Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 10)

Kariuomenės instruktoriai mokė tariamai į karinių veiksmų zoną patekusius žurnalistus
2012.10.12
img

Spalio 10 d. kariuomene ir kario profesija besidomintys Lietuvos žurnalistai ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentai dalyvavo tradiciniame žurnalistų žygyje. Šių metų žygiui buvo pasirinktas Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas ir Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Mokomasis pulkas žurnalistų žygio dalyviams skyrė kario uniformas ir ekipuotę, taip pat supažindino juos su galimybėmis tapti profesinės karo tarnybos kariu, pakvietė sudalyvauti Mokomajame pulke organizuojamuose Baziniuose kariniuose mokymuose. Mokymo centras suplanavo intensyvią vienos dienos karinių veiksmų programą. Žygio metu žurnalistai kartu su kariais vyko į tariamą pavojingą karinių veiksmų zoną Gaižiūnų poligone ir veikė ten kaip karius lydintys žurnalistai.

null
Lietuvos karinių oro pajėgų vadas dalyvaus NATO oro ir raketinės gynybos komiteto susitikime
2012.10.12
img

Spalio 15–17 dienomis Lietuvos Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis lankysis NATO Jungtinėje oro pajėgų vadavietėje Ramštaine (Vokietija), kur vyks NATO oro ir raketinės gynybos komiteto susitikimas.

null
Brigadoje „Geležinis Vilkas“ lankysis Baltarusijos ginkluotės inspektoriai
2012.10.11
img

Spalio 11–13 dienomis keturi Baltarusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės agentūros inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ ir susipažins su Lietuvos kariuomenės reorganizacija, pokyčiais kariuomenės struktūroje.

 

Baltarusijos ginkluotės inspektoriai į Lietuvą atvyksta vertinamojo vizito, kuris vyks pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos 2011 m. atnaujintą Vienos dokumentą. Šis vizitas vyks ir pagal papildomas Lietuvos ir Baltarusijos vykdomas pasitikėjimą ir saugumą stiprinančias priemones.

null
Lietuvoje lankęsi Švedijos karo strategai akcentavo Šiaurės ir Baltijos valstybių solidarumo svarbą
2012.10.11
img

Spalio 7-10 dienomis Lietuvoje lankėsi Švedijos Atlanto Tarybos bei Švedijos karo mokslų akademijos nariai – atsargos pulkininkas Bo Hugemark ir atsargos generolas majoras Karlis Neretnieks. Švedijos atsargos karininkai jau kelis dešimtmečius domisi Lietuvos saugumo klausimais ir yra įdėję nemažai pastangų teikiant Lietuvos kariuomenei švedišką karinę techniką ir ginkluotę 1994-1995 metais. Lietuvos visuomenei ir krašto apsaugos sistemos darbuotojams jie pristatė studiją apie Švedijos galimybes ginti Baltijos šalis konflikto regione atveju ir pagal studiją parengtą knygą „Draugų beieškant: apie Švedijos solidarumo su kaimynais strategiją“.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Net ir ekonominių sunkumų akivaizdoje NATO privalo išlaikyti gynybinius pajėgumus“
2012.10.10
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė spalio 9 d. dalyvaudama NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje kartu su kitais ministrais aptarė ekonominio nuosmukio įtaką Aljanso gynybos pajėgumams, NATO šalių vadovų Čikagoje priimtus sprendimus stiprinti gynybos pajėgumus, gynybos planavimo aspektus.


„Susitikime buvo išreikštas susirūpinimas dėl mažėjančių gynybos biudžetų, svarstyta, kaip išlaikyti NATO efektyvumą ir pajėgumus“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, svarbu, kad ekonominė ir finansų krizė neperaugtų į saugumo krizę Europoje.

null
Pasirengimą misijai Afganistane baigiančius karius aplankė kariuomenės vadovybė
2012.10.10
img

Spalio 9 d. Kazlų Rūdos poligone pasirengimą misijai Afganistane jau baigiančius Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šešioliktos pamainos (PAG-16) karius aplankė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

null
Goro provincijos moksleivės kartu su Lietuvos kariais piešė Afganistano ateitį
2012.10.10
img

Spalio 9 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos (PAG-15) kariai Čagčarano mergaičių mokyklos „Kobra“ moksleivėms surengė piešimo pamoką, per kurią pakvietė nupiešti savo šalies – Afganistano – ateitį.

 

„Dažų paletė, spalvos, kelių spalvų maišymas, kad būtų išgautas naujas atspalvis – tai tarsi gyvenimas, kuris nėra tik juodas ar baltas. Dėkoju kariams, iš mūsų gyvenimo išstūmusiems tamsias spalvas ir atnešusiems naujus atspalvius, kurių dabar atrandame vis daugiau“, – sakė mokyklos direktorė.

null
Čagčarano oro uoste sėkmingai nutūpė didžiausias iki šiol čia leidęsis orlaivis
2012.10.10
img

Spalio 8 d. Afganistano Goro provincijos, kurios atstatymu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė, sostinėje Čagačarane esančiame oro uoste sėkmingai nusileido didžiausias iki šiol čia tūpęs lėktuvas – C17 „Boeing Globemaster III“. Iš Čagčarano orlaivis išskraidino didelių gabaritų krovinį, kurio transportuoti keliu nebuvo galimybės.

null
Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniravosi kartu su amerikiečiais, čekais ir suomiais
2012.10.10
img

Spalio 8–9 dienomis Baltijos šalyse vyko Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią jau tryliktą kartą surengė NATO Vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje. Joje Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniravosi kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Čekijos, JAV ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis. Tuo pačiu metu spalio 8-11 d. Lietuvos erdvėje vyksta ir tarptautinės pratybos „Baltijos akis“, skirtos naikintuvų valdymo karininkų kvalifikacijai palaikyti.

null
Radviliškio rajono moksleiviai dalyvavo kultūriniame-edukaciniame renginyje Minaičiuose
2012.10.10
img

Spalio 6 d. Radviliškio rajono moksleiviai dalyvavo Minaičiuose vykusiame kultūriniame–edukaciniame renginyje, skirtame paminėti Lietuvos laisvės kovotojus–partizanus. Renginių ciklo „Lietuvos laisvės kovų istorijos keliais jaunomis jėgomis, lūpomis ir širdimis“ tikslas yra atkreipti visuomenės, mokyklų bendruomenių dėmesį į partizaninę istoriją ir Lietuvos kariuomenės nuopelnus laisvės kovose. Minaičiai – svarbi istorinė vieta, kurioje įvyko visų Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas, buvo įkurtas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis, sudaryta vyriausioji partizanų vadovybė, paskelbta politinė 1949 m. Vasario 16-osios deklaracija.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media