Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Pratybose „Kibernetinis skydas 2016“ valdyti kibernetinius incidentus treniruojasi Lietuvos institucijų ir įmonių atstovai

2016.09.27
image

Rugsėjo 27 d. prasidėjo pirmosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. Pirmąją dieną Vilniuje vyksta procedūrinė pratybų dalis, kuriose valdyti kibernetinius incidentus treniruojasi Lietuvos valstybės, kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių, informacinių išteklių valdytojų, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų vadovų lygmens dalyviai.

 

Pratybas atidaręs krašto apsaugos viceministras Ramūnas Usonis padėkojo jose dalyvaujančių institucijų atstovams, kurių bendradarbiavimas yra ypač svarbus siekiant sėkmingai suvaldyti kibernetinius incidentus. „Pratybose patikrinsime nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano ir kitų per pastaruosius metus Lietuvoje įsigaliojusių kibernetinio saugumo teisės aktų veiksmingumą“, – sakė Kibernetinio saugumo tarybos pirmininko pareigas einantis viceministras R. Usonis.

 

Iš viso per tris dienas vyksiančias pratybas kibernetinio saugumo procedūras tikrins ir kibernetinius incidentus atremti treniruosis per 100 vadovų ir specialistų lygmens dalyvių iš daugiau nei 40 Lietuvos institucijų ir įmonių.

 

Techninė pratybų dalis vyks rugsėjo 28-29 d., jos metu į 5 komandas suskirstyti institucijų specialistai pagal pratybų scenarijų sieks nuo kibernetinių atakų apsaugoti specialiai pratyboms sukurtą virtualią informacinę infrastruktūrą ir užtikrins jos teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurias šioms pratyboms specialiai parengė Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

 

Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas vykdomas vadovaujantis patvirtintais nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.

 

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro funkcijas vykdanti Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos, pratyboms reikalingus papildomus resursus suteikia Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

 

Nuotraukų autorius – Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media