Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

V. Urbelis: „Rytų partnerystė – tai mūsų visų kasdienybė, vienijanti visų šalies institucijų darbotvarkes“

2013.02.28
image

EU zenklas

 

„Santykiai su Rytų partnerėmis – nėra kažkas tolima, tai yra mūsų visų kasdienybė, vienijanti  visų šalies institucijų darbotvarkes“, – per tarptautinio seminaro, skirto Europos Sąjungos santykiams su Rytų partnerystės šalimis aptarti, atidarymą Vilniuje vasario 28 d. sakė Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis.

 

„Tai realybė, su kuria susiduriame vos už keliolikos minučių kelio nuo Vilniaus važiuojant mašina“, – kalbėjo politikos direktorius.

 

Seminare dalyvavęs Europos išorinių veiksmų tarnybos Rytų partnerystės regioninio bendradarbiavimo ir ESBO skyriaus vadovas Richardas Tibblesas pabrėžė, kad Rytų partnerystės iniciatyva siekiama patenkinti tiek ES, tiek ir valstybių partnerių poreikius ir lūkesčius, o taip pat paspartinti politinę ir ekonominę Rytų partnerių integraciją su ES.

 

Svečias taip pat akcentavo, kad Rytų partnerystė turi apimti ne tik santykius tarp šalių vyriausybių, bet taip pat turi būti plėtojama plačiai, įtraukiant nevyriausybines organizacijas, parlamentus, verslininkus ir kitas visuomenės grupes.

 

Vilniuje vykusiame seminare „Rytų partnerystės iniciatyva ES Bendrojoje saugumo ir gynybos politikoje“ apžvelgta ligšiolinio bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis patirtis, taip pat buvo aptariamos ES santykių su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje perspektyvos, šalių partnerių lūkesčiai dėl bendradarbiavimo su ES.

 

Įžanginį žodį seminare tarė Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. V. Urbelis, pranešimus skaitė Europos išorinių veiksmų tarnybos atstovai: Richardas Tibblesas, Rytų partnerystės regioninio bendradarbiavimo ir ESBO skyriaus vadovas, Timothy Clarke’s, Krizių valdymo ir planavimo direktorato Bendrosios saugumo ir gynybos politikos, partnerysčių ir sutarčių skyriaus vadovas. Seminare taip pat dalyvavo atstovai iš Europos saugumo ir gynybos koledžo, Lietuvos krašto apsaugos ir Lenkijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos gynybos ministerijų, Švedijos nuolatinės atstovybės prie ES, kt.

 

Vasario 27 d. Vilniuje vyko tai pačiai temai skirtos tarptautinės konsultacijos. Jose dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų, taip pat Austrijos, Lenkijos gynybos ministerijų, Švedijos užsienio reikalų ministerijos, ES Išorinių veiksmų tarnybos ir ES karinio štabo, kt. atstovai. Jie svarstė bendradarbiavimo su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje galimybes ir praktines bendradarbiavimo priemones.

 

ES santykiams su Rytų partnerėmis skirtas tarptautinis seminaras ir konsultacijos – tai renginiai, kuriais ruošiamasi Lietuvos pirmininkavimui ES šių metų antrąjį pusmetį ir per pirmininkavimą suplanuotam ES lyderių susitikimui Briuselyje ir Rytų partnerystei skirtam ES viršūnių susitikimui Vilniuje.

 

Vienas šių metų liepą prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų – stiprinti Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos – ryšius su ES, skatinti šalių partnerių europinę integraciją.

 

Kaip pirmininkausianti šalis Lietuva taip pat siekia, kad bendradarbiavimas su Rytų partnerėmis būtų išplėstas į ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos sritį ir kad šis bendradarbiavimas kartu su kitais Bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimais būtų svarstomas per šių metų pabaigoje vyksiantį ES valstybių vadovų susitikimą.

 

Remdama Rytų partnerystės iniciatyvos išplėtimą į ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos sritį, Lietuva siekia skatinti gynybos sektoriaus reformas šiose šalyse ir taip padėti kurti saugesnę aplinką rytinėje ES kaimynystėje.

 

KAM Viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Viktorija Cieminytė, tel. 8 5 278 5208, mob. 8 698 11340, el. paštas viktorija.cieminyte@kam.lt

 

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis ir srž. sp. Lukas Kalvaitis (KAM)

 

 

2013-02-27 04:57

Triraidziui

O ko cia pikty pataisykite, ta puslapiuka ir viskas bus gerai. Cia juk ne pasaulio pabaiga.
2013-02-26 19:02

triraidžiui

retorinis klausimas apie "įžvalgiuosius", arba ne - "pastabiuosius", komentatorius - ar jie moka kritiškai mąstyti ir tikrinti informaciją. Ačiū Pliadžiui už praėjusio dešimtmečio nuotrauką - POLUKRBAT, kurio sudėtyje buvo ir Lietuvos kariai.
2013-02-26 18:08

DMB

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/kariniai_laipsniai/sausumos_pajegu_kariniai_laipsniai.html cia tai GERAS
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media