Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Kalėdų nuotaikos pasiekė ir Čagčarano vaikų namus

2012.12.31
image

 

Gruodžio 25 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės kariai kartu su Goro provincijoje tarnaujančiais Europos Sąjungos policijos misijos (EUPOL) ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų atstovais Kalėdų proga aplankė Gagčarano mieste įsikūrusių vaikų namų auklėtinius.

 

„Nors Kalėdos – krikščionių šventė, Kalėdine nuotaika norisi dalytis su visais žmonėmis, juk gerumas, dosnumas, atjauta kitiems – visose kultūrose suvokiami vienodai. Ypač smagu padėti ir gera nuotaika dalytis su tais, kuriems to labiausiai trūksta, kurie liko be šeimos, artimųjų“, − atvykęs į Čagčarano vaikų namus, kalbėjo Civilių ir karių bendradarbiavimo grupės vadas majoras Erlandas Snieškus.

 

Vaikų namų direktorius Gulis Ahmanas Osmani (Gul Ahman Osmani) padėkojo Lietuvos Respublikos specialiajai misijai Afganistane, Lietuvos užsienio reikalų ministerijai ir Lietuvos vadovaujamai Goro provincijos atkūrimo grupei už Lietuvos paramą pastatant ir įrengiant vaikų namus. „Turėdami nuolatinę komfortišką gyvenamąją vietą vaikai jaučiasi saugesni, todėl gali daugiau laiko skirti mokslams. Švietimas dabar yra vienas svarbiausių prioritetų, nes tik išsilavinę piliečiai gali užtikrinti geresnę Afganistano ateitį. Dar kartą džiaugiamės ir dėkojame ne tik už vaikams rodomą dėmesį, bet ir už realią pagalba“, − sakė Gulis Ahmanas Osmani.

 

Kalėdų proga svečiai vaikams taip pat padovanojo mokyklinių reikmenų, kuprinių. Vėliau EUPOL atstovai kartu su auklėtiniais varžėsi tinklinio rungtynėse.

 

Vaikų namų Čagčarane statybos projektas buvo inicijuotas 2008 metais. Projektas įgyvendintas pagal trišalį Lietuvos užsienio reikalų, Afganistano finansų ir Afganistano darbo, socialinių reikalų, kankinių ir neįgaliųjų ministerijų susitarimą.

 

Naujuose moderniuose vaikų namuose įrengtas vandentiekis, kanalizacija, šildymo ir elektros sistemos, valgykla. Kieme įrengta žaidimų aikštelė ir kt. gerovės infrastruktūra. Vaikų namų statybai iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų buvo skirta apie 1,3 mln. Litų.

 

Informaciją parengė – PAG Civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė vyr. eil. Jolanta Spangevičiūtė.

 

Šiuo metu Čagčarano vaikų namuose gyvena beveik 200 berniukų ir 10 mergaičių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media