Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Po Bazinių karinių mokymų profesinę karo tarnybą pradeda daugiau kaip 20 naujokų

2012.01.31
image

Filmuota medžiaga iš baigiamų pratybų

 

Iš 40 Lietuvos kariuomenėje organizuojamuose bazininiuose kariniuose mokymuose (BKM) dalyvavusių karių 22 nusprendė tęsti profesinę karo tarnybą (PKT) Lietuvos kariuomenėje ir pasirinko savo tarnybos vietas.

 

Sausio 27 dieną Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) vyko 15-osios BKM karių laidos atrankos į profesinę karo tarnybą ir skyrimo į karinius vienetus komisijos posėdis. Padrąsinantį žodį kariams tarė ir su tarnyba Lietuvos kariuomenėje naujokus pasveikino Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Arūnas Birbalas.

 

„Sunku buvo priprasti prie rutinos, truputį gąsdino šaltis, tačiau viską ištvėrėme. Džiaugiuosi, kad pasiekiau savo tikslą ir dabar galėsiu tarnauti Karo policijoje”, – sakė Monika Grybaitė iš Anykščių. Ji – viena iš sėkmingai BKM baigusių 25 jaunuolių ir pirmoji šiuos mokymus išėjusi mergina. 

 

Kursas truko 12 savaičių. Trijų mėnesių sunkumus vainikavo įgyti BKM baigimo pažymėjimai ir pasiūlytos tarnybos vietos. Jaunuoliai tarnybą skirtinguose Lietuvos daliniuose pradės nuo vasario 6 d. Daugiausia jų – 7 – tarnybą tęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, 4 paskirti Sausumos pajėgų vado žinion ir tarnaus šiose pajėgose, o 3 pradės tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Sakalinės k. (Tauragės r.) . Po du naujokus įsilies į Karo policijos, Karinių oro pajėgų ir Karaliaus Mindaugo mechanizuotųjų pėstininkų bataliono karių gretas, o dar po vieną pradės tarnybą brigadoje „Geležinis Vilkas" ir Karinėse jūrų pajėgose.

 

Tarp pirmų trijų geriausiai baigusių jaunuolių net du yra  kilę iš Alytaus. Rimvydas Uleckas, geriausiai baigęs mokymus karys, atrodė labai ryžtingai nusiteikęs būsimai tarnybai, kurią pradės Algirdo motorizuotojo pėstininkų bataliono žvalgų kuopoje.

 

„Per pirmas dvi savaites adaptuojiesi, o po to jau lengviau. Reikia priprasti. Patiko disciplina, tvarka“, – sakė R. Uleckas, o jam pritarė kiti kurso draugai.

 

Dalyvavusieji BKM, bet toliau netęsiantys PKT, įrašomi į kariuomenės rezervą.

 

Antroji šių metų BKM laida tarnybą prasidės vasario 13 d. Šiais metais į BKM planuojama pakviesti 700 karių.

 

Daugiau informacijos www.karys.lt  arba nemokamu telefonu 8 80012340.

 

KASP informacija

G. Kazlauskienės (KASP) ir A. Pliadžio (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media