Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
3 4 6 7 8 9
10 11 13 14 16
17 18 19 20 22
26 27 28 29 30
3 4 5 6

 

 

Laivai „Aukštaitis“ ir „Skalvis“ grįžo iš tarptautinių pratybų BALTOPS 2014

2014.06.27
image

Birželio 9-21 d. Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Aukštaitis“ (P14) ir minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Skalvis" (M53) dalyvavo tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje „BALTOPS 2014“.

 

Šios karinės pratybos vyko Švedijos ir Danijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose.

 

Pratybose dalyvavo kariniai laivai, orlaiviai ir kariai iš trylikos skirtingų – NATO priklausančių ir nepriklausančių – šalių (Estijos, Danijos, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės bei Jungtinių Amerikos Valstijų). Iš viso pratybose dalyvavo daugiau nei 30 įvairių tipų laivų bei orlaivių.

 

Pratybos vyko pagal tam tikrą scenarijų, imituojant konfliktą tarp pramanytų valstybių. Pratybų dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atliko gynybos ir pagalbos suteikimo vienai iš išgalvotų šalių funkcijas, kita – puolamąsias užduotis.

 

Pratybos susidėjo iš kelių fazių. Pirmoji - laivų integravimosi į laivų junginius fazė. Buvo sudaryti atskiri kovinių ir priešmininių laivų junginiai, kuriems buvo keliamos skirtingos užduotys.

 

Priešmininių laivų junginys pagrindinės išminavimo fazės metu vykdė navigacinių kelių saugumo nuo minų grėsmės užtikrinimą paramą teikiantiems koviniams laivams. Šios fazės metu Lietuvos priešmininis laivas „Skalvis“, vadovaujamas kmd. ltn. Audriaus Venskūno, ypatingai gerai pasižymėjo surasdamas aštuonias mokomąsias minas. Tai puikiai įrodo Lietuvos 2010 m. įsigytų britų „Hunt“ klasės laivų ir jų išminavimo įrangos patikimumą bei laivo „Skalvis“ (M53) įgulos pasiektą aukštą profesionalumą vykdant išminavimo operacijas jūroje.

 

Tuo tarpu kitas Lietuvos laivas „Aukštaitis“ (P14), vadovaujamas kpt. ltn. Remigijaus Zabielos, pratybų metu buvo priskirtas kovinių laivų grupei. Laivas netoli Borholmo salos (Danija) vykdė jam pavestas patruliavimo užduotis, kurias apėmė tokie veiksmai kaip civilinių laivų apžiūra ir krovinių tikrinimas identifikuojant įtartinus kontrabandą gabenančius laivus, įgulų apklausa, laivų eskortavimas – civilinių laivų saugojimas nuo priešiškų greitaeigių valčių užpuolimo pavojaus.

 

Pratybų paskutinės taktinės fazės metu, kuri prasidėjo aštrėjant konfliktui, akistatoje su priešiškomis pajėgomis, kurias sudarė tiek oro, tiek antvandeniniai taikiniai, laivai vykdė priešlėktuvinę ir antiteroristinę gynybą, atlikinėjo artilerinius šaudymus.

  

Įvairių šalių jungtinių karinių pajėgų pratybos BALTOPS 2014 buvo didžiausios šiais metais vykusios tarptautinės karinės pratybos Baltijos jūroje. Jas organizavo Jungtinių Amerikos Valstijų karinis laivynas. Jos buvo koordinuojamos iš JAV vadovavimo laivo „Mount Whitney“. Pratybose labiausiai buvo siekiama išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų, didinti ir gerinti jų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.

 

Nuotraukų autoriai — pratybų „BALTOPS 2014“ dalyviai.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media