Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2 4
6 7 8 10 11
14 18
21 24 26
28 29 2

 

 

Aptartas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas

2014.11.27
image

Lapkričio 27 d.  Krašto apsaugos ministerijoje  vykusiose kasmetinėse Lietuvos ir Kazachstano karinėse-politinėse konsultacijose aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimai, pasidalyta dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi.

 

Taip pat  pasirašytas Lietuvos ir Kazachstano dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planas 2015 metams. Dvišalis planas numato, kad Kazachstano atstovai bus kviečiami į anglų kalbos kursus Lietuvos karo akademijoje, karo medikų kursus Karo medicinos tarnyboje, puskarininkių instruktoriaus kursus Lietuvos kariuomenės mokykloje.

 

Plane taip pat numatyta Kazachstano atstovus kviesti stebėti karinių pratybų Lietuvoje „Geležinis kardas“, dalyvauti karinės aplinkosaugos tarptautiniame seminare „Aplinkosauga kariuomenėje“. Kazachstano karo policijos atstovai atvyks susipažinti su Lietuvos karo policijos veikla, struktūra ir užduotimis. Į Kazachstaną dalytis patirtimi planuoja vykti Lietuvos karo medicinos instruktoriai ir ryšių ir informacinių sistemų specialistai.

 

Dvišales karines-politines konsultacijas 2015 m.  ketinama surengti  Astanoje.

 

Trijų asmenų Kazachstano gynybos ministerijos delegacija, vadovaujama plk. ltn. Adelio Nurmaševo (Adel Nurmašev), lapkričio 28 d. lankysis Lietuvos karo akademijoje, kur šiuo metu anglų kalbos kursuose studijuoja vienas Kazachstano atstovas.

 

Kazachstanas ir Lietuva gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2004 m., kai Kazachstanas buvo įtrauktas į bendradarbiavimo darbotvarkę ir Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariai, atstovaudami NATO, lankėsi Uzbekistane ir Kazachstane, kur dalijosi bendrų karinių vienetų, dalyvavimui bendroms operacijoms su NATO pajėgomis, kūrimu.

 

2008 m. gegužės 13 d. Kazachstane pasirašytas dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos srityje. Dvišaliai planai kasmet pasirašomi nuo 2010 m.

 

Nuotraukoje (aut. Giedrė Maksimovicz): Kazachstano gynybos ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus pavaduotojas, Dvišalių santykių valdybos vadovas plk. ltn. Adelis Nurmaševas ir Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriaus pavaduotojas Daivis Petraitis pasirašo dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje 2015 m. planą.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media