypatingai kokybišką priimančiosios šalies paramą šiai misijai.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media