Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Iš Afganistano Zabulo provincijos išvyko užduotį sėkmingai atlikę Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai

2014.06.30
image

Birželio 29 d. iš Afganistano Zabulo provincijos išvyko Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) eskadrono kariai. Šią provinciją Lietuvos kariai paliko perdavę atsakomybę už jos saugumą Zabulo provincijos saugumo pajėgoms ir sėkmingai atlikę NATO ir Lietuvos kariuomenės vadovybės pavestas užduotis. Nuo 2007 m. dalyvaudami NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane (angl. ISAF) Lietuvos kariuomenės SOP kariai Zabulo provincijoje vykdė įvairias aukšto intensyvumo kovines užduotis ir parengė Afganistano nacionalinės policijos Zabulo provincijos specialiąją greitojo reagavimo kuopą.

 

Išvykę iš Zabulo provincijos eskadrono „Aitvaras“ kariai šiuo metu toliau dalyvauja NATO operacijoje Afganistane ir vykdo kovines užduotis Kandaharo provincijoje, kur taip pat apmoko ir šios provincijos Afganistano nacionalinės policijos specialiosios greitojo reagavimo kuopos pareigūnus.

 

Oficialiai atsakomybę už saugumo užtikrinimą Zabulo provincijoje Lietuvos kariai vietos saugumo pajėgoms perdavė šių metų birželio 4 dieną. „Tai, kad Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgos baigia vietos saugumo pajėgų mokymus ir perduoda atsakomybę už saugumo situaciją Zabulo provincijos nacionalinės policijos specialiajai kuopai – yra akivaizdus įrodymas, jog mūsų Specialiųjų operacijų pajėgų kariai sėkmingai vykdo tarptautinės operacijos Afganistane užduotis“, – sakė tuomet oficialioje atsakomybės perdavimo ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

 

Vykdydami NATO operacijos užduotis Zabulo provincijoje Lietuvos SOP kariai sulaukė itin gerų sąjungininkų atsiliepimų apie pasirengimą ir sėkmingai vykdomas sudėtingiausias operacijas.

 

Zabulo provincijoje Lietuvos SOP kariai, rengdami nacionalinės policijos specialiosios kuopos pareigūnus, mokė juos veikti savarankiškai: pradedant operacijų planavimu, užduočių vykdymu ir baigiant vadovavimu operacijoms.

 

Lietuvos kariai, siekdami pagerinti mokymų efektyvumą ir prisidėti prie saugumo padėties provincijoje gerinimo, tuo pačiu metu Zabulo provincijoje vykdė ir įvairaus spektro specialiąsias operacijas: specialiąją žvalgybą, priešo vadų identifikavimą ir neutralizavimą. Operacijų metu Lietuvos kariai afganistaniečiams perdavė ne tik savo žinias ir patirtį, bet ir pelnė vietos saugumo pajėgų pasitikėjimą.

 

Nuo 2002 m. specialiąsias operacijas Afganistane vykdantys Lietuvos kariai yra stiprus ir patikimas sąjungininkų partneris. „Aitvaro“ kariams patikimos sudėtingiausios užduotys. Specialiųjų operacijų eskadrono karių sukaupta operacijų Afganistane patirtis, gebėjimas lanksčiai pritaikyti taktines naujoves ir spręsti iškylančius iššūkius užtikrina sėkmingą itin svarbių ir padidintos rizikos specialiųjų operacijų įvykdymą šioje sudėtingoje aplinkoje.

 

Afganistane pelnytas pasitikėjimas Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariais stiprina Lietuvos, kaip atsakingos sąjungininkės reputaciją, o įgyta kovinė patirtis ir kartu veikiant su sąjungininkais užmegzti ryšiai stiprina ir Lietuvos saugumą.

Lietuvos kariuomenės Specialių operacijų pajėgos – didžiausias šiuo metu Lietuvos indėlis NATO tarptautinėje operacijoje Afganistane. Be SOP karių, NATO operacijos Afganistane štabuose Kabule, Kandahare, Herate, Mazar-e-Šarife tarnauja Lietuvos karininkai. Be to, Kandaharo oro uoste veikia iš Lietuvos karinių oro pajėgų karių suformuota Oro pajėgų mokymo grupė, kuri padeda rengti Afganistano nacionalinės armijos Oro korpuso aviacijos vieneto karius. Kabule dislokuoto specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą užtikrina Karo policijos kariai, o Nacionalinės paramos elemento kariai užtikrina visų Afganistane tarnaujančių Lietuvos karių ir civilių logistinį aprūpinimą. Dar vienas Lietuvos karininkas tarnauja Jungtinių Tautų paramos misijoje Afganistane (angl. UNAMA).

 

Ievos Budzeikaitės ir SOP nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media