Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Susitikime Kopenhagoje akcentuotas sėkmingas Lietuvos brigados ir Danijos divizijos bendradarbiavimas

2012.10.29
image

Spalio 25–26 d. Lietuvos ir Danijos gynybos ministerijų politikos direktoriai Vaidotas Urbelis ir Kristianas Fischeris (Kristian Fischer) Kopenhagoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

 

Lietuvos ir Danijos atstovai susitikime aptarė sėkmingo dvišalio Danijos kariuomenės divizijos ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bendradarbiavimo eigą ir rezultatus. Danai pabrėžė praktinę bendradarbiavimo naudą – abiejų šalių kariniai vienetai per bendrus mokymus ir pratybas pasiekė aukštą pajėgų sąveikumo lygį. 2011 m. išleistoje Danijos karinių patarėjų grupės veiklos ataskaitoje brigada „Geležinis Vilkas“ buvo įvertinta kaip itin geros parengties brigada. 2014 m. bus minimas brigados „Geležinis Vilkas“ bendradarbiavimo su Danijos divizija 10-metis.

 

Susitikime gynybos ministerijų politikos direktoriai taip pat aptarė NATO darbotvarkės klausimus ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Danijos karinių oro pajėgų kontingentas aktyviai ruošiasi būsimai, jau ketvirtajai rotacijai 2013 m. sausio–balandžio mėnesiais.

 

Lietuvos atstovai danams pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Taryboje 2013 m. II-ąjį pusmetį prioritetus. Danija turi išimtį (angl. opt-out) dėl dalyvavimo ES gynybos politikoje, tačiau danai yra pasirengę prisidėti prie Lietuvos pastangų pirmininkavimo laikotarpiu ir dalyvauti Lietuvos organizuojamuose renginiuose.

 

Labiausiai Daniją dominanti sritis – energetinis saugumas, energijos naudojimo operacijose ir gynybos sistemoje efektyvumas. Šioje srityje danai yra sukaupę nemažai patirties: 2012 m. gegužę Kopenhagoje organizavo gynybos pramonės ir energijos efektyvumo seminarą, kuriame dalyvavo keli šimtai gynybos pramonės ir akademinio pasaulio atstovų iš Šiaurės grupės šalių – Skandinavijos ir Baltijos šalių, Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų. Danai taip pat yra parengę ir išleidę energijos naudojimo gynybos sistemoje strategiją.

 

Danijos gynybos ministerijos politikos direktorius informavo, kad šalis savo karius iš Afganistano planuoja išvesti iki 2014 m., tačiau ir toliau skirs ypatingą dėmesį Afganistano vietinių saugumo pajėgoms mokyti ir gebėjimams stiprinti.

 

Danijos ginkluotųjų pajėgų Gynybos štabe Lietuvos atstovus priėmęs komandoras Felixas Ebbestadas (Felix Ebbestad) pasidalijo Danijos įsitraukimo į taikos palaikymo misijas Afrikoje patirtimi. Daugiausiai dėmesio danai skiria stabilumo palaikymui Pietų Sudane ir Kenijoje, taip pat kovai su piratais Adeno įlankoje. V. Urbelis su karininku taip pat aptarė Baltijos ir Šiaurės šalių gynybos bendradarbiavimo organizacijos (NORDEFCO) klausimus.

 

Šiuo metu Danijos parlamente politinės partijos aktyviai diskutuoja rengdamos naująjį Gynybos susitarimą, kuris pakeis iki 2014 m. galiojantį senąjį politinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos. Dėl finansinio sunkmečio Danijoje bus ženkliai mažinamas gynybos biudžetas, todėl dauguma Danijos gynybos sistemos padalinių yra priversti permąstyti, kaip išlaikyti turimus pajėgumus su mažesnėmis išlaidomis.

 

KAM archyvo nuotr. - (1) Brigados "Geležinis Vilkas" kariai dalyvauja Danijos divizijos organizuojamuose štabų mokymuose „Keliaujantis riteris" (angl. Errant Knight); (2) KAM politikos direktorius Vaidotas Urbelis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media