Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 10)

Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 10 12-18
2015.10.19
img

Spalio 12–18 d. Baltijos valstybėse patruliuojantys NATO oro policijos naikintuvai atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių nekilo.

null
Vilniuje vyks tarptautinė konferencija apie saugumo situaciją Baltijos regione
2015.10.19
img

Lietuvos šaulių sąjunga kviečia visus Lietuvos žmones į tarptautinę konferenciją apie saugumo situaciją Baltijos regione. Registracija: konferencija.sauliusajunga.lt

 

Apie grėsmes ir pasirengimą jas įveikti konferencijoje diskutuos Lietuvos ir užsienio diplomatai, politikai, karininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, politologai.

 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame renginyje pagrindinį pranešimą skaitys Jungtinių Valstijų karo analitikas Jamestown Foundation prezidentas Glen Howard.

null
NATO pratybose „Trident Juncture“ dalyvaujantiems kariams - Lietuvos kariuomenės logistų parama
2015.10.18
img

Iki lapkričio 6 d. NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė jungtis 2015”) Ispanijoje dalyvausiantiems Lietuvos ir sąjungininkų pajėgų kariams paramą užtikrina Lietuvos kariuomenės logistikos ir judėjimo kontrolės specialistai, į pratybas taip pat skiriamas mobilusis kuro užpylimo vienetas.

 

„Siekdami užtikrinti sėkmingą karių dalyvavimą NATO pratybose už Lietuvos ribų, kariuomenės logistai atlieka kompleksinę operaciją bendradarbiaudami su sąjungininkais. Pajėgų perdislokavimo operacijos iš karių reikalauja aukščiausio lygio pasirengimo ir profesionalumo“, - sako Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Logistikos valdybos viršininkas pulkininkas Sigitas Mundris.

null
Belgų kariuomenės kinologai-išminuotojai dalijasi patirtimi su Lietuvos išminuotojais
2015.10.17
img

Spalio 1 – 28 d. Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse pratybose „Baltijos piranija“ (angl. „Baltic Piranha“), kuriose su savo atsigabenta modernia karine technika dalyvauja kariai iš Lietuvos, JAV, Liuksemburgo ir Belgijos, be įprastų tokio pobūdžio pratybų dalyvių, šiais metais taip pat bus galima sutikti ir du tvirtai ant keturių kojų stovinčius Belgijos kariuomenės, kovinių inžinierių „karius specialistus“ – 5 ir 7,5 metų belgų aviganius Harry ir Darry.

null
Lietuvos sausumos pajėgų kariai – tarptautinėse pratybose Ispanijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje
2015.10.17
img

Lietuvos kariai iš skirtingų Sausumos pajėgų dalinių šiomis savaitėmis dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose ir karinėse varžybose Ispanijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

null
Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – dar vienas naujas sraigtasparnis „Dauphin“
2015.10.16
img

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose – dar vienas naujas orlaivis. Lietuvos karinių oro pajėgų kariams perduotas antrasis iš trijų Lietuvos kariuomenės įsigytų naujųjų sraigtasparnių „Eurocopter“ AS365N3+ „Dauphin“. Trečiasis orlaivis Lietuvos kariuomenei, planuojama, bus perduotas šių metų lapkritį. Pirmąjį orlaivį gamintojai Lietuvos kariuomeni perdavė šių metų birželį.

 

Šiuo metu naujieji sraigtasparniai užduotims vykdyti dar nėra skiriami, jie kol kas dar naudojami tik įgulų ruošimui, t.y. tik treniruočių skrydžiams. Su naujaisiais sraigtasparniais lakūnai jau yra priskraidę apie 190 valandų.

null
Pagerbiamas vieno žymiausių Lietuvos politikų Leono Bistro atminimas
2015.10.16
img

Spalio 18 d. Lietuvos kariai dalyvaus minint vieno ryškiausių ir aktyviausių tarpukario Lietuvos politikų Leono Bistro 125-ąsias gimimo metines. Petrašiūnų kapinėse 11 val. gėles padės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno rinktinės vadas majoras Vidas Grunda, kiti Krašto apsaugos ministerijos atstovai ir Seimo nariai.

 

Taip pat spalio 19 d. 10.15 val. Lietuvos Respublikos Seime bus atidaroma paroda „Ką prarado filosofija, tą laimėjo politika: Seimo Pirmininkui Leonui Bistrui –125“ ir konferencija. O spalio 20 d. taip pat Seime vyks minėjimui skirto trumpametražinio filmo peržiūra, kt. renginiai.

null
Lietuvos priešmininės kovos laivas M53 „Skalvis“ dalyvaus NATO pratybose „Trident Juncture“
2015.10.16
img

Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M53 „Skalvis“ spalio 22 – lapkričio 5 d. dalyvaus Ispanijos Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno pakrantėse vyksiančiose didžiausiose nuo 2002 metų NATO pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė jungtis 2015”). Lietuvos priešmininės kovos laivas Rota uosto (Ispanija) prieigose šį rytą jau prisijungė prie NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. sutr. SNMCMG1) junginio, kurio sudėtyje ir dalyvaus pratybose.

null
Bendradarbiavimo susitarimas atveria galimybę bendriems su Švedija įsigijimams gynybos srityje
2015.10.16
img

 

Spalio 15 d. Stokholme Lietuvos krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Darius Užkuraitis ir Švedijos Karalystės gynybos ministerijos Materialinių resursų administracijos atstovas Danas Ohlssonas (Dan Ohllsson) pasirašė Lietuvos ir Švedijos gynybos ministerijų bendradarbiavimo sutartį dėl įsigijimų gynybos sektoriaus srityje.

null
NATO atstovai pritarė Lietuvos vykdomoms reformos
2015.10.15
img

Spalio 13-14 d. Lietuvoje lankėsi NATO gynybos planavimo ekspertai, kurie vertino Lietuvos gynybos pajėgumų esamą būklę ir planuojamas kariuomenės reformas. NATO ekspertus ypač domino žingsniai, kurių Lietuva ėmėsi reaguodama į pasikeitusią saugumo aplinką regione.

 

NATO delegacijos vadovas NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas gynybos politikai ir planavimui Heinrichas Brausas (Heinrich Brauss) pažymėjo, kad padidėjęs Lietuvos dėmesys teritorinei gynybai yra adekvatus atsakas į susiklosčiusią saugumo situaciją. H. Brausas teigiamai įvertino spartų Lietuvos gynybos finansavimo augimą ir išreiškė palaikymą pristatytiems Lietuvos kariuomenės modernizacijos planams bei struktūriniams pokyčiams.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media