Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Vilniuje lankysis Gruzijos gynybos ministras

2013.06.28
image

 

Liepos 1–3 d. krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kvietimu Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Gruzijos gynybos ministras Irakli Alasania.

 

Pirmadienį, liepos 1 d., I. Alasania Krašto apsaugos ministerijoje susitiks su ministru J. Oleku, su kuriuo pasirašys atnaujintą dvišalį Lietuvos ir Gruzijos sutarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Liepos 2–3 d. Gruzijos gynybos ministras dalyvaus viename pirmųjų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, Krašto apsaugos ministerijoje organizuojamame aukšto lygio seminare ES Rytų partnerysčių tema. Liepos 2 d. I. Alasania skaitys pranešimą seminaro sesijoje, skirtoje ES vaidmeniui užtikrinant saugumą kaimyniniuose regionuose.

 

Lietuva su Gruzija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2001 m., kai pirmą kartą buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos srityje. Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius politinėmis priemonėmis ir taip pat praktinėmis priemonėmis, padėdama įgyvendinti Gruzijos gynybos sistemos ir kariuomenės reformą ir tobulinti Gruzijos saugumo sektoriaus administracinius gebėjimus.

 

Nuo 2010 metų Lietuva ir Latvija taip pat vadovauja NATO ir Gruzijos profesinio rengimo programos Viešųjų ryšių darbo grupei. Dalyvauti šios grupės renginiuose specialistus reguliariai siunčia Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

 

Gruzijos kariuomenės atstovai kviečiami studijuoti tarptautiniuose kursuose karininkams ir mokytis anglų kalbos Lietuvos karo akademijoje, studijuoti tarptautiniuose puskarininkių instruktorių kursuose Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnybos organizuojamuose karo medikų kursuose ir pan., Lietuva finansuoja Gruzijos karininkų studijas Baltijos gynybos koledže, Tartu.

 

Nuo 2007 m. Gruzija nuolat siunčia karo medikus tarnauti Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijos Afganistane dalis.

 

Viešėdamas Lietuvoje Gruzijos gynybos ministras taip pat susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, lankysis Lietuvos karo akademijoje ir susipažins su Vilniuje veikiančiu NATO energetinio saugumo kompetencijų centru.

 

Pastaba žiniasklaidai: Lietuvos ir Gruzijos sutarimo dėl bendradarbiavimo gynybos srityje pasirašymo ceremonija vyks Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje liepos 1 d. Ceremonijos pradžia 13.45. Po ceremonijos numatytas 10 min. susitikimas su žiniasklaida, kurio metu bus galima pakalbinti ministrus.

 

KAM archyvo nuotr.

2013-07-31 17:30

Didi

Nuosirdus linkejimai ojuinazgorant rengini. Siaip jau Lietuvoje iki siol buvo trys organizacijos, kurios dare daugiau begimu VSI Tarptautinis maratonas (Vilnius, Nike run + pusmaratonis ir t.t.)O apie juokingesnius dalykus saugus tie Kauno mero pinigai, galejo ir milijona pasiulyti Noreciau pasiziureti, kaip kas nors Ceslovo Kundroto Lietuvos rekorda pamus
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media