Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 12)

Vyks ministrų pasikeitimo ceremonija
2012.12.13
img

Gruodžio 14 d. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyks iškilminga ministrų pasikeitimo ceremonija. Ketverius metus ministerijai vadovavusi Rasa Juknevičienė ceremonijos metu naujai paskirtam ministrui Juozui Olekui perduos Krašto apsaugos ministerijos vėliavą ir įteiks valdžios regaliją - skeptrą.

null
Bendra Afganistano ir Lietuvos karių operacija
2012.12.13
img

Gruodžio 11 d. Goro provincijos sostinėje Čagčarane, kur dislokuota Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), Afganistano nacionalinės armijos (ANA) kariai, remiami Lietuvos karių dalyvavo bendroje objekto apieškos operacijoje.

null
Karo muziejuje bus atidaroma paroda „Petrui Tarasenkai – 120“
2012.12.13
img

Gruodžio 17 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus (Kaune) Didžiojoje salėje atidaroma Petro Tarasenkos (1892–1962), Lietuvos karininko, archeologo, muziejininko ir prozininko, 120-osioms gimimo metinėms skirta paroda „Petrui Tarasenkai – 120“.

 

Lankytojus sudomins P. Tarasenkos tyrinėtų Vosgėlių, Velikuškių, Maniuliškių, Pakačinės ir kt. piliakalnių kasinėjimų medžiaga, eksponuojamos piliakalnių, asmeninės, Rusijos kariuomenės ir Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės laikotarpius atspindinčios nuotraukos. Parodoje pristatomos P. Tarasenkos parašytos knygos.

null
Krašto apsaugos ministerija aiškinsis, kodėl vienai karei atrankos kriterijai taikyti netinkamai, tačiau pati reforma pasiteisino
2012.12.12
img

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pripažinus, kad reformuojant karo prievolės administravimo sistemą į atsargą išleista kapitonė Jūratė Valiukevičienė turi būti grąžinta į profesinę tarnybą, Krašto apsaugos ministerija aiškinsis, kodėl šio kario atžvilgiu buvo pažeisti personalo atrankos kriterijai.

 

Toks teismo sprendimas yra vienintelis iš 17 atvejų. Dar vienas Krašto apsaugos ministerijai palankus sprendimas buvo priimtas šiandien, gruodžio 12 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra galutinai išnagrinėjęs 12 atleidimo bylų dėl Karo prievolės administravimo tarnybos reformos. 4 valstybės tarnautojų ir 7 karių skundai Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atmesti.

null
Tbilisyje vyksta dvišalis Lietuvos ir Gruzijos gynybos ministerijų atstovų susitikimas
2012.12.12
img

Gruodžio 12–13 d. Tbilisyje (Gruzija) vyksta kasmetiniai Lietuvos ir Gruzijos dvišaliai ir kariniai politiniai pokalbiai, kuriuose dalyvauja Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento atstovai ir Lietuvos gynybos atašė pulkininkas leitenantas Dainius Katilius.

null
JAV kariuomenės karininkui įteiktas krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus“
2012.12.11
img

Gruodžio 11 d. laikinai einanti pareigas krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė įteikdama medalį „Už nuopelnus“ Vyriausiosios JAV karinių pajėgų vadavietės Europoje Planavimo, politikos ir strategijos departamento direktoriaus pavaduotojui flotilės admirolui Markui C. Montgomery‘iui (Marc C. Montgomery) teigė, kad Lietuva remia JAV jos veikloje, susijusioje su saugumo iššūkiais NATO ir už NATO ribų. „Norėčiau nuoširdžiai padėkoti už jūsų asmeninį indėlį ir Vyriausios Jungtinių Valstijų pajėgų vadavietės Europoje aktyvų vaidmenį praktiškai užtikrinant saugumą Lietuvai ir mūsų visam regionui“, – sakė R. Juknevičienė.

 

null
Lietuvos karių stovykloje Afganistane vyko mokymai žurnalistams
2012.12.10
img

Gruodžio 4-7 dienomis Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje vyko vietos žiniasklaidos atstovų mokymai. Jų metu Čagčarano televizijos darbuotojai mokėsi naudotis Lietuvos dovanota technine įranga, perduota spalio mėnesio viduryje. Tai vaizdo kameros, nešiojami ir studijos mikrofonai, kompiuteriai transliavimui bei montažui ir kita įranga. Nauja techninė įranga buvo įteikta pagal Lietuvos Specialiosios misijos finansuotą ir Provincijos atkūrimo grupės įvykdytą projektą.

null
Ministerijos vyriausiasis patarėjas Vytautas Butrimas skiriamas Ryšių ir reguliavimo tarnybos nariu
2012.12.10
img

 

Krašto apsaugos ministerijos vyriausiasis patarėjas kibernetinio saugumo klausimais Vytautas Butrimas skiriamas Ryšių reguliavimo tarnybos tarybos nariu.

 

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba reguliuoja elektroninių ryšių, pašto, pasiuntinių veiklą ir prižiūri kaip kitos valstybės institucijos laikosi ir įgyvendina elektroninių ryšių ir pašto veiklą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos įstatymus bei kt. teisės aktus. Tarnyba taip pat vykdo nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio veiklą.

null
R. Juknevičienė: „Nobelio taikos premijos Europos Sąjungai suteikimas atspindi bendrą taikos suvokimo pasaulyje raidą“
2012.12.10
img

Šiandien Osle dalyvaujant aukščiausiems ES pareigūnams ir šalių narių lyderiams Europos Sąjungai buvo oficialiai įteikta šių metų Nobelio Taikos premija. Nobelio premiją nuspręsta paskirti ES įvertinus jos vaidmenį išsaugant daugiau nei pusę amžiaus trunkančią taiką po Antrojo pasaulinio karo suskaldytoje Europoje. Apie šių metų Nobelio taikos premijos reikšmę kalba Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

null
Karių teisė kreiptis į teismą negali būti ribojama - Konstitucinis Teismas
2012.12.10
img

Ankstesnio įstatymo nuostatos, ribojusios karių teisę kreiptis į teismą, prieštaravo Konstitucijai, gruodžio 10 d. paskelbė Konstitucinis Teismas.

 

Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad "teisė kreiptis į teismą yra absoliuti", jos negalima riboti ar paneigti. Tokia išvada paskelbta išanalizavus dabar jau nebegaliojančias įstatymo nuostatas.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media