Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 2
3 4 6 7 8 9
10 11 13 14 16
17 18 19 20 22
26 27 28 29 30
3 4 5 6

 

 

KAM gynybos politikos direktorius: ''Saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos

2014.06.28
image

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis birželio 27 d. Vašingtone įvykusiame susitikime su JAV gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Dereku Cholletu (Derek Chollet) pabrėžė, kad saugumo priemonės Baltijos regione turi būti toliau stiprinamos. „NATO pajėgų dislokavimas ir sustiprinta oro policijos misija yra puiki NATO šalių solidarumo išraiška agresyvios Rusijos politikos fone. NATO priemonės yra teisingas atsakas į susidariusią situaciją, tačiau sąjungininkų pajėgų buvimas regione turi būti toliau didinamas“,- sakė dr. V. Urbelis.

 

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Estijos ir Latvijos gynybos politikos direktoriai, buvo pabrėžta visų trijų valstybių parama JAV prezidento pasiūlymui skirti papildomą 1 milijardą dolerių papildomoms saugumo priemonėms regione.

 

Baltijos šalių atstovai pabrėžė, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra pasiruošusios  skirti papildomas investicijas, kad būtų užtikrintas tinkamas atvykstančių pajėgų priėmimas.  „Lietuva daro daug žingsnių, kad JAV ir kitų sąjungininkų buvimas mūsų regione būtų naudingas tiek mums, tiek atvykstantiems JAV ir kitų sąjungininkų kariams", - pabrėžė V. Urbelis. 

 

Baltijos šalių atstovai teigė, jog skiria papildomą finansinę paramą šalims, atvykstančioms į  NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, informavo apie poligonų ir kitos mokymo infrastruktūros plėtrą, kariuomenės modernizavimą.

 

D. Cholletas  paskatino Lietuvą ir kitas Baltijos šalis vykdyti įsipareigojimus dėl gynybos biudžeto didinimo. Jis pabrėžė, jog JAV Kongreso nariai pritars naujoms saugumo priemonėms tik tada, kai matys realius Europos valstybių žingsnius, didinant išlaidas gynybai bei skiriant bent 20 procentų gynybos išlaidų įsigijimams. Jis taip pat pasveikino Lietuvos pastangas 2014 metais padidinti gynybos biudžetą 20 procentų ir ragino iki 2020 metų pasiekti 2 procentų limitą.

 

Susitikime taip pat buvo aptartos pagalbos Ukrainai, regioninio bendradarbiavimo ir santykių su Rusija temos.

 

KAM politikos direktorius kartu su savo kolegomis iš Latvijos ir Estijos vizito JAV metu taip pat susitiko su įtakingų JAV kongreso narių patarėjais ir analitinių centrų (angl. think tanks) atstovais. Susitikimų metu  buvo pristatyta saugumo situacija regione, Baltijos šalių atsakas į krizę Ukrainoje ir padėtis Afganistane.

 

 KAM archyvo nuotraukoje (aut. A. Pliadis) - Krašto apsaugos ministerijos Gynybbos politikos direktorius V. Urbelis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media