Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5 7
8 9 10 11 13
17 20 21
22 25 26 28
29 30 3 5

 

 

Karių savanorių darbdaviai susipažino su karių tarnyba

2012.10.29
image

Spalio 27 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės Kaune kariai Gaižiūnų poligone organizavo susitikimą su karių savanorių darbdaviais.

 

Šiemet į renginį susirinkę karių savanorių darbdaviai susipažino su karių savanorių tarnybos ypatumais, naudojama ginkluote, ekipuote, pabendravo su rinktinės vadovybe ir karių savanorių vadais.

 

„Malonu jus matyti jau tradicija tapusiame karių savanorių darbdavių susitikime ir džiugu, kad skyrėte savo laiko norėdami pažinti karių savanorių, o civiliniame gyvenime – jūsų darbuotojų, kasdienybę“, – renginio metu sakė laikinai KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vado pareigas einantis majoras Artūras Čepanskis.

 

Susitikimo metu darbdaviai išbandė savo jėgas persikėlimo per vandens kliūtį pratybose, taip pat pabandė įžiebti ugnį be specialių priemonių, o tai, pasak instruktoriaus kapitono Aliaus Tumosos, sukėlė nemažai emocijų.

 

Darbdaviai išmėgino savo taiklumą šaudydami iš pistoletų COLT ir kulkosvaidžių FN MAG. Ne mažiau įdomi rungtis darbdaviams buvo šaudymas iš sportinio lanko ir arbaleto. Geriausiai pasirodžiusiems renginio dalyviams mjr. A. Čepanskis įteikė suvenyrus su rinktinės simbolika. Šiame susitikime taikliausiai pistoletu COLT šaudė Mykolo Riomerio universiteto atstovas Veačeslav Čigrin, o iš kulkosvaidžio FN MAG – Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgos glaudžiai bendradarbiauja su pajėgose tarnaujančių karių savanorių darbdaviais, siekiama supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, pristatyti Lietuvos kariuomenės ir KASP veiklą bei vykdomas užduotis. Kariai darbdavius supažindina su KASP naudojama ginkluote, organizuoja įvairias karines rungtis. Tokiu bendradarbiavimu siekiama parodyti darbdaviams, ką reiškia būti kariu savanoriu, ką veikia jų pavaldiniai tarnybos metu pajėgose, kad lankymasis pratybose nėra tik laisvalaikio praleidimas, o rimtas ir Lietuvai reikalingas užsiėmimas. Panašūs renginiai, kurių metu darbdaviams parodoma tik labai maža dalis to, kas yra daroma per pratybas, yra viena iš sudėtinių bendradarbiavimo su karių savanorių darbdaviais dalių.

 

Šiuo metu šešiose KASP rinktinėse, dislokuotose visoje Lietuvos teritorijoje, tarnauja daugiau nei keturi tūkstančiai karių savanorių.

 

 

KASP 2 rinktinės informacija

 

Nuotraukų autorius - srž. Ramūnas Kemežys

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media