Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose ruošiasi Karinių oro pajėgų kariai

2012.12.21
image

Gruodžio 21 d. baigiasi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vykstančios Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų karių, priskirtų kitąmet budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. sutr. NRF), pratybos.

 

Pratybose apie 30 Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės ir Oro gynybos bataliono karių, iš kurių suformuotas NRF Oro uosto aptarnavimo vienetas, susipažino su įvairiais kariniais ir komerciniais, keleiviniais ir krovininiais orlaiviais, jų taktiniais techniniais duomenimis ir specialiaisiais jų pakrovimo reikalavimais. Praktinių užsiėmimų metu kariai treniravosi paruošti gabenimui paprastus, pavojingus krovinius ir transporto priemones, keleivių aptarnavimo, orlaivių palydos, specialiosios pakrovimo technikos valdymo, orlaivių pakrovimo ir iškrovimo procedūras.

 

2013 m. sausio mėn. prasidėsiančiam budėjimui Karinių oro pajėgų specialistai pasiruošimą pradėjo 2012 m. pavasarį. Kariai dalyvavo kario individualių įgūdžių atnaujinimo kursuose, įgijo krovininių automobilių vairavimo teises, specialiosios technikos valdymo pažymėjimus, pavojingų krovinių paruošimo ir gabenimo oro transportu licencijas.

 

Iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų karių suformuotas Oro uosto terminalo aptarnavimo vienetas NRF budėjime dalyvaus jau trečią kartą. Prieš tai Karinių oro pajėgų kariai pakrovimo specialistai budėjo 2008 m. antrą pusmetį ir visus 2011 metus.

 

Šiemet NATO greitojo reagavimo pajėgoms, kurių budėjimas tęsiasi visus metus, Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos budėti skyrė transporto lėktuvą C-27J „Spartan“, taip pat budėjo Specialių operacijų pajėgų padalinys, iš Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vienetų suformuoti Judėjimo kontrolės ir vidutinių sunkvežimių ir vandenvalos daliniai.

 

2013 metais aukštos parengties NATO greitojo reagavimo pajėgose budės beveik 200 Lietuvos karių iš įvairių padalinių. Antrą 2013 metų pusmetį apie 150 karių budės ir Europos Sąjungos kovinėje grupėje kartu su Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos daliniais.

 

NRF – tai aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, vienas iš kertinių aljanso karinių įrankių. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas.

Sprendimą kurti greitojo reagavimo pajėgas NATO šalys priėmė 2002 metų lapkritį Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Pirmą kartą šios pajėgos buvo aktyvuotos 2005 metų spalio mėn. padėti nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos vandenvalos vienetas, suformuotas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.

 

Kontaktinis asmuo: Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vado padėjėja vyriausioji leitenantė Ieva Gulbinienė. Mob. 8-686-00655

 

Nuotraukos - Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media