Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Ministras J. Olekas susitiks su Švedijos gynybos ministru

2014.11.27
image

Lapkričio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu (Peter Hultqvist). Ministrai aptars bendradarbiavimą NATO partnerystės rėmuose, kalbės apie oro erdvės ir jūrų stebėjimo duomenų apsikeitimą, Baltijos ir Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimą bei kitais gynybos ir saugumo klausimais.

 

Karinis Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas iki Lietuvos narystės NATO daugiausiai buvo grindžiamas Švedijos parama Lietuvos kariuomenei. Vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

 

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių. Artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos ir karo medicinos tarnybos. Ateityje siekiama gilinti ir intensyvinti šalių praktinį bendradarbiavimą.

 

Švedijos ir Lietuvos karinės pajėgos dalyvauja įvairiose bendrose pratybose Baltijos regione: priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas“ minų paieškos ir nukenksminimo Baltijos jūroje pratybos „Atvira dvasia“, NATO karinių oro pajėgų vadavietės Ramšteine rengiamose Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėse skirtose oro erdvės virš Baltijos jūros saugumui užtikrinti.

 

2015 m. pirmąjį pusmetį per 40 Lietuvos karių budės Švedijos vadovaujamoje Europos Sąjungos šiaurės šalių kovinėje, kuri bus sudaryta iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ginkluotųjų pajėgų padalinių.

 

Pastaba žiniasklaidai:

10.30-10.40 – oficiali Švedijos gynybos ministro sutikimo ceremonija prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25).

 

12.20-12.35 – Trumpas krašto apsaugos ministro J. Oleko ir Švedijos gynybos ministro P. Hultqvisto susitikimas su žiniasklaida. Bendra nuotrauka. Pasikeitimas suvenyrais. Vieta – Krašto apsaugos ministerijos Juodoji salė.

 

Švedijos gynybos ministerijos nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media