Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Žinių archyvas (2012 - 10)

Energetinio saugumo centras pasveikintas gavus NATO kompetencijos centro akreditaciją
2012.10.16
img

NATO Šiaurės Atlanto Tarybai pritarus, kad Lietuvoje veikiantis Energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru, šia proga spalio 15 d. centre surengtas priėmimas. Laikinai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos patalpose  veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro (angl. NATO Energy Security Centre of Excellence, NATO ENSEC COE) direktorių pulkininką Romualdą Petkevičių sveikino Prezidentūros, Vyriausybės, Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų ir centro veikloje dalyvaujančių šalių atstovai.

null
Lietuvos kariai iš Goro provincijos bus išvesti iki 2013 metų pabaigos
2012.10.16
img

Nuotraukų galerija: Goro provincija anksčiau ir dabar

 

Spalio 16 d. pasitarime Vyriausybė iš esmės sutarė, kad Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė perduotų atsakomybę už saugumą Afganistano valdžios institucijoms ir nacionalinio saugumo pajėgoms ir iki 2013 metų pabaigos baigtų savo veiklą.

null
Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius V. Urbelis su kolegomis aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą
2012.10.15
img

Spalio 11 d. Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis Kopenhagoje (Danija) dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių Gynybos politikos valdymo komiteto (angl. Defence Policy Steering Committee) susitikime. Tai buvo pirmas susitikimas, kuriame oficialiai dalyvavo ir Baltijos šalių politikos direktoriai.

null
Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos ir Lietuvos kariai patruliavo rytiniuose Goro provincijos rajonuose
2012.10.15
img

Spalio 11–12 dienomis Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) kariai drauge su Afganistano nacionalinių policijos pajėgų atstovais vyko į patrulį rytiniuose Goro provincijos Daulatjaro ir Lal va Sardžangalo rajonuose.

null
Monako princas Albertas II pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą
2012.10.15
img

Spalio 15 d. į Lietuvą oficialaus vizito atvykęs Monako princas Albertas II su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene Antakalnio kapinėse Vilniuje pagerbė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

null
Lietuvos karo akademijoje pristatyta Kinijos gynybos politika
2012.10.15
img

Spalio 16 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje lankėsi Kinijos Nacionalinio gynybos universiteto Strateginių studijų instituto dėstytojas pulkininkas Xu Qiyu. Svečias akademijos Oro pajėgų štabo karininkų kursų klausytojams, kariūnams ir akademijos bendruomenei skaitė paskaitą apie Kinijos gynybos politiką.

null
Lietuvos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis dalyvavo Donorystės dienoje
2012.10.13
img

Spalio 13 d. prie Baltojo Tilto Vilniuje nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis „Mi-8“, kuris dalyvavo Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje Pasaulio ir Europos organų donorystės ir transplantacijos dienoje.

 

null
Alytuje – Afganistane tarnaujančių karių artimųjų susitikimas su krašto apsaugos vadovybe
2012.10.13
img

Vaizdo medžiaga

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė spalio 12 d. Alytuje susitikusi su Afganistane tarnaujančių karių artimaisiais teigė, jog dabar Afganistane tarnaujanti Goro provincijos atkūrimo grupė, sudaryta Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo bataliono pagrindu, šioje šalyje tarnauja paskutinį kartą, kadangi kitais metais Lietuva planuoja išvesti karius iš Afganistano Goro provincijos. 

 

„Jūs esate taip pat šios misijos dalis, kadangi užtikrinate karių paramą čia, Lietuvoje“, - sakė ministrė, pasidžiaugusi, kad prigijo tradicija organizuoti susitikimus su karių žmonomis, vyrais, vaikais ir kitais artimaisiais. 

 

null
Šiaurės Atlanto Taryba pritarė NATO energetinio saugumo centro Lietuvoje akreditacijai
2012.10.12
img

Spalio 12 d. Šiaurės Atlanto Taryba pritarė tam, kad Lietuvoje veikiantis Energetinio saugumo centras taptų NATO akredituotu kompetencijos centru. Šiuo NATO sprendimu užbaigtas centro Lietuvoje akreditavimo procesas.

 

„Šio NATO energetinio saugumo centro įsteigimas ir akreditacija yra didelis Lietuvos pastangų įvertinimas NATO energetinio saugumo srityje, o Lietuva tampa lydere energetinio saugumo klausimais ne tik ES, bet ir NATO. Esame pasiruošę konkrečiais darbais prisidėti prie Aljanso pajėgumų plėtojimo. Džiaugiuosi, kad 2008 metais kilusi idėja tapo kūnu“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

null
Naujoji Lietuvos karių pamaina PAG-16 pasirengusi misijai Afganistane
2012.10.12
img

Spalio 12 d. Kazlų Rūdos poligone vertinamosiomis taktinėmis pratybomis „PAG-16 iššūkis 2012“ užbaigtas naujosios Lietuvos karių pamainos pasirengimas tarptautinei operacijai Afganistane. Į Goro provinciją Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės šešioliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-16) išvyksta jau lapkritį.

 

„Pasibaigė tik šios pratybos, bet prasideda naujas etapas – netrukus turėsime pademonstruoti visą savo profesionalumą jau misijos rajone. Mūsų visų laukia didelis iššūkis. Linkiu visiems išlikti tokia komanda, kokia buvome šių mokymų ir viso pasirengimo misijai metu“,– pasibaigus mokymams savo kariams sakė PAG-16 vadas majoras Linas Kubilius. Vadas paragino karius prisiminti pratybų vertintojų duotas pastabas ir patarimus. „ Linkiu nesustoti tobulėti ir toliau, nes tai vienintelis kelias į priekį,“ – sakė mjr. L. Kubilius.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media