Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2013 - 06)

Socialinė akcija „Sportuojantis jaunimas – sveika visuomenė!“ pradžiugino Goro vaikus
2013.06.14
img

Goro provincijoje Afganistane įsibėgėjo septynioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-17) inicijuota socialinė akcija Goro vaikams „Sportuojantis jaunimas – sveika visuomenė!”. Mergaičių ir berniukų mokyklose apsilankę PAG-17 Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės kariai supažindino vietos moksleivius su Lietuvoje vykusia akcija, skaitė paskaitas vaikams apie sveiką gyvenseną, sporto ir aktyvaus laisvalaikio naudą, taip pat perdavė jiems Lietuvos moksleivių ir Lietuvos Futbolo federacijos dovanas.

null
Baigėsi tarptautinės pratybos „Kardo kirtis 2013“
2013.06.14
img

Vaizdo medžiaga

Birželio 14 d. dieną baigėsi trijose Baltijos šalyse vykusios tarptautinės karinės pratybos „Kardo kirtis 2013“. Dvi savaites trukusių pratybų metu daugiau nei 2 tūkst. karių iš 14 valstybių, 7 skirtingose vietovėse treniravosi planuoti ir vykdyti konvencines operacijas – gynybos, puolimo, ugnies paramos, pasalos ir kt. Šias pratybas Baltijos šalyse jau trečią kartą organizavo JAV sausumos pajėgos Europoje (angl. US Army Europe, USAREUR) ir Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos.

null
Krašto apsaugos ministras ES palydovų centro vadovui pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ES saugumo ir gynybos srityje
2013.06.14
img

EU zenklas

 

Birželio 14 d. su Europos Sąjungos palydovų centro (angl. EU Satellite Centre) direktoriumi Tomažu Lovrenčičiumi (Tomaž Lovrenčič) susitikęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pristatė svečiui Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir Lietuvos indėlį stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką.

 

null
Krašto apsaugos ministerijoje bus aptariamas glaudesnis bendradarbiavimas su ES palydovų centru
2013.06.13
img

EU zenklas

Birželio 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Europos Sąjungos palydovų centro (angl. EU Satellite Centre) direktorius Tomaž Lovrenčič. Su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Krašto apsaugos ministerijos politikos direktoriumi Vaidotu Urbeliu ir kitais ministerijos atstovais, taip pat su Lietuvos kosmoso asociacijos, Kosmoso mokslo ir technologijų instituto ir Ūkio ministerijos atstovais susitiksiantis ES palydovų centro direktorius pristatys Centro veiklą ir aptars galimybę Lietuvai glaudžiau bendradarbiauti su šia ES agentūra. Susitikime taip pat planuojama aptarti ES plėtojamas Kosmoso ir saugumo programas „Copernicus“ ir „Galileo“ ir Centro vaidmenį šių programų įgyvendinime.

 

null
Berlyne susirinkę ES gynybos ekspertai nubrėžė ateities diskusijos dėl ES kovinių grupių gaires
2013.06.13
img

 EU zenklas

 

Birželio 13 d. Berlyne vykusiame ES šalių gynybos ministerijų atstovų susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pabrėžė, kad ruošiantis gruodžio mėnesį vyksiančiai ES vadovų diskusijai dėl gynybos, turi būti priimti principiniai sprendimai dėl ES kovinių grupių ateities.

null
Afganistano nacionalinės armijos kariai mokosi naudoti ir prižiūrėti PAG stovyklą
2013.06.12
img

Artėjant Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) misijos pabaigai, Lietuvos kariai pradėjo mokyti karių stovyklą Goro provincijoje perimsiančius Afganistano nacionalinės kariuomenės karius naudoti ir prižiūrėti stovyklos infrastruktūrą.

 

Afganistaniečiai mokomi naudoti ir prižiūrėti vandens valymo, generatorių, sandėliavimo, šaldymo, ryšių ir medicininę įrangą, gyvenamuosius ir sanitarinius konteinerius, priimti ir užpildyti degalus, taip pat gaisro prevencijos ir kitų darbų.

null
Pratybose ,,Kardo kirtis 2013“ dalyvaujančios brigados vadas: „Iššūkiai mums yra įprasta“
2013.06.11
img

Birželio 10 d. prasidėjo aktyvioji tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013" fazė, kurios metu padaliniai ir štabai treniruosis planuoti ir vykdyti konvencines operacijas. Lietuvoje vykstančiose brigados lygmens štabų ir vadaviečių pratybose dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo kariai.

null
Pratybose „Kardo kirtis 2013“ – 20 metų bendradarbiaujantys Lietuvos ir Pensilvanijos kariai
2013.06.11
img

Birželio 3–14 d. trijose Baltijos šalyse vyksiančiose pratybose „Kardo kirtis 2013“ dalyvauja ir ilgamečiai Lietuvos kariuomenės partneriai – JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos kariai. Į Lietuvą atvyko 31 karys iš šios valstijos, o Latvijoje vykstančiose lauko taktinėse pratybose dalyvauja 50 karių, iš jų – vienas būrys priskirtas prie Lietuvos karių kuopos.

 

Šiais metais sukanka 20 metų nuo Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su JAV Pensilvanijos valstijos nacionaline gvardija pradžios. Per šį laikotarpį abi šalys organizavo virš 300 įvairių karinių renginių abiejose Atlanto pusėse, vienas kurių – bendras dalyvavimas šių metų JAV sausumos pajėgų Europoje organizuojamose pratybose „Kardo kirtis 2013“.

null
Bazinius karinius mokymus pradėjo dvidešimtoji karių laida
2013.06.11
img

Birželio 10 d. į Mokomąjį pulką atvyko dvidešimtoji Bazinių karinių mokymų karių laida. Pašaukti 72 kariai iš visos Lietuvos. Šis šaukimas nuo kitų išsiskiria tuo, kad atlikti konstitucinę pareigą atėjo vidurinės mokyklos nebaigę jaunuoliai, t. y. baigusieji 11 klasių ir gausi dešimties merginų grupė.

null
Apdovanoti geriausi Tado Dambrausko fotokonkurso “Lietuvos kariuomenė 2012–2013” dalyviai
2013.06.11
imgFotogalerija

Vaizdo medžiaga

Birželio 11 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ nugalėtojai. Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media