Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2013 - 05)

Lietuvai ir Europai pristatytas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipas
2013.05.10
img

 

URM Pirmininkavimo ES Tarybai departamento informacija

 

Ruošiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, oficialiai pristatytas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipas. Vilniuje, prie Baltojo tilto, vykusioje aitvarų šventėje „Europos vėjai“ Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su susirinkusiais aitvarų mėgėjas ir pirmininkavimo savanoriais paleido aitvarą, kuris į dangų iškėlė vienuolikos metrų ilgio ir devynių metrų pločio vėliavą su Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipu.

null
Kariuomenės ir visuomenės šventės dalyviai galės išeiti trumpą karių savanorių rengimo kursą
2013.05.10
img

Rikiuotės pratybos, šaudymo pozicijos, pirmosios medicinos pagalbos pamokos, informacijos perdavimas ryšių priemonėmis ir galimybė susipažinti su visa žygio amunicija. Tai pagrindinės užduotys, į kurias jaunimą kvies Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai gegužės 18 d. Klaipėdoje vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje. Savanoriams užduotis padės rengti Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai.

 

null
Seime pristatyta Krašto apsaugos ministerijos veiklos už 2012 metus ataskaita
2013.05.10
img

 

Gegužės 10 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete krašto apsaugos viceministras Antanas Valys pristatė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) 2012 metų veiklos ataskaitą ir supažindino komiteto narius su šių metų prioritetais.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidarytos dvi naujos ekspozicijos
2013.05.09
img

Gegužės 8 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidarytos dvi naujos ekspozicijos – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 80–osioms skrydžio per Atlantą metinėms skirta „Lituanicos“ memorialinė ekspozicija ir Lietuvos kariuomenės raidą 1920–1940 m. pristatanti ekspozicija.

null
Bendromis Afganistano ir Lietuvos karių pastangomis prie derybų stalo susodinti konfliktuojančių genčių atstovai
2013.05.09
img

 

Gegužės 5–6 dienomis Afganistano nacionalinės armijos ir policijos kariai ir policininkai drauge su Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariais provincijos Doleinos rajone prie derybų stalo suvedė dviejų konfliktuojančių grupuočių vyresniuosius atstovus. Deryboms vadovavo Goro provincijos policijos viršininkas.

null
Minint Spaudos atgavimo dieną įteikti „Jūriniai mazgai“
2013.05.09
img

Fotogalerija (aut. Alfredas Pliadis)

 

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Gegužės 9 d. Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dienos minėjimo proga Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje „Jūrinių mazgų" apdovanojimų ceremonijoje kariams ir kariniams daliniams išdalinti keturi jūriniai mazgai ir septynios tūtos.

null
Europos dienos proga – protų kovos
2013.05.09
img

 

EU zenklas

 

Minint Europos dieną Krašto apsaugos ministerijoje vyko protų kovos. Protų pajėgumu varžėsi keturiolika komandų, atstovaujančių įvairiems KAM ir kariuomenės padaliniams, o pirmasis mūšio turas buvo dedikuotas Europos Sąjungai.

null
Kariai pagerbė Antrojo pasaulinio karo aukas
2013.05.08
img

Gegužės 8 d. Garbės sargybos kuopos kariai pagerbė Antrojo pasaulinio karo aukas Vilniaus Panerių memoriale ir Antakalnio kapinėse.

null
Per Kariuomenės ir visuomenės šventę Klaipėdoje Lietuvai prisieks būsimi Karinių jūrų pajėgų kariai
2013.05.08
img

Gegužės 18 d. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventėje Klaipėdoje Lietuvai prisieks Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyviai. Kario priesaiką Lietuvai duos 22 pirmo kurso studentai, o karininko priesaiką – 11 ketvirtą kursą baigiančių mokymų dalyvių.

 

Kruizinių ir karo laivų krantinėje iškilmingos ceremonijos metu priesaiką duosiančius jaunuolius pasveikins Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Viktoras Senčyla, studentų – karinių mokymų dalyvių – artimieji, kiti svečiai.

 

Ceremonijos pradžia – 11 val.

null
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną kariams bus įteikiami „Jūriniai mazgai
2013.05.08
img

Šiais metais Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dienos minėjimo proga rengiamos „Jūrinių mazgų“ apdovanojimų ceremonijos gegužės 9 d. metu karių ir karinių dalinių lauks keturi jūriniai mazgai ir septynios tūtos. Renginio metu taip pat bus pažymimi iniciatyvūs ir perspektyvūs KAS komunikacijos ir viešųjų ryšių projektai ir veikla, pagerbiami kuriantys krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media