Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Žinių archyvas (2014 - 11)

Lietuvos kariuomenės dienos renginius vainikavo iškilminga karių rikiuotė
2014.11.23
img

Fotogalerija (Facebook)

Krašto apsaugos ministro kalba

Lietuvos kariuomenės vado kalba

Vaizdo medžiaga (aut. - srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Lapkričio 23 d. minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko iškilminga karių rikiuotė, taip pat karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Iškilmingas renginys Vilniuje vainikavo Lietuvos kariuomenės dienos proga šalies miestuose vykusius įvairius renginius.

 

 

null
Kariuomenės dienos proga apdovanoti „Lietuvos karžygiai“
2014.11.22
img

Vaizdo medžiaga

Lapkričio 21 d., Kariuomenės dienos proga, Vilniuje tradiciškai buvo rengiama Lietuvos kariuomenės apdovanojimų „Lietuvos karžygys“ ceremonija. Iškilmingame renginyje Vilniaus įgulos karininkų ramovėje buvo pagerbti ir apdovanoti kariai ir civiliai, savo kilniais poelgiais ir pasiaukojančia tarnyba garsinę Tėvynę ir kariuomenę, rodę tarnystės visuomenei pavyzdį.

null
Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašys bendradarbiavimo sutartį
2014.11.22
img

Lapkričio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus pasirašyta atnaujinta trišalė Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartis. Sutartį, kuria šalys įsipareigoja stiprinti bendradarbiavimą ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir tautiškumą, pasirašys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.

 

Institucijų bendradarbiavimas pagal trišalę sutartį vyksta jau nuo 2008 m., o atnaujinama sutartis bus konkretesnė, atitinkanti šių dienų keliamus iššūkius.

null
Ministras ir kariuomenės vadas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi
2014.11.21
img

Vaizdo medžiaga

 

Lapkričio 21 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su į Lietuvą pirmojo vizito atvykusiu NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg).

Vizito metu NATO vadovas lankėsi Karmėlavoje veikiančiame Oro erdvės kontrolės centre, kuriame įkurtas trijų Baltijos šalių bendras valdymo ir pranešimų centras. Pagrindinė šio centro funkcija - vykdyti oro gynybos operacijas, tarp jų vadovauti ir valdyti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse atliekančius naikintuvus.

null
Šaulių sąjungos vadas: „Pilietinis pasipriešinimas būtų vienas iš esminių sėkmės faktorių Lietuvai ginantis nuo agresijos“
2014.11.21
img

Lapkričio 21 d. Vilniuje atidarydamas tarptautinę konferenciją „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“, Lietuvos šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas pabrėžė, kad karus laimi ne tie, kurie turi gausesnes pajėgas, bet tie, kurie sugeba palaužti priešininko valią.

null
Lietuvoje lankysis JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas
2014.11.21
img

 

Lapkričio 23–24 d. Lietuvoje lankysis ir Lietuvos kariuomenės dienos renginiuose dalyvaus JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas (Ben Hodges). Į Lietuvą JAV kariuomenės atstovas atvyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado kvietimu.

 

 

 

null
Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Karo akademijoje
2014.11.21
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė lapkričio 20 d. minėjo Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės 96-ąsias atkūrimo metines. Kariams, kariūnams ir Akademijos darbuotojams susirinkus aikštėje vyko iškilminga šventinė rikiuotė.

null
Sporto varžybų Kazlų Rūdoje nugalėtojams įteiktos krašto apsaugos ministro taurės
2014.11.21
img

Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centre lapkričio 20 d. vyko Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamosios taurės atvirosios mažojo futbolo ir krepšinio varžybos, skirtos Lietuvos kariuomenės 96-osioms metinėms paminėti.

null
NATO stiprina sausumos pajėgų buvimą Lietuvoje: atvyko Danijos kariai
2014.11.20
img

 

Nuotraukų galerija FACEBOOK

 

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą lapkričio 19 d. atvyko kariai iš Danijos. Apie 140 danų žvalgų kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalinių žvalgais dalyvaus bendrose pratybose. Į Lietuvą danų kariai atvyko per Klaipėdos jūrų uostą, jie kartu atsigabeno ir karinę techniką.

 

„Mūsų partneriai atvyksta būtent tada, kada mums jų reikia, tai neatidėliotinas NATO viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimas ir patikinimo priemonės Lietuvai, kad ji nelieka viena regione, kuriame pasikeitė saugumo situacija“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Pristatoma virtuali paroda apie Lietuvos kariuomenės pratybų istoriją
2014.11.20
img

VIRTUALI PARODA

 

Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos centriniu archyvas pristato virtualią parodą apie Lietuvos kariuomenės pratybas nuo nepriklausomos Lietuvos valstybės laikotarpio 1918–1940 m. iki šių dienų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media