Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Paminėtos 93-iosios Karo mokyklos įkūrimo metinės

2012.01.25
image

Sausio 25 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija mini labai svarbią Lietuvos karininkų rengimo istorijos datą – 93-iąsias Karo mokyklos įkūrimo metines. 1919 m. sausio 25 d. Kaune buvo įsteigta Karo mokykla. Ji 1929 m. buvo pavadinta Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykla.

 

Akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas, apžvelgdamas laikotarpį nuo pirmųjų karo mokyklų iki šiuolaikinės Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos įkūrimo, sakė, kad Akademija perėmė ir toliau tęsia karininkų rengimo tradicijas, siekiančias net XVIII amžių ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, kai tik pradėjo kurtis pirmosios karo mokyklos. Vis dėlto Lietuvos karo akademija savo istorijos pradžia laiko 1919 m. sausio 25 dieną, kai buvo įsteigta Karo mokykla ir joje pradėti rengti karininkai.

 

„Mūsų misija – parengti karininką, ugdant jo lyderio savybes, intelektą, suteikiant jam pakankamai profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų Lietuvos kariuomenės padalinio vadui, kuris turi būti motyvuotas ir pasirengęs jam vadovauti karo ir taikos metu, tarnaujant Lietuvos valstybei, – sakė plk. G. Bagdonas. – Ištaręs priesaikos žodžius jaunuolis jau nebepriklauso tik sau – jis tampa atsakingas ir už kitus žmones, savo komandos narius. Karininkas – ne tik profesija, tai ir gyvenimo būdas.“

 

Akademijoje Karo mokyklos įkūrimo metinių proga atidaryta Akademijos fotografo Kęstučio Dijoko paroda „Lyderio ugdymas“, kuri taip pat rodo, kaip yra rengiami karininkai, atspindi šiandienį Lietuvos karo akademijos kariūnų gyvenimą.

 

Akademijoje taip pat organizuota ir daugiau renginių, skirtų Karo mokyklos įkūrimo sukakčiai paminėti.

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorius mokslui ir studijoms doc. dr. Valdas Rakutis apžvelgė ir Akademijos bendruomenei papasakojo apie pirmąsias karo mokyklas Lietuvoje, Karo istorijos centro viršininkas majoras Gintautas Jakšys kalbėjo apie tai, kas dabar gyvuojančią Akademiją sieja su Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykla. Daug įdomių faktų susirinkusiesiems atskleidė ir kariūnai, skaitę istorinius skaitinius, kurie leido prisiminti Karo mokyklos įkūrimo aplinkybes.

 

Už visų laikų karo mokyklų auklėtinius, karininkus ir dėstytojus Lietuvos karo akademijoje buvo laikomos šv. Mišios.

 

 

LKA informacija

 

Nuotraukų autorius – Kęstutis Dijokas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media