Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Vilniaus knygų mugėje pristatyti Lietuvos karo akademijos leidiniai

2013.02.25
image

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija vasario 21–24 d. dalyvavo Vilniaus knygų mugėje, kur pristatė naujausius Akademijos leidinius, o Karo akademijos kariūnai visus norinčius supažindino su studijomis Lietuvos karo akademijoje ir atrankos į akademiją tvarka.

 

Vasario 22 d. lankytojams buvo pristatyti naujausi Lietuvos karo akademijos leidiniai: prof. dr. Valdo Rakučio ir prof. dr. Jono Vaičenonio knyga „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono istorija“ ir dr. Gintauto Surgailio monografija „Pirmasis pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulkas“.

 

Pristatymuose dalyvavę visi knygų autoriai išsamiai supažindino su leidinių atsiradimo istorijomis. Jie pažymėjo, kad pagausėjo knygų, pasakojančių apie karinius dalinius, jų istorijas, ir galima didžiuotis, kad žmonės vis labiau jomis domisi. Knygos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono istorija“ autorius prof. dr. J. Vaičenonis, naudodamasis proga, pasidžiaugė, kad Lietuvos karo akademijos išleistų knygų elektronines versijas skaitytojai gali rasti akademios interneto svetainėje.

 

Autoriai pažymėjo, kad knygos yra susijusios ne tik su batalionų istorija, bet ir su jų dabartimi. Tai liudija ir Algirdo bataliono karių dalyvavimas pristatyme, kuriame jie padėkojo autoriams už išleistą knygą ir įteikė suvenyrinę Bataliono vado monetą.

 

Dr. Gintautas Surgailis, pristatęs monografiją „Pirmasis pėstininkų Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pulkas“, pažadėjo, kad dar šiais metais dienos šviesą išvys „Trečiasis pėstininkų pulkas“, o tolesniuose planuose knyga apie 2-ąjį pėstininkų pulką.

 

„Į knygų mugę susirenka šviesioji Lietuvos pusė, kuri, pažinusi Lietuvos praeitį, sukurs ateities Lietuvą,“– sakė prof. dr. Valdas Rakutis.

 

Po pietų mugės lankytojams buvo pristatyti naujausi mokslo žurnalai: „Lietuvos metinė strateginė apžvalga 2011–2012 m.“ (atsakingasis redaktorius prof. dr. Gediminas Vitkus), „Karo archyvas. XXVII tomas“ (atsakingasis redaktorius dr. Gintautas Surgailis) ir „Journal of Security and Sustainability Issues“ (atsakingoji redaktorė prof. dr. Manuela Tvaronavičienė).

 

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse – rengiama nuo 2000 m. Tai vienas reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje, kuriame dalyvauja ir Lietuvos karo akademija.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media