Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2014 - 06)

Krašto apsaugos ministerija stiprina pilietinį, tautinį ir patriotinį ugdymą
2014.06.13
img

Krašto apsaugos ministerija, stiprindama piliečių pasirengimą valstybės gynybai, pilietinį, tautinį ir patriotinį o ugdymą, siūlo sujungti Pilietinės gynybos centrą ir Mobilizacijos departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

„Pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje parodė, kad valstybės piliečių valia priešintis ir patiems ginti savo valstybę yra vienas iš stipriausių ginklų. Piliečių rengimas mobilizacijai ir jų pilietinis bei patriotinis ugdymas yra orientuoti į tą patį tikslą – parengti Lietuvos Respublikos piliečius, ūkio subjektus ir valstybės institucinę sistemą visuotinei ir besąlygiškai valstybės gynybai,“ – teigia Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrai pabrėžė kolektyvinės gynybos svarbą ruošiantis NATO viršūnių susitikimui Velse
2014.06.13
img

Birželio 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rygoje (Latvija) dalyvavo kasmetiniame Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrų susitikime. Keturšaliame susitikime ministrai aptarė regiono saugumo situaciją, Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimą užtikrinant priimančios šalies paramą papildomoms sąjungininkių pajėgoms, NATO saugumo užtikrinimo priemones regione. Ministrai taip pat aptarė galimą šalių paramą Ukrainai.

null
Pratybose „Baltijos šeimininkas 2014“ – priimančiosios šalies parama „Kardo kirčio“ dalyviams ir kova su imituotomis kibernetinėmis atakomis
2014.06.12
img

Birželio 9–20 dienomis Baltijos šalyse vyksta priimančiųjų šalių paramos pratybos „Baltijos šeimininkas 2014“ (angl. Baltic Host 2014). Kasmetinės pratybos šiais metais tapo platesnio masto JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės organizuojamų pratybų „Kardo kirtis 2014“ (angl. Saber Strike 2014) sudėtine dalimi.

 

Pratybose „Baltijos šeimininkas 2014“ dalyvauja beveik šimtas karių ir civilinių institucijų atstovų iš trijų Baltijos šalių, Lenkijos ir Švedijos. Čia jie kartu treniruojasi vykdyti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms į regioną pajėgoms.

null
Minime Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dieną
2014.06.12
img

Birželio 14 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti krašto apsaugos sistemos vadovybės atstovai ir kariai, taip pat Lietuvoje viešintis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Wesley Craigas (Wesley Craig) dalyvaus Gedulo ir vilties dienos ir Okupacijos ir genocido dienos minėjimo renginiuose, skirtuose tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

null
Krašto apsaugos reikmėms bus naudojama Registrų centro sukurta interaktyvi Regionų geoinformacinės aplinkos sistema
2014.06.12
img

Birželio 12 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir VĮ Registrų centro direktorius Kęstutis Sabaliauskas pasirašė sutartį dėl abiejų institucijų bendradarbiavimo mobilizacijos ir krašto apsaugos infrastruktūros plėtros srityse.

 

Šalys susitarė bendradarbiauti sudarant galimybes krašto apsaugos sistemos reikmėms naudoti Regionų geoinformacinės aplinkos (sutr. REGIA) sistemą.

 

null
Ministras J. Olekas Rygoje dalyvaus Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrų susitikime
2014.06.11
img

Birželio 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rygoje (Latvija) dalyvaus kasmetiniame Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptars regiono saugumo situaciją, Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimą užtikrinant priimančios šalies paramą papildomoms sąjungininkių pajėgoms, NATO saugumo užtikrinimo priemones regione, kitus klausimus.

null
Dalyvauti pratybose „Kardo kirtis 2014“ atvyko Danijos kariai
2014.06.10
img

Facebook nuotr. galerija

 

Vaizdo medžiaga

 

Birželio 9 d. į Lietuvą šešiais civiliniais reisais atvyko pagrindinė pratybose Lietuvoje dalyvaujančio Danijos karių kontingento dalis, apie 700 karių. Danijos kariai iš Karmėlavos oro uosto Lietuvos kariuomenės autobusais, lydimi karo policijos atvyko į Lietuvos kariuomenės Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, kur drauge su Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais pradės pasirengimą tarptautiniams mokymams „Kardo kirtis 2014“ vyksiantiems birželio 9–20 dienomis visose trijose Baltijos valstybėse.

null
Skirdamas paramą, Antanas Guoga savo pavyzdžiu kvietė verslą paremti Lietuvos kariuomenę
2014.06.10
img

Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir Europos Parlamento narys Antanas Guoga pasirašė sutartį, kurią Antano Guogos paramos fondas Lietuvos kariuomenei skyrė dešimt tūkstančių litų.

null
Prancūzijos generolas padėkojo operacijoje „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje dalyvavusiems Lietuvos kariams
2014.06.10
img

 

Prancūzijos vadovaujamos operacijoje „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje vadas generolas Francisco Soriano savo Prancūzijos karių vardu perdavė padėką Lietuvos kariuomenės Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvo „Spartan C-27“ įgulai, šioje operacijoje dalyvavusiai šių metų balandžio-gegužės mėnesiais.

null
Paskelbta tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014” Lietuvoje pradžia
2014.06.10
img

Facebook nuotr. galerija

 

Vaizdo medžiaga

 

Birželio 10 d. Rukloje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono rikiuotės aikštėje vyko oficiali tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014“ Lietuvoje atidarymo ceremonija. Jos metu aikštėje išsirikiavo apie 2 tūkst. karių iš Danijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Suomijos.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media