Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Žinių archyvas (2014 - 11)

Lietuvos karo akademijoje – Baltarusijos karo akademijos delegacija
2014.11.20
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lapkričio 19–23 d. lankosi Baltarusijos karo akademijos delegacija. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos karo akademija ir kariūnų studijomis šioje aukštojoje mokykloje.

 

null
Lietuvos karo akademija stiprina bendradarbiavimą su NATO Energetinio saugumo kompetencijos centru
2014.11.20
img

Lapkričio 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras, siekdami sukurti abipusiškai naudingus ryšius, pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo.

 

 

null
Šaulių konferencijoje Vilniuje - žinomi saugumo ekspertai
2014.11.20
img

Į Lietuvos šaulių sąjungos rengiamą tarptautinę konferenciją Vilniuje atvyksta žinomi Lietuvos ir užsienio ekspertai, kurie diskutuos apie pilietinę gynybą hibridiniame kare.

 

Konferenciją penktadienį pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pagrindinį pranešimą apie Rusijos nekonvencinį karą skaitys britų žurnalistas ir rašytojas Edwardas Lucasas.

null
Kariuomenės dienos proga Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia nemokamai apsilankyti
2014.11.20
img

1918 m. lapkričio 23 d. Lietuvos ministras pirmininkas, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministras A. Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Ši data laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena.

 

Lapkričio 23 d., sekmadienį, minint 96-ąsias Lietuvos kariuomenės atkūrimo metines, kviečiame nemokamai apsilankyti Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir jo padaliniuose.

null
Per incidentą Kabule Lietuvos kariai nenukentėjo
2014.11.20

Lapkričio 19 d. apie 21 val. Kabule (Afganistane) prie „Green Village“ bazės, kurioje veikia Lietuvos Respublikos Specialioji misijos Afganistane misija, nugriaudėjo keli sprogimai, vyko vietos saugumo pajėgų susišaudymas su bazės užpuolikais.

 

Incidento metu nei Specialiosios misijos vadovas, nei jį saugantys Lietuvos kariai nenukentėjo.

null
Lietuvos karininko vadovaujami NATO junginio laivai lankosi Londone
2014.11.20
img

Lapkričio 19–24 d. Lietuvos karininko vadovaujami NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio laivai, tarp kurių ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis" (N42), lankosi Londone (JK). Junginio laivai prišvartuoti prie Londono centrinėje dalyje esančios Canary Wharf krantinės.

null
Lietuva kartu su kitomis ES šalimis lėšomis parems ES gynybos bendradarbiavimą su Rytų partneriais
2014.11.19
img

ATNAUJINTA

 

Lapkričio 18 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Briuselyje (Belgijoje) kartu su Jungtinės Karalystės, Latvijos ir Vengrijos gynybos ministrais pasirašė susitarimą dėl patikos fondo, skirto finansiškai paremti Rytų partnerystės šalių dalyvavimą ES Bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje (BSGP). Prie fondo veiklos galės prisijungti ir kitos valstybės.

null
Atrankoje į Bazinius karinius mokymus pirmenybė bus teikiama siekiantiems tapti profesinės karo tarnybos kariais
2014.11.19
img

Vykdant atranką į Bazinius karinius mokymus (BKM), dalyvauti juose pirmenybė bus teikiama asmenims, pareiškusiems norą po BKM baigimo tapti profesinės karo tarnybos kariais.

 

Siekiant į BKM pritraukti daugiau asmenų, siekiančių kario karjeros, ir supaprastinti priėmimo į profesinę karo tarnybą procedūras taip pat paprastinama sveikatos patikrinimo tvarka.

null
Krašto apsaugos ministras: „Pagrindinis dėmesys bus skiriamas gerai aprūpintam ir apginkluotam kariui“
2014.11.19
img

Filmuota medžiaga

 

Lapkričio 19 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, pristatydami žiniasklaidos atstovams svarbiausias krašto apsaugos sistemos veiklos kryptis, akcentavo didėjantį kitų metų biudžetą, racionalų jo paskirstymą pagal NATO standartus ir svarbiausias Lietuvos kariuomenės vystymo kryptis.

 

null
Lapkričio 23-oji Lietuvos kariuomenės diena
2014.11.19
img

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Rikiuotėje dalyvaus per 400 Lietuvos karių. Prie jų prisijungs ir šiuo metu Lietuvoje bendrose pratybose su Lietuvos kariais dalyvaujantys užsienio šalių kariai.

 

Iškilmingoje rikiuotėje ir parade Vilniuje be Lietuvos karių taip pat dalyvaus ir šiuo metu Lietuvoje dislokuoti JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos, Vengrijos kariuomenės 5-ios Bocskai  Istvan pėstininkų brigados ir Danijos kariuomenės 1-ios divizijos kariai. Iš viso rikiuotėje bus apie 100 užsienio karių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media