Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Naujoji JAV rotacinių pajėgų karių pamaina ir jų technika jau Lietuvoje

2015.10.29
image

Į Lietuvą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais jau atvyko visa naujoji rotacinių JAV pajėgų Baltijos šalyse karių pamaina,  taip pat atgabenti ir pratyboms skirti penki kovos tankai „M1A2 Abrams“, šarvuočiai „Bradley“, kita sunkioji ir logistinė technika – iš viso per 70 transporto priemonių.

 

Naujoji JAV karių pamaina, kurioje apie 230 JAV kariuomenės Sausumos pajėgų 36-ojo pėstininkų pulko 3-ojo bataliono karių, atvyko iš „Coleman Worksite“ bazės, dislokuotos Manheime Vokietijoje. Kartu su rotacinių pajėgų kariais atvyko ir logistinį JAV karių aprūpinimą užtikrinančios Tiesioginės paramos kuopos kariai.

 

 „Lietuvos kariams treniruotės su įvairią techniką naudojančiais ir į Lietuvą atvykstančiais sąjungininkų padaliniais jau tampa įprastomis, o tai suteikia galimybę mums ne tik treniruoti karius, bet išlaikyti jų įgytus įgūdžius ir pasirengimą veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

Kaip ir ankstesnių JAV rotacinių pajėgų karių technika, taip ir naujoji pamaina bus dislokuota Rukloje. Logistiką kariams užtikrinsiantys Tiesioginės paramos kuopos kariai bus dislokuoti LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje.

 

Iki gruodžio pabaigos JAV kariuomenės Sausumos pajėgų 36-ojo pėstininkų pulko 3-ojo bataliono kariai treniruosis drauge su LDK Algirdo mechanizuotuoju pėstininkų batalionu. Šios rotacijos kariai taip pat dalyvaus jau lapkričio 8 d. Lietuvoje prasidėsiančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2015“ .

 

Į Lietuvą atvykęs JAV batalionas pagal savo amžių laikomas vienu jaunesnių Jungtinių Amerikos Valstijų ginkluotųjų pajėgų sudėtyje, tačiau jau bataliono kariai yra turi sukaupęs didelę kovų patirtį – bataliono kariai buvo siunčiami į kovos veiksmus operacijose „Dykumos skydas“, „Audra dykumoje“, „Irako laisvė“ (angl. Desert Shield, Desert Storm, Operation Iraqi Freedom ).

 

Nuo 2014 metų pavasario JAV ir kiti sąjungininkai, reaguodami į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir įgyvendindami Velso viršūnių susitikime sutartas saugumo užtikrinimo priemones, dalyvauti tarptautinėse pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse siunčia savo karius.

 

JAV, reaguodamos į pasikeitusią saugumo situaciją dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje, operaciją „Atlanto ryžtas“ pradėjo 2014 metų pavasarį, pagal kurią į visas Baltijos šalis ir Lenkiją siunčia savo rotacinius vienetus – karius su karine technika ir įranga.

 

Kartu su Lietuvos kariais įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones nuo 2014 m. pavasario Lietuvoje jau bendrų veiksmų yra treniravęsi Danijos, Vengrijos, Portugalijos, Vokietijos kariai.  Šių metų spalį vykusias mėnesio trukmės pratybas baigė ir Belgijos bei Liuksemburgo kariai.

 

Asmuo ryšiams: Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininką kpt. Andrių Dildą, el. paštu: dilda.andrius@gmail.com arba mob. +370 640 45 380.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media