Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 10)

Moksleiviai dalyvauja krašto apsaugos dienos renginiuose
2015.10.08
img

 

Šią savaitę vykstančių Krašto apsaugos dienos renginių apžvalga skelbiame Lietuvos kariuomenės puslapyje čia

 

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Spalio 7 d. minint Krašto apsaugos dieną, spalio 5–9 dienomis įvairiuose Lietuvos regionuose yra organizuojami Krašto apsaugos dienos renginiai. Jų metu vyresniųjų klasių moksleiviai vyks į Lietuvos kariuomenės karinius dalinius, kur jiems bus vedamos pilietiškumo ir karybos pamokos. Moksleiviai susipažins su Lietuvos kariuomene, jos struktūra, galimais karo tarnybos būdais, pamatys ir patirs kaip vyksta karinė tarnyba konkrečiame kariniame dalinyje.

 

null
Klaipėdos jūrų uoste lankosi Švedijos karališkojo laivyno laivas
2015.10.08
img

Spalio 8–9 dienomis Klaipėdos uoste su draugišku vizitu lankosi Švedijos Karalystės karališkojo laivyno laivas „Karlstad“ (K35). Vizito metu laivas stovės Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale.

 

Viešnagės Klaipėdoje metu laive įvyks Švedijos gynybos ministro ir Lietuvos krašto apsaugos ministro susitikimas, vyks kiti oficialūs renginiai, kuriuose dalyvaus Karinių jūrų pajėgų vadovybė ir karininkai.

null
Klaipėdoje Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai aptars saugumo ir gynybos klausimus
2015.10.08
img

Spalio 9 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Klaipėdoje Švedijos karališkosios poros vizito Lietuvoje metu susitiks su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu (Peter Hultqvist). Ministrai aptars saugumo situaciją regione, dvišalį bei Baltijos ir Šiaurės šalių gynybinį bendradarbiavimą, jūrų stebėjimo duomenų apsikeitimą bei kitus saugumo ir gynybos klausimus.

null
Ministras J. Olekas Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime
2015.10.07
img

Spalio 8 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime. Jame daugiausia dėmesio bus skiriama NATO viršūnių susitikime Velse patvirtinto NATO Parengties veiksmų plano įgyvendinimui bei pasiruošimui artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, kuriame Lietuva sieks užsitikrinti Aljanso sutarimą dėl tolesnės NATO adaptacijos ir ilgalaikių saugumo užtikrinimo priemonių Baltijos regione.

null
Bus steigiamos papildomos gynybos atašė pavaduotojų Ukrainoje pareigybės
2015.10.07

Lietuvos Respublikos Vyriausybė spalio 7 d. pritarė Krašto apsaugos ministerijos pasiūlymui steigti dvi papildomas Lietuvos Respublikos gynybos atašė pavaduotojų pareigybes Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Ukrainoje.

 

null
Į misiją Afganistane išlydėta keturioliktoji Nacionalinės paramos elemento karių pamaina
2015.10.07
img

Spalio 7 d. Logistikos valdyboje vyko keturioliktojo Nacionalinės paramos elemento karių (NPE-14) išlydėtuvių į NATO tarptautinę misiją Afganistane ceremonija. „Mažėjant Lietuvos karių kontingentui Afganistane mažėja ir nacionalinės paramos misiją atliekančių karių skaičius. Pirmą kartą elementas sudarytas tik iš dviejų karių, tačiau tai nereiškia, kad sumažėja atsakomybė ar atliekamų užduočių reikšmė mūsų šaliai“, ­– renginio metu sakė Logistikos valdybos Štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas.

null
Pirmą kartą NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso vadavietė treniruosis Baltijos šalyse
2015.10.07
img

Baltijos šalyse lapkritį prasidėsiančios NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso (angl. Allied Rapid Reaction Corps, ARRC) vadavietės pratybos „Arcade fusion“ (liet. „Arkadinė jungtis“) jau finišo tiesiojoje. Spalio 10 dieną į Klaipėdos uostą atplaukiantis laivas iš Jungtinės Karalystės atgabens apie 350 transporto priemonių ir pratyboms skirtų daugiau nei 100 konteinerių. Kiek anksčiau šią savaitę į Lietuvą atskridę per 200 korpuso karinių specialistų užtikrins laivu atgabentų krovinių transportavimą į pratybų vietas Latvijoje ir Lietuvoje ir pratybų vietų įrengimą.

null
Karių priesaikos žodžiai skambės Tauragėje, Marijampolėje ir Vilniuje
2015.10.07
img

Spalio 9 d. kario priesaiką Lietuvai duos dar apie 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Jie šiuo metu tarnauja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje ir LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje. Ceremonijų metu kariai prisieks ištikimai tarnauti savo šaliai ir negailėdami jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

null
Krašto apsaugos ministras su Švedijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo klausimus
2015.10.06
img

Spalio 5 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su atvykusiais Švedijos parlamentarais, aptarė regioninio saugumo ir gynybos politikos klausimus ir akcentavo, kad svarbu stiprinti Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą per bendras karines pratybas.

null
Akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė
2015.10.06
img

Spalio 6 d. akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Pascal Demers. Jį pasveikino Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius Saulius Gasiūnas ir Kanados laikinoji reikalų patikėtinė Jeanette Stovel, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

Ceremonija vyko Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje.

 

Kanados gynybos atašė Lietuvai reziduoja Varšuvoje (Lenkija). Jis taip pat yra akredituotas Lenkijai, Čekijai, Estijai, Latvijai ir Slovakijai.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media