Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Baltijos regiono oro erdvėje vyksta NATO šalių ir partnerių pratybos „Ramšteino lydinys“

2016.09.28
image

Rugsėjo 27–28 d. Baltijos šalių oro erdvėje vyksta NATO šalių ir partnerių treniruotė „Ramstein Alloy“ („Ramšteino lydinys“), kurioje stiprinamas Baltijos regiono karinių oro pajėgų bendradarbiavimas ir sąveika. Šiose planinėse tris kartus per metus rengiamose pratybose tobulinami NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos ir kiti oro pajėgumai Baltijos regione, taip pat jų valdymas ir kontrolė.

 

Treniruotėje dalyvauja šiuo metu NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse vadovaujančios Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Mirage 2000“ dislokuoti Šiauliuose ir misiją iš Estijos Amari bazėje sustiprinantys Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter Typhoon“. Treniruotėje taip pat užduotis vykdo ir Lenkijos bei NATO partnerių – Švedijos ir Suomijos – naikintuvai, ryšį praradusį orlaivį imituoti pasitelkiamas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“. Pratybų metu papildomą orlaivių kontrolę ir valdymą vykdo NATO ankstyvojo perspėjimo ir kontrolės sistemos (angl. Airborne Warning and Control System, AWACS) orlaivis E-3A. Latvijos karinės oro pajėgos skiria sraigtasparnį paieškos ir gelbėjimo scenarijaus veiksmams atlikti.

 

Pratybų metu taip pat tikrinama sąveika su civilinių oro uostų oro eismo skrydžių valdymo specialistais, kuriuos šioms pratyboms skiria Latvija ir Estija.

 

Treniruotė „Ramstein Alloy“ – tai pastaraisiais metais Baltijos šalių regione vykusių NATO šalių ir partnerių karinių oro pajėgų treniruotės (angl. Baltic region Training Event – BRTE) tęsinys, kurios buvo organizuojamos nuo 2008 metų. Kaip ir buvusios BRTE treniruotės, taip ir naujosios pratybos „Ramstein Alloy“ trunka dvi dienas ir organizuojamos tris kartus per metus. Pagrindinis pratybų „Ramšteino lydinys“ tikslas – stiprinti regiono karinių ir pajėgų bendradarbiavimą ir veiksmų sąveiką, sudaryti sąlygas treniruotis NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentams ir centrui (Bendrasis valdymo ir pranešimų centras, Karmėlava), iš kurio vadovaujama misijoje dalyvaujantiems naikintuvams ir stiprinti bendradarbiavimą su NATO šalimis – partnerėmis Suomija ir Švedija.

 

Pratybas Ramstein Alloy“ organizuoja NATO oro pajėgų vadavietė Ramšteine (Vokietija) kartu su Jungtiniu oro operacijų centru Uedeme (Vokietija).

 

Kodėl „Ramšteino lydinys“ ? Šios pratybos organizuojamos NATO oro pajėgų komponento štabe, Ramšteine. Be to, žodis lydinys pabrėžia tvirtą bendradarbiavimą tarp NATO sąjungininkų ir NATO parnerių ir puikiai iliustruoja dviejų skirtingų struktūrų sąveiką tarpusavyje, kai įprastai gaunamas dar tvaresnis ir geresnis dviejų komponentų rezultatas – lydinys.

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės viešųjų ryšių karininkė kapitonė Ieva Gulbinienė, Mob. +370 686 00655

 

Nuotraukų autorius - kpt. Ernestas Karanauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media