Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Afganistano Nacionalinės Armijos ir PAG kariai kartu patruliavo Goro provincijoje

2012.12.27
image

 

Gruodžio 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai, patruliuodami kartu su provincijoje įsikūrusio Afganistano Nacionalinės Armijos (ANA) vieneto kariais, aplankė maždaug 100 km nuo Čagčarano nutolusį Bedan kaimą Shahrak rajone.

 

Patrulio dalyviai susitiko su Bedan kaimo, turinčio apie 1000 gyventojų, seniūnu, kitais vietos atstovais, aplankė kaime veikiančią berniukų mokyklą, susitiko su jos direktoriumi ir vienu iš mokytojų.

 

Patrulio tikslas – įvertinti saugumo situaciją rajone, PAG ir partnerių galimybes vykdyti čia vystomuosius projektus, su vietos atstovais aptarti kaimo gyventojams svarbius aprūpinimo, valdymo ir kt. klausimus.

 

Bedan kaimo gyventojai džiaugėsi PAG ir ANA karių jiems parodytu dėmesiu, dėkojo už galimybę pabendrauti, išreiškė viltį dažniau matyti patruliuojančius ANA karius.

 

„Kartą per savaitę iš rajono centro pas mus atvyksta policijos pareigūnai, žmonės čia jaučiasi saugiai. Šiandien esame maloniai nustebinti jūsų apsilankymu, ypač dėl sunkiai išvažiuojamo kelio. Džiaugiamės, kad apsilankėte mūsų kaime“, – susitikime su patruliavusiais kariais sakė kaimo seniūnas.

 

Patrulyje dalyvavę PAG ir ANA kariai taip pat sužinojo apie tai, kad kaimas pasirengęs žiemai, jau sukaupta pakankamai maisto atsargų tam atvejui, jei dėl sniego keliai iki kaimo taptų neišvažiuojami.

 

ANA karių būrio vadas informavo kaimo gyventojus apie tai, kad tokio pobūdžio patruliai planuojami ir ateityje, siekiant užtikrinti saugumą provincijoje po to, kai iš jos pasitrauks Lietuvos karių kontingentas.

 

Lietuvos kariuomenė tarptautinėje operacijoje Afganistane dalyvauja nuo 2002 m. 2005 m. Lietuva prisiėmė įsipareigojimą vadovauti PAG Afganistano Goro provincijoje, kurios veikloje kartu dalyvauja Lietuvos kariuomenės daliniai ir Užsienio reikalų ministerijos įsteigtos Specialiosios misijos Afganistane civiliai specialistai. Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Lietuva planuoja iki 2013 metų pabaigos išvesti savo karius iš Afganistano Goro provincijos ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją. Šiuo metu Gore tarnauja 16-oji PAG Lietuvos karių pamaina. Lietuvos karių atitraukimo iš Goro provincijos PAG veikloje dar dalyvaus paskutinioji 17-oji Lietuvos karių pamina.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV atstovų, kurie vykdo ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus. Lietuvos karių stovykloje veikia Europos Sąjungos policijos misijos (EUPOL) padalinys, kuris moko teisėsaugos institucijas, joms pataria bei remia.

 

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje dalyvauja apie 250 Lietuvos karių, kurie atlieka tarnybą Goro provincijos atkūrimo Čagčarane, Oro pajėgų mokymo grupėje Kandaharo provincijoje ir Specialiųjų operacijų eskadrone Afganistano pietuose. Keli Lietuvos kariai vykdo užduotis Afganistano Vakarų regiono vadavietėje. Logistinį aprūpinimą Lietuvos kariams Afganistane užtikrina Nacionalinis paramos elementas.

 

Informaciją parengė PAG-16 viešųjų ryšių karininkė vyr. ltn. Indrė Sejonienė. Nuotr. aut. – vyr. ltn. Indrė Sejonienė.

2013-01-02 15:28

Dėdė

چغچران Kažkaip panašiai turėtų būti rašomas, jei jau tai taip svarbu.
2012-12-28 10:05

tru

nuo kada Čagčaranas - Čagča virto čEgčaranu?
2012-12-27 17:19

KAM VRD

Vienas Kroatijos atstovas tarnauja EUPOL misijoje, kurios kontingentas yra įsikūręs PAG stovykloje Čagčarane.
2012-12-27 15:26

Klausimas

O kroatai vis dar tarnauja PAG?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media