Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Krašto apsaugos viceministras M. Velička dalyvavo Gruzijos gynybos ir saugumo konferencijoje

2015.10.27
image

Spalio 26-27 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička lankėsi Tbilisyje, kur dalyvavo Gruzijos gynybos ir saugumo konferencijoje. Viceministras taip pat susitiko su Gruzijos, Ukrainos ir Moldovos gynybos ministerijų atstovais.

 

„Sparčiai kintanti saugumo situacija pasaulyje verčia Aljanso nares rengtis atitinkamiems sprendimams artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje. NATO privalo prisitaikyti prie naujų iššūkių ir greitai besikeičiančių saugumo grėsmių. Aljanso narės turi veikti itin sparčiai, nes po Velso viršūnių susitikimo saugumo situacija euroatlantinėje erdvėje ir kaimyniniuose regionuose toliau blogėja”, – konferencijos dalyviams sakė viceministras M. Velička.

 

Pasak M. Veličkos, konfliktas Donbaso regione Ukrainoje, Krymo okupacija, aštrėjanti situacija Sirijoje ir atsinaujinę neramumai Afganistane – visi šie klausimai bus sprendžiami artėjančiame NATO viršūnių susitikime pavasarį.

 

„NATO gali prisitaikyti ir įveikti saugumo grėsmes tik glaudžiai dirbdama išvien su savo partneriais. Lietuva tikisi, kad NATO viršūnių susitikimo darbotvarkėje partnerėms šalims atiteks svarbus vaidmuo. Gruzija savo veiksmais jau įrodė, kad yra patikimas ir brangus Aljanso partneris”, – konferencijos dalyviams sakė Lietuvos krašto apsaugos viceministras. Pasak jo, daugelis NATO narių, taip pat ir Lietuva, šiuo metu padeda vystyti Gruzijos ginkluotąsias pajėgas, siųsdamos savo karinius ekspertus ir specialistus.

 

Krašto apsaugos viceministras susitikimuose su Gruzijos gynybos ministrės pavaduotoja Ana Dolidze ir Gruzijos generalinio štabo viršininko pavaduotoju plk. Omaru Begoidze, Ukrainos gynybos ministro pavaduotoju europinės integracijos klausimais Igoriu Dolgovu ir Moldovos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Aurel Fondos aptarė regioninio saugumo klausimus, dvišalį karinį bendradarbiavimą.

 

Lankydamasis Gruzijoje M. Velička taip pat dalyvavo NATO ryšių biuro organizuotame seminare „Gruzija tarp Velso ir Varšuvos viršūnių susitikimo“, kur su jo dalyviais diskutavo apie dabartinę NATO politiką ir iššūkius prieš Varšuvos viršūnių susitikimą.

 

Gruzijos gynybos ministerijos ir konferencijos organizatorių nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media