Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2017-10)

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Ukrainai ir toliau reikalinga NATO parama“
2017.10.20
img

„Akivaizdu, kad Ukrainai ir toliau reikia Lietuvos ir kitų NATO valstybių paramos kovoje už savo valstybės suverenumą ir teritorinį integralumą. Ukrainai nėra lengva vienai įveikti iššūkius, atremti hibridines grėsmes kylančias iš žymiai galingesnio priešo pusės. Lietuva ir kitos Europos valstybės, taip pat JAV ir Kanada, remia Ukrainą diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis, teikia finansinę ir ekonominę paramą, įvairiapusę ekspertinę pagalbą valstybės reformų klausimais. Reikšminga parama Ukrainai yra teikiama gynybos ir karinėje srityje. Ukraina yra konsultuojama strateginių gynybos reformų klausimais, yra mokomi ir rengiami jos kariai. Ypač svarbu, kad Ukrainos kariuomenė būtų remiama ginkluote ir kita reikalinga karine įranga, ji turi pasiekti Ukrainą kaip galima greičiau“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, spalio 19 d. apsilankęs Rytų Ukrainoje.

null
Krašto apsaugos ministras: „Šauktiniai yra Lietuvos kariuomenės įlietas šviežias kraujas ir būtina jos augimo ir stiprėjimo sąlyga“
2017.10.20
img

„Kiekvienam, savo priesaika šiandien davusiam žodį stoti Lietuvos sargybon, noriu palinkėti vieno – kad privalomąją karo tarnybą pamatytumėte ne kaip pareigą, bet kaip savo asmeninį indėlį į saugesnės Lietuvos kūrimą, ir jaustumėte didelį džiaugsmą, prisidėję prie stipresnės kariuomenės kūrimo,“ – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių priesaikos ceremonijoje Šilalėje spalio 20 d. palinkėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

videomedžiaga: 

https://youtu.be/rWFJ7enserQ

null
Karo akademijos kariūnams Lietuvos kariuomenės vado patarimai
2017.10.20
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje spalio 19 d. lankėsi Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas ir susitiko su I kurso kariūnais, jiems pristatė Lietuvos kariuomenę, jos plėtros gaires ir dalijosi patarimais, kaip būsimiems karininkams priimti tinkamus sprendimus, kaip ateityje būti pavyzdžiu savo kariams, artimiesiems ir visai visuomenei.

null
Vytenio batalione apdovanoti tarnybą Lietuvoje baigę JAV logistikos paramos vieneto kariai
2017.10.20
img

Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione surengta tarnybą Lietuvoje baigusio vyko Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų logistikos vieneto, dislokuoto Marijampolėje, karių apdovanojimo ceremonija.  Tarnybą baigę JAV kariai drauge su Vytenio bataliono kariais vykdė įvairias logistinės paramos užduotis, dalyvavo bendruose mokymuose ir pratybose.  Baigusį tarnybą JAV vienetą pakeis kito JAV logistinės paramos vieneto kariai.

null
Tarnybą JT operacijoje Malyje pradėjo Lietuvos karių būrys
2017.10.19
img

Lietuva stiprina dalyvavimą Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA Malyje – spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje  pradėjo 34 karių dydžio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetas. Jie keturis mėnesius tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje ir bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

 

 

null
Oficialiai atidarytas NATO kontržvalgybos kompetencijos centras, jo veikloje dalyvauja ir Lietuvos karininkas
2017.10.19
img

Spalio 19 d. Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos departamento direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas dalyvavo NATO Kontržvalgybos kompetencijos centro Krokuvoje atidarymo ceremonijoje. 2016 m. spalį akredituotame NATO centre jau kiek daugiau nei metus dirba ir Lietuvos deleguotas ekspertas.

null
Šilalėje valstybei prisieks beveik 500 šauktinių
2017.10.18
img

Spalio 20 dieną Šilalės mieste Lietuvos Respublikai iškilmingai prisieks Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono šauktiniai. Karius pasveikins krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

null
Klaipėdoje – Baltijos jūros regiono šalių stebėjimo projekto susitikimas
2017.10.18
img

Spalio 17–18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje vyko Baltijos jūros regiono valstybių jūros stebėjimo projekto (angl. Sea Surveillance Co-operation Baltic Sea, SUCBAS) Koordinacinės grupės ir valdybos susitikimas. Šiais metais projektui pirmininkauja Švedija.

null
Aptartos būsimų karinių jūrų pajėgų karininkų studijos
2017.10.17
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas ir prorektorė mokslui ir studijoms prof. dr. Jūratė Novagrockienė spalio 13 d. lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) ir Karinių jūrų pajėgų mokymo centre, Klaipėdoje, siekdami išsamiau susipažinti su kariūnų studijomis, kurias sėkmingai baigę ir tapę karininkais Akademijos auklėtiniai tarnauja Karinėse jūrų pajėgose.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas lankysis Ukrainoje
2017.10.17
img

Spalio 17 – 20 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankysis Ukrainoje. Jis susitiks su Ukrainos gynybos ministro pirmuoju pavaduotoju Ivanu Rusnaku, aplankys Lietuvos karių instruktorių grupę, vykdančią mokymo misiją Mokymo centre Desnoje. 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media