Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Lietuvoje tarnaujančius Liuksemburgo karius aplankė Liuksemburgo Didysis Hercogas, Lietuvos Prezidentė ir krašto apsaugos ministras

2017.10.27
image

Spalio 27 d. Lietuvoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Liuksemburgo karius aplankė Liuksemburgo Didysis Hercogas Henri, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jie lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, kur kariai šiuo metu dalyvauja tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas II“. Taip pat apžiūrėjo karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir techniką.

 

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje atgrasymo ir gynybos tikslais dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnauja karių būrys iš Liuksemburgo. Jie į Lietuvą atvyko 2017 m. metų liepos mėn. Liuksemburgo kariai padeda užtikrinti šio tarptautinio karinio vieneto logistinę paramą. Per Klaipėdos jūrų uostą yra atsigabenę ir logistinę techniką – apie 10 įvairios modifikacijos transportavimo sunkvežimių.

 

Liuksemburgas Lietuvos kariuomenei yra neatlygintinai perdavęs 20 vnt. visureigių HMMWV 2013 m. Liuksemburgas nuosekliai remia Baltijos šalių NATO oro policijos misiją ir ženkliai prisideda prie infrastruktūros plėtojimo projektų. Taip pat remia Lietuvos inicijuotą Rytų partnerystės patikos fondą, skirtą remti bendradarbiavimo projektus su Ukraina, Gruzija ir Moldova saugumo ir gynybos srityje. Abiejų šalių kariai nuolat kartu treniruojasi ir dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose, tokiose kaip „Iron Sword“, „Saber Strike“, „Iron Wolf“, „Baltic Piranha“ ir kt.).

 

Tarp NATO šalių Liuksemburgo kariuomenė yra mažiausia. Ją sudaro nuo 900 iki 1 tūkst. karių ir civilių. Nuo 1967 m. ji formuojama tik savanoriškumo principu. Liuksemburgo kariuomenę sudaro profesionalūs kariai ir savanoriai eiliniai. Pastarieji tarnauja trejus metus.

 

Šiuo metu Lietuvoje dislokuotoje NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnauja Vokietijos, Nyderlandų, Belgijos, Norvegijos ir Liuksemburgo kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. 2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos ir Čekijos kariai.

 

Nuotraukos Giedrės Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media