Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Krašto apsaugos ministras stebėjo tarptautinių karinių pratybų „Geležinis Vilkas II“ jungtinę gynybos operaciją

2017.10.27
image

Vaizdo medžiaga

 

Spalio 27 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.) vykstančiose tarptautinėse karinėse pratybose „Geležinis Vilkas II“ (angl. Iron Wolf II) jungtinę gynybos operaciją stebėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, laikinai einantis Lietuvos kariuomenės vado pareigas Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas pulkininkas leitenantas Thorsten Gensler.

 

Šiose pratybose treniruojasi ir vertinami Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų mechanizuotojo pėstininkų bataliono gebėjimai planuoti ir vykdyti gynybos ir puolimo operacijas, taip pat stiprinama sąveika su NATO sąjungininkais. Prie šių pratybų prisijungė JAV karių kuopa ir Jungtinės Karalystės karių elementas iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokuotos Lenkijoje.

 

Susirinkusieji galėjo stebėti jungtinėje gynybos operacijoje dalyvaujančius Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius iš Vokietijos, Norvegijos bei Nyderlandų. Visi kariai buvo suskirstyti į „raudonuosius“ – priešiškas pajėgas ir „mėlynuosius“ – savas pajėgas. Raudonieji, kuriuos imitavo Vokietijos karių kuopa su Norvegijos kariuomenės tankų būriu judėjo link puolamo objekto, tačiau ataka buvo pristabdyta mėlynosioms pajėgoms atstovaujančių Vokietijos kariuomenės tankų. Po pirminio kontakto mėlynieji atsitraukė į antrines pozicijas, tuo metu raudonųjų pajėgos buvo blokuojamos Vokietijos kariuomenės inžinierių įrengtomis kliūtimis ir 155 mm savaeigių haubicų artilerijos ugnimi. Galiausiai raudonųjų pajėgas sėkmingai sustabdė Nyderlandų kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ su prieštankinėmis „Spike“ sistemomis ir gynybinėje linijoje – Lietuvos kariuomenės Ulonų bataliono mechanizuotieji pėstininkai su savo ginkluote.

 

Taip pat pratybų svečiai galėjo apžiūrėti pratybose naudojamą ginkluotę ir ekipuotę.

 

Pratybos „Geležinis vilkas II“ vyksta spalio 18-31 d. Jose dalyvauja daugiau nei 2,3 tūkst. karių iš dvylikos NATO šalių, taip pat dalyvauja ir NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės štabo elementas, remia Lietuvos karinės oro pajėgos.

 

Pratybos „Geležinis vilkas II“ vyksta spalio 18-31 d. Jose dalyvauja daugiau nei 2,3 tūkst. karių iš dvylikos NATO šalių, taip pat dalyvauja ir NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės štabo elementas bei Lietuvos karinės oro pajėgos. Pratybos vyksta Gaižiūnų (Rukla) ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose. Kariai treniruojasi veikti ir poligonų apylinkėse esančiose civilinėse teritorijose.

 

„Geležinis vilkas II“ – tai kasmetinės Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos.

 

Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija. Savo karių jai yra skyrusios Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija. Be NATO kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių ir Lietuvos drauge treniruojasi ir Čekijos, Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Slovakijos kariai.

 

Nuotraukos Giedrės Maksimovicz ir vyr. eil. Vaigos Zalatoriūtės

 

Vaizdo medžiagos aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media