Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Į ES operaciją prie Somalio krantų išlydėti pirmieji du Lietuvos kariai, kiti išvyks liepos pabaigoje

2013.06.26
image

EU zenklasBirželio 26 d. Logistikos valdyboje į Europos Sąjungos (ES) karinę jūrų operaciją ATALANTA prie Somalio krantų išlydėti pirmieji Lietuvos kariai - du Nacionalinio paramos elemento kariai logistai. Jie ruošis priimti liepos pabaigoje į šią operaciją atvyksiančius Autonominės laivų apsaugos grupės (ALAG) karius.

 

Nacionalinio paramos elemento kariai bus dislokuoti Džibutyje (rytų Afrika) ir tarnaus kartu su Europos Sąjungos misijos ATALANTA logistinių komponentu ir rūpinsis logistiniu Lietuvos karių aprūpinimu.

 

„Vykstame į misiją patys pirmieji, todėl neišvengiamai susidursime su patirties tokioje operacijoje stoka, kultūriniais skirtumais, galų gale kitokiomis nei įprasta klimato sąlygomis. Nepaisant to, vykstame su gera nuotaika, ne veltui misijai ruošėmės jau nuo kovo pradžios. Mes pasirengę padėti kolegoms iš Autonominės laivų apsaugos grupės“, – teigė NPE-A vadas kapitonas D. Dilys.

 

Liepos pabaigoje į ES karinę operaciją ATALANTA išvyks dar 16 Autonominės laivų apsaugos grupės karių iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, kurie bus priskirti saugoti Pasaulio maisto programos (angl. World Food Program) laivą, iš Kenijos gabensiantį maisto siuntas į Somalį. Laivo apsaugą lietuviai perims iš šiuo metu ją vykdančių Suomijos karių.

 

Iš viso su kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje ATALANTA dalyvaus 18 Lietuvos karių. Šių metų balandžio 23 d. Seimas pratęsė mandatą Lietuvos dalyvavimui ES vadovaujamoje karinėje kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje ATALANTA iki 2015 m. pabaigos, kasmet skiriant iki 30 karių ir civilių.

 

Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 m. pradžios, kai į operacinę vadavietę Nortvude (Jungtinė Karalystė) buvo paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininkas; nuo šių metų rugpjūčio Lietuva taip pat skirs vieną karininką Nyderlandų vadovaujamame štabo laive.

 

Didžiausia ES karinė operacija ATALANTA pradėta 2008 m. pabaigoje reaguojant į ypač išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone, vykdo žvejybos monitoringą, kita. Šiuo metu operacijoje dalyvauja 23 ES ir 3 ES nepriklausančios valstybės narės, skiriančios iki 2 tūkst. karių.

 

ATALANTA – ne vienintelė ES operacija, kurioje dalyvauja Lietuvos kariai. Nuo šių metų pavasario Lietuvos kariniai instruktoriai dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje (angl. EU Training Mission Mali), kur treniruoja Malio kariuomenės karius. ES vadovaujamos mokymo misijos Malyje tikslas – paruošti vietos pajėgas, kurios galėtų užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje.

 

Dalyvaudama ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose ir misijose, Lietuva prisideda stiprinant ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką ir ES atsako į krizes pajėgumus.

 

Daugiau apie operaciją ATALANTA (anglų klb.): http://eunavfor.eu/key-facts-and-figures

 

Parengė: l.e. Logistikos valdybos Viešųjų ryšių karininko pareigas leitenantė Irina Černiauskienė.

 

Nuotr. aut. – kapitonas Vytautas Gylys

2013-06-29 14:32

oooo

o matau dede atsirado, matomai vel drasiu mokru uzvalge...
2013-06-29 10:07

Paaiškinimo trūksta

nesuprantu, kuo tie karininkai neįtiko Jums ... tipo išvaizda? turėjo būti sportiški atletai (ne sportuoti gi važiuoja), gražūs ir aukšti (ne garbės sargybos karius siunčiam) ... aiškiai parašyta, kad tai bus logistai, kurie aprūpins kitus karius reikalingomis priemonėmis ... o jei dėl uniformos ir panamų ... tai kokią išduoda tokią ir nešioja ...
2013-06-28 19:56

hm...

Na, gerbiami Dede ir i. :) galit pritarti vienas kitam galit ne...galit vienas kitam "patampyti" netgi, ale gi vaizdelis nepasikeis. Nusmurgeliai nusmurgeliai taip ir liks ir gedos mes tikrai apsituresime .
2013-06-28 15:43

Dėdė

Pritariu paskutiniam komentatoriui.
2013-06-27 11:56

i.

pažiūrėjus į komentatoriaus rašliavą matyti kad turbūt mokyklos nebaigė.
2013-06-26 23:45

hm...

Paizurejus i tuos karius nuotraukoje verkti noris . Geda ant viso pasaulio apturesime. Kazkokia nusmurgeliu gauja.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media