Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Ministras J. Olekas padėkojo už svarias Vengrijos saugumo užtikrinimo priemones regione

2015.10.28
image

Spalio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su naujai paskirtu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvoje Zoltanu Jancsiu (Zoltan Jancsi) padėkojo už svarias Vengrijos saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione.

 

„Vengrija buvo pirmoji NATO šalis iš Europos, kuri atsiuntė savo rotacines pajėgas į Lietuvą. Tai vienas ryškiausių Aljanso solidarumo pavyzdžių. Esame labai dėkingi už tai. Kviečiame Vengriją dar kartą atsiųsti savo rotacines pajėgas į Lietuvą 2016 metais“, - susitikimo metu kalbėjo J. Olekas.

 

Ministras J. Olekas padėkojo Vengrijos ambasadoriui už skirtą vengrų karininką į NATO pajėgų integravimo vienetą  Lietuvoje bei informavo apie Lietuvos sprendimą deleguoti karininką į NATO štabą Vengrijoje.

 

Susitikime ministras J. Olekas teigė labai vertinantis Vengrijos sprendimą atsiųsti į Lietuvą vengrų karinių oro pajėgų kontingentą, kuris pirmą kartą dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse nuo š. m. rugsėjo 1 d. iki metų pabaigos.

 

Ministras J. Olekas kartu su ambasadoriumi taip pat aptarė pabėgėlių problemą ir galimus migracijos krizės sprendimo būdus.

 

 

Bendradrabiavimas su  Vengrijos kariuomene

 

Lietuva ir Vengrija gynybos srityje bendradarbiauja pagal 1997 m. pasirašytą susitarimą dėl dvišalių kontaktų ir bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Vengrijos oro gynybos vieneto kariai š.m. rudenį Lietuvoje dalyvavo Oro gynybos bataliono kovinio šaudymo į oro taikinius pratybose „Gintarinė strėlė 2015/1“, kur perteikė savo patirtį Lietuvos kariams bei patarė kaip geriau organizuoti tokio tipo šaudymus.

 

Praėjusių metų pabaigoje apie 140 Vengrijos karių keletą mėnesių kartu su Lietuvos kariais dalyvavo bendruose mokymuose ir pratybose Lietuvoje.

 

Lietuvos kariai Vengrijoje yra mokęsi kalbų, dalyvavo karinių stebėtojų ir kt. kursuose. Iki 2004 m. Vengrija dalijosi savo patirtimi su Lietuva derybų su NATO, dokumentų rengimo, kariuomenės pertvarkymo pagal NATO standartus klausimais. 2005 m. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandenvalos vienetas kartu su Vengrijos logistikos vienetu budėjo 4-oje NATO greitojo reagavimo pajėgų pamainoje.

 

Minisitro patarėjas viešiesiems ryšiams Vaidotas Linkus, 8 273 5520

 

A. Pliadžio nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media