Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Goro provincijoje PAG išminuotojai sėkmingai nukenksmino savadarbį sprogstamąjį užtaisą

2013.06.01
image

Gegužės 31 dienos vakarą Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) kariai, vykdydami patruliavimą kartu su Goro provincijos Nacionalinio saugumo direktorato ir vietos policijos pareigūnais šiaurinėse Čagčarano miesto prieigose, ant kelio važiuojamosios dalies aptiko savadarbį sprogstamąjį užtaisą, kurį sėkmingai sunaikino PAG išminuotojai.

 

Apie 20 val. vietos laiku PAG stovykloje tarnybą vykdę kariai gavo informaciją iš saugos patrulio apie galimą savadarbio užtaiso grėsmę kelio atkarpoje vedančioje Čagčarano link. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos PAG greito reagavimo pajėgos ir išminuotojų komanda. Išminuotojams patvirtinus informaciją apie sprogmens aptikimą, buvo nuspręsta jį neutralizuoti vietoje, kad šis nesukeltų grėsmės vietos gyventojams važiuosiantiems miesto kryptimi. PAG išminuotojai, panaudodami išminavimo robotą sėkmingai sunaikino ant kelio padėtą sprogstamąjį užtaisą. Atlikę užduotį, vietos saugumo pareigūnai ir PAG kariai grįžo į nuolatinę dislokacijos vietą.

 

„Savadarbio sprogstamojo užtaiso neutralizavimo operacija praėjo sklandžiai. PAG ir vietos saugumo pajėgos profesionaliai atliko užduotį – tinkamai sureagavo į galimą grėsmę ir izoliavo pavojingą vietovę. Toliau mes, išminuotojai, atlikome savo darbą. Neabejotinai, vienas didžiausių pavojų misijos rajone – improvizuoti, dažnai savadarbiai sprogstamieji užtaisai. Afganistane veikiantys sukilėliai, kovojantys prieš nacionalines ir sąjungininkų pajėgas, dažnai pasitelkia tokio pobūdžio priemones, nes jos bene pigiausios ir lengviausiai prieinamos, be to nereikalaujančios stoti į tiesioginę kovą“,- kalbėjo sėkmingai sprogstamojo užtaiso neutralizavimo užduotį atlikęs, PAG išminavimo grupės vadas majoras Vaidotas Mockevičius.

 

PAG archyvo nuotr.

2013-06-03 07:13

Inžinierius

Kad Mockevičiaus nuotrauka įdėta, tai gerai, tačiau labai blogai, kad nuotrauka visai ne iš tos situacijos ir žmonės, nesuprantantys šio reikalo, gali įsivaizduoti, kad tokiu būdu yra neutralizuojami savadarbiai sprogmenys...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media