Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2013 - 06)

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyvis: „Patriotizmas ir pasiaukojimas įgauna kur kas stipresnę reikšmę, nei mes pratę jiems suteikti“
2013.06.25
img

Nuo praėjusio rudens Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pradėti rengti jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM), skirti aukštųjų mokyklų studentams, jau eina į pabaigą.

 

Liepos 1 d. baigiasi registracija norintiems JKVM pradėti šiemet. Jau visai netrukus pirmus mokslo metus baigę mokymų dalyviai vyks į baigiamąsias pratybas Pabradės poligone, kurių metu per dvi savaites įtvirtins visas Lietuvos karo akademijoje įgytas žinias. Vienas iš mokymų dalyvių, Mažvydas Kunevičius, Vilniaus universitete studijuojantis Kultūros antropologiją, pasidalijo savo įspūdžiais iš mokymų.

null
Moksleivių atostogos kariuomenėje kupinos naujų patirčių ir išbandymų
2013.06.22
img

Birželio pradžioje Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Rukla) bazinius karinius mokymus (BKM) pradėjo 20-oji laida. Dėl savo sudėties ši laida išsiskiria iš ankstesnių – iš 72 pradėjusiųjų tarnybą karių daugiau nei trečdalis yra moksleiviai. Po 12 savaičių karinių mokymų daugelis jų vėl grįš į savo mokyklas ir sieks brandos atestato. 

 

null
Vilniaus aviacijos šventėje – Karinių oro pajėgų orlaivių skrydžiai ir operacijos
2013.06.22
img

Birželio 22 d. Vilniaus tarptautiniame oro uoste vyko aviacijos šventė, skirta paminėti lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines. Šventėje kartu su Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) orlaiviu C-27J „Spartan“ ir sraigtasparniu Mi-8 dalyvavo Lietuvos aeroklubo, Baltijos skrydžio akademijos ir kiti privatūs orlaiviai.

null
PAG-17 patrulis į Čagčarano rajono rytus
2013.06.21
img

Birželio 20 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septynioliktosios pamainos (PAG-17) kariai kartu su JAV karinio fondo Afganistane (angl. Commanders Emergency Response Program, CERP) atstovais apsilankė apie 25 km į rytus nuo Goro provincijos sostinės Čagčarano nutolusiame Badgah kaime, kur susitikę su vietos bendruomenės atstovais aptarė saugumo ir vystymo klausimus. Kariai taip pat perdavė PAG paramą kaimo mokykloms. JAV kariai įvertino CERP lėšomis finansuotą pėsčiųjų tiltą per kanalą ir vandens šulinį.

null
Iš sąjungininkų įsigyta karinė technika netrukus pasieks Lietuvos kariuomenės dalinius
2013.06.21
img

Lietuvos kariuomenė iš Vokietijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų kariuomenių įsigijo daugiau nei pusantro šimto naudotų taktinės paskirties transporto priemonių – taktinės paskirties sunkvežimių, ryšių ir vadovavimo bei valdymo sunkvežimių, logistinės paskirties transporto priemonių, generatorių ir kitos įrangos, kurios pirkimo vertė yra apie 9,2 mln. litų. Su Liuksemburgo kariuomene pasirašiusi karinės paramos sutartį, Lietuvos kariuomenė neatlygintinai perėmė dvi dešimtis visureigių HMMWV.

null
Dar viena Goro provincijos kovotojų grupė sudėjo ginklus
2013.06.21
img

Birželio 20 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane viena kovotojų grupė atsisakė ginkluotos kovos ir įsitraukė į taikų visuomenės gyvenimą. Iškilmingoje kovotojų nusiginklavimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės septynioliktosios pamainos (PAG-17) karinio ir civilinio elemento atstovai. Dešimt buvusių kovotojų iš Ghurajako kaimo, kurie veikė Doleinos rajone, Goro provincijos valdžios ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų atstovams atidavė visus savo ginklus: automatinius šautuvus, kulkosvaidį, karabinus ir granatsvaidžius.

null
Bazinius karinius mokymus baigė 18-oji karių laida
2013.06.21
img

Birželio 21 d. Bazinius karinius mokymus baigė aštuonioliktoji Bazinių karinių mokymų karių laida. Visiems 58 sėkmingai kursus baigusiems kariams buvo įteikti kurso baigimo pažymėjimai, kuriuos įteikė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Viktoras Liepinš ir kuopos vadas kapitonas Regimantas Balius. Geriausiai baigusieji kursą kariai buvo apdovanoti pulko vado padėka.

null
Dar vyksta registracija norinčiųjų studijuoti Lietuvos karo akademijoje
2013.06.21
img

2013–2014 mokslo metais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje planuojama pakviesti studijuoti 70 jaunuolių. Visi norintys dar gali registruotis ir dalyvauti atrankoje. Tik išlaikę profesinio tinkamumo testą asmenys įgys teisę stoti į Akademiją ir dalyvauti konkurse į visas studijų programas šioje aukštojoje mokykloje.

null
Seimo NSGK komitetas pritarė įstatymo pataisai, atšaukiančiai galimybę kariams dirbti antrąjį darbą
2013.06.20
img

Birželio 19 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pateiktam Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimo projektui, numatančiam atšaukti galimybę kariams dirbti antrąjį darbą, t.y. tapti samdomais darbuotojais. Įstatymo projektas toliau bus svarstomas pavasario Seimo sesijoje.

null
Baltijos gynybos koledže karininkams ir civiliams įteikti kursų baigimo diplomai
2013.06.20
img

Birželio 19 d. Tartu mieste Estijoje veikiančiame Baltijos gynybos koledže vyko Jungtinės vadavietės ir generalinio štabo karininkų kurso ir civilių tarnautojų kurso baigimo ceremonija, kurios metu kursų baigimo diplomai buvo įteikti penkiolikai ten žinias gilinusių lietuvių karių ir civilių tarnautojų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media