Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
25 29
3
16 18 19 21 22
24 27 28
30 2 4

 

 

Žinių archyvas (2015 - 10)

Išlydėta JAV karių pamaina, juos keičia nauja
2015.10.24
img

Spalio 24 d. Vilniaus Katedros aikštėje išlydėti pamainą pabaigę  JAV kariuomenės 173-iosios oro desanto brigados "Delta" kuopos kariai.  Katedros aikštėje JAV kariai drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Birutės ulonų bataliono kariais pristatė savo techniką ir ginkluotę, kurią naudojo treniruodamiesi ir dalyvaudami bendruose mokymuose su Lietuvos kariais.

null
Kariai dėkoja Lietuvos žmonėms už paramą
2015.10.23
img

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas karių vardu dėkoja Lietuvos žmonėms, už kurių pervestas lėšas planuojama Lietuvos kariams nupirkti kolimatorinių (optinių) taikiklių automatiniams ginklams ir naktinio matymo prietaisų.

 

„Lietuvos žmonės gali didžiuotis, kad turi profesionalią ir patikimą kariuomenę. Todėl noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie remia ir prisideda prie jos stiprinimo įvairiais būdais - ar palaikydami, ar savanoriškai atlikdami karo tarnybą, ar paremdami finansiškai. Mūsų šalies saugumą užtikrina tvirta kariuomenės ir visuomenės vienybė“,– sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuva, Belgija ir Liuksemburgas sutarė dirbti kartu užtikrinant saugumą
2015.10.23
img

Spalio 23 d. Krašto apsaugos ministerijoje susitikusi Lietuvos, Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių vadovybė aptarė aktualius NATO ir Europos Sąjungos klausimus, dvišalio-trišalio bendradarbiavimo perspektyvas. Su užsienio svečiais susitikimuose dalyvavo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, krašto apsaugos viceministro Antano Valio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujamos delegacijos.

 

„Turime dirbti kartu įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones, sutartas NATO Velso viršūnių susitikime ir tinkamai pasiruošti Varšuvos susitikimui“, – sakė ministras L. Linkevičus susitikime su Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministrais.

null
Rotaciją baigiantys JAV kariai kviečia į susitikimą vilniečius ir miesto svečius, atvyksta nauja JAV karių rotacija
2015.10.22
img

Visi vilniečiai ir miesto svečiai šeštadienį, spalio 24 d., nuo 11.00 val. kviečiami dalyvauti rotaciją Lietuvoje baigusių 173-iosios oro desanto brigados „Delta“ kuopos karių išleistuvių renginyje Katedros aikštėje Vilniuje.

 

JAV kariai drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Birutės ulonų bataliono kariais pristatys savo techniką ir ginkluotę, kurią naudojo treniruodamiesi ir dalyvaudami bendruose mokymuose su Lietuvos kariais.

 

Daugiau informacijos - https://www.facebook.com/events/637032603066617/ (bus atnaujinama)

 

null
Lietuvos kariai su sąjungininkais pradeda treniruotis pratybose “Trident Juncture”
2015.10.22
img

Lietuvos ir kitų NATO šalių kariai, kartu dalyvaujantys Aljanso pratybose „Trident Juncture 2015" (liet. „Trišakė Jungtis"), persidislokavo į Ispaniją, kur San Gregorio poligone įsirengė stovyklas ir pradeda treniruotis pagal pratybų scenarijų. Lietuvos kariai jungtinio Baltijos šalių bataliono sudėtyje treniruosis vykdyti operacijas apgyvendintoje teritorijoje, taip pat gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas, vėliau vykdys bendrą karinę operaciją su sąjungininkų šalių batalionais.

 

Trišalį Baltijos batalioną sudaro 2 kuopos iš Estijos ir po vieną kuopą iš Lietuvos ir Latvijos – iš viso apie 1000 karių su 250 vienetų karinės technikos.

null
Iš Vokietijos įsigytos haubicos bus atnaujinamos bendradarbiaujant su NATO paramos ir pirkimų agentūra
2015.10.22
img

Spalio 21 d. Liuksemburge NATO paramos ir pirkimų agentūros (angl. NSPA) Sausumos kovinių sistemų programos posėdyje Lietuva buvo priimta į šios grupės savaeigių 155 mm haubicų „PzH2000“ partnerystės projektą. Tam pritarė visos šiame projekte dalyvaujančios narės: Vokietija, Nyderlandai, Italija, Graikija ir Kroatija.

 

null
Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministrai ir kariuomenių vadai stebės pratybas Lietuvoje
2015.10.21
img

Spalio 22-23 d. į Lietuvą stebėti tarptautinių pratybų „Baltijos piranija“ (angl. „Baltic Piranha“) atvyksta Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių delegacijos. Pirmąją vizito dieną svečiai Jonavoje ir Gaižiūnų poligone (Rukla) aplankys nuo spalio pradžios pratybose Lietuvoje dalyvaujančius Belgijos ir Liuksemburgo karius. Antrąją vizito dieną, spalio 23 d., Krašto apsaugos ministerijoje vyks kariuomenių vadų ir ministrų susitikimai, kuriuose planuojama aptarti svarbius NATO ir Europos Sąjungos dienotvarkės klausimus, taip pat dvišalio-trišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

null
Klaipėdoje susitiko trijų valstybių gelbėjimo koordinatoriai
2015.10.21
img

Spalio 21 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje, vyko trišalis Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrų atstovų susitikimas.

 

Susitikimo metu buvo aptartos šiais metais liepos mėn. Baltijos jūroje Rusijos Federacijos (Kaliningrado sritis) išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios bendros taršos jūroje likvidavimo pratybos „Spill 2015“.

null
2016-2018 m. daugiausia dėmesio planuojama skirti prioritetinių pajėgumų vystymui ir koviniam rengimui
2015.10.20
img

LR Seimui pateiktas svarstyti 2016-2018 m. Krašto apsaugos ministerijos biudžeto projektas. Siekiant įgyvendinti artimiausio laikotarpio strateginius krašto apsaugos sistemos veiklos prioritetus, 2016 metams gynybos asignavimų poreikis sudaro 574,0 mln. eurų arba 1,48 proc. BVP. Tai yra 149 mln. eurų daugiau nei 2015 m. patvirtintas gynybos biudžetas.

 

„Šios lėšos leis bent iš dalies kompensuoti 2009–2012 m. kariuomenės finansavimo praradimus. Prioritetinės sritys, kurioms skirsime didžiausią dėmesį – tai kariuomenės kovinių vienetų rengimas, jų modernizavimas, prioritetinių pajėgumų vystymas“, – teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

null
Vaikų globos auklėtiniai kviečiami apsilankyti ministerijoje ir Karo muziejuje
2015.10.19
img

Krašto apsaugos ministerija prisijungia prie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inicijuoto projekto „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais 2015“. Šio socialinio projekto metu šalies įmonės ir įstaigos kviečiamos spalio ir lapkričio mėnesiais vaikų globos namų auklėtiniams pristatyti įvairių bendrovių ir įmonių vykdomą veiklą, siekiant supažindinti juos su įvairiomis profesijomis, kas paskatintų vaikus pagalvoti apie savo ateitį, tikslus, patinkančią specialybę, mėgstamą darbą bei įkvėptų drąsos ir ryžto atsakingai kurti gyvenimą, kurią vaikai gali pažinti stebėdami ar patys ją atlikdami.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media